Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #629

Amazing Spider-Man #629

Amazing Spider-Man #629

"With Great Power..."

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man i Juggernaut są uwięzieni w nieziemskim królestwie przez istotę posiadającą moc łączenia umysłów. Kim jest ich ciemiężca? Jakie ma powiązania ze Spider-Manem? Dlaczego nienawidzi Juggernauta? Wszystko zostanie ujawnione w ostatecznej rozgrywce, która zatrzęsie Manhattanem w posadach i doprowadzi trylogię Spider-Mana i Juggernauta do nieodwracalnego końca. Plus prolog do "Return of the Lizard" autorstwa Zeba Wellsa i Chrisa Bachalo.

Cytat

Juggernaut: "You're right, Webs. We'are all here by accident."
Spider-Man: "Yeah. But what we do afterwards... That's what matters."
Juggernaut: "Sounds like you learned that the hard way."
Spider-Man: "I did. A long time ago."

Streszczenie

Carlie Cooper trafia na posterunek policji tylko po to by usłyszeć o zamieszaniu wywołanym przez Spider-Mana, Juggernauta i jakiegoś nieznanego osobnika. W rzeczywistości nikt nie ma pojęcia o zagrożeniu jakie się za tym kryje. Na domiar złego Captain Universe uwięził jedyne osoby próbujące powstrzymać powiększanie się pęknięcia pod Nowym Jorkiem w stworzonym przez siebie wymiarze. Po krótkiej rozmowie postanawia podzielić się z dwójką mężczyzn swoją historią i wyjaśnić im skąd wzięła się tak ogromna chęć zemsty na Cainie.

Jeszcze nie tak dawno Captain Universe nazywał się William Nguyen. Zwykły finansista, którego spokojne życie przerwało pojawienie się Juggernauta i Spider-Mana w siedzibie jego firmy. Niestety zniszczenia, które wyrządzili w trakcie swojego pojedynku, zmusiły kierownictwo do redukcji miejsc pracy, w tym również posady Williama. Bezrobocie doprowadziło do jego rozstania z narzeczoną i rozpoczęcia pracy w podrzędnym fast foodzie. Z czasem desperacja wywołała w nim chęć odebrania sobie życia. Nie zmienia to faktu, że Marko uważa to za zwyczajnie żałosne. W odpowiedzi Captain zagłębia się w jego wspomnienia. Chwilę później ma okazję zobaczyć zmagania swojego nemezis, który po jednym ze starć z Parkerem potrzebował całego miesiąca, by wydostać się na powierzchnie. Nguyen przerywa mu jednak i wraca do swojej opowieści. Jak się okazało, to właśnie podczas spadania po skoku z mostu dokonała się jego przemiana. Dalej wspomina swoje pierwsze starcie z Juggernautem, który chwilę później wyzywa go do walki i, co najdziwniejsze, William przystaje na jego warunki. Spider-Man próbuje jeszcze przemówić do obu mężczyzn, kiedy przerywa mu potężny wstrząs.

Captain Universe nie zważa jednak na trzęsienie ziemi i atakuje Caina, kiedy ponownie odzywa się głos w jego głowie, wyrażając swe rozczarowanie, by chwile później pozbawić go mocy. Parker nadal myśli tylko o pęknięciu pod Nowym Jorkiem i o tym, że nie zdołają sobie z nim poradzić bez kogoś obdarzonego mocą przez Enigma Force. Jak się jednak okazuje, nie będzie to problemem, bo tajemnicza, kosmiczna potęga już kogoś wybrała - Juggernauta, który chwilę później znika pod powierzchnią ziemi. Okazuje się, że to właśnie on, podczas niedawno wspominanej ucieczki, doprowadził do obecnych zniszczeń. Na szczęście w przeciwieństwie do swojego poprzednika, jest w stanie poradzić sobie z pęknięciem.

Po powrocie na powierzchnię od razu chwyta Nguyena i chociaż Spider-Man ponownie próbuje go uspokoić, ten nie zwraca na niego uwagi. Chwilę później robi coś niespodziewanego, upuszczając mężczyznę i przepraszając go, by zaledwie kilka sekund później utracić zyskaną przed chwilą moc. Nie ma jednak zbyt wiele czasu. Słysząc zbliżające się radiowozy, musi uciekać, pozostawiając Parkera wraz z użalającym się nad sobą Williamem. Peter szybko pociesza mężczyznę, twierdząc, że przeprosiny samego Juggernauta to nie byle co.

Kilka tygodni później podczas jednego z programów telewizyjnych Nguyen promuje niedawno wydaną książkę, w której opisuje swój epizod w świecie superbohaterów. Nawet pomimo uzyskania dzięki Murdockowi wyroku uniewinniającego w sprawie dotyczącej zniszczeń wywołanych podczas korzystania z mocy jako Captain Universe, mężczyzna chce przeznaczyć zyski na otwarcie fundacji pomagającej ludziom mających podobne problemy jak on po stracie pracy.

Autor: Pete

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #629 Amazing Spider-Man #629 Amazing Spider-Man #629 Amazing Spider-Man #629 Amazing Spider-Man #629 Amazing Spider-Man #629 Amazing Spider-Man #629 Amazing Spider-Man #629 Amazing Spider-Man #629

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.