Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #616

Amazing Spider-Man #616

Amazing Spider-Man #616

"Keemia's Castle" - Part 2: "Conclusion"

Postacie
Zapowiedź

Sandman bywał członkiem Frightful Four czy Sinister Six, ale swego czasu należał również do Avengers i Wild Pack. Od tego numeru jednak zawsze będzie znany jako złoczyńca, i to jeden z najbardziej dających się we znaki Spider-Manowi... I wszystkiemu ma być winny bohater.

Streszczenie

Spider-Man walczy z Sandmanem. Nie idzie mu jednak najlepiej, gdyż po chwili traci przytomność.

Bohater przebudza się uwięziony w zamku z piasku. Przed nim stoi Keemia. Dziewczynka przedstawia mu się jako księżniczka Marko, a Ścianołaz wkroczył do jej królestwa bez pozwolenia i dlatego jest więziony. Okazuje się, że cały budynek to śpiący Sandman. Peter mówi Keemii, że przybywa, aby zabrać ją z powrotem do jej prababci. Córka złoczyńcy nie chce jednak opuszczać miejsca, w którym jest księżniczką, gdyż ojciec obiecał jej przyprowadzić i babcię i mamę. Spidey postanawia dostosować się do sytuacji i mówi, że to właśnie sprowadzenie jej rodziny miał na celu i prosi, aby dziewczynka go uwolniła. Ta jednak obawia się, że Parker jest kimś, kto chce rozdzielić ją z ojcem. Peter mówi jej, że to nieprawda i tak naprawdę jest starym kumplem Sandmana. Keemia jednak mówi, że tata zabronił jej komukolwiek ufać. Spider-Man twierdzi, że to cały Flint, który zawsze musi się z nim droczyć. W końcu dziewczynka wypuszcza Ścianołaza, po zapewnieniach, że superbohaterowie nie kłamią. W momencie kiedy Spidey zostaje uwolniony, od razu łapie Keemię i postanawia ją zabrać do domu. Ta jednak krzyczy o pomoc, po czym Parkera atakują ściany zamku. Po chwili Peterowi udaje się wydostać z fortecy, ale mimo to przeciwnik nie rezygnuje i zmienia się w watahę Sandmanów. Złoczyńcy doganiają Spider-Mana na pobliskim budynku. Wywiązuje się walka. Przerywa ją jednak "monolog" Flinta. Okazuje się, że niektórzy z klonów Sandmana wiedzą o trzech zabójstwach. Doprowadza to do bójki pomiędzy superzłoczyńcami. Sytuację wykorzystuje Peter i ucieka. Wkrótce zostaje zauważony i w pościg za nim rusza jeden olbrzymi Sandman.

Problemem nie do obejścia staje się jednak wydostanie z wyspy. Po chwili namysłu Spidey postanawia skorzystać z szybu wentylacyjnego łączącego wyspę ze stałym lądem. Za nim dociera tam Sandman. Wywiązuje się walka o Keemię. Spider-Man postanawia wykorzystać resztki specyfiku, którym niedawno pokonał złoczyńcę. Po chwili Flint staje się sporą ilością piasku tworzącą napis "Keemia".

Ścianołaz dociera wraz z dziewczynką pod ratusz. Tam spotyka opiekę społeczną, która zabiera Keemię, ponieważ jej prababcia nie byłaby dobrą opiekunką. Załamana dziewczynka uznaje Parkera za kłamcę i wielkiego drania.

Peter spotyka się z Carlie. Kobieta dziękuje mu, że odzyskała pracę. Chłopak tłumaczy jej, że dowody zbrodni były częścią Sandmana i dlatego zniknęły z sejfu. Parker jednak nie jest do końca zadowolony, gdyż Keemia nie trafiła do babci. Cooper pociesza bohatera.

Córka Sandmana trafia do domu dziecka. Załamana, ma jednak marzenia, że jej ojciec ją uratuje i odzyska swoje królestwo.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #616 Amazing Spider-Man #616 Amazing Spider-Man #616 Amazing Spider-Man #616 Amazing Spider-Man #616 Amazing Spider-Man #616 Amazing Spider-Man #616

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.