Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #610

Amazing Spider-Man #610

Amazing Spider-Man #610

"Who Was Ben Reilly?" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

Przeszłość i przyszłość Petera Parkera zderzają się ze sobą! Czy Pete zdoła uratować swoję rodzinę i siebie? Zakończenie historii "Who Was Ben Reilly?".

Streszczenie

Kilka lat temu. Reilly pragnie zabrać Damona do szpitala. Ryder jednak sprzeciwia się temu, gdyż nie chce stracić supermocy. Kłótnię przerywa Kaine, który łapie Bena za gardło.

Obecnie. Zły klon Petera przybywa do domu May i chwyta Parkera za gardło, powstrzymując go przy okazji od wyjawienia sekretnej tożsamości. Po chwili okazuje się, że Kaine nawiązał współpracę z Raptorem, która ma mu ocalić życie. Harry próbuje uratować Petera, ale szybko zostaje powalony przez Damona.

Kilka lat temu. Reilly walczy z klonem. Kaine wpada w kominek, przy okazji podpalając dom Ryderów. Ben ucieka, aby znaleźć rodzinę Damona. Po chwili spotyka załamanego przyjaciela.

Teraz. Raptor chce, aby Parker przeżył to, co on, więc podpala dom. Pragnie, aby Peter cierpiał jak on sam.

Kilka lat temu. Reilly mówi Ryderowi, że ostrzegał go przed tym. Po chwili zaczyna go okładać pięściami. Damon błaga, aby mógł odejść razem z rodziną. Ben jednak pokazuje mu jego martwych najbliższych.

Teraźniejszość. Screwball pojawia się w domu May. Przyszła, aby podjąć wyzwanie i odbyć pojedynek ze Spider-Manem. Peter wykorzystuje zaskoczenie, jakie dziewczyna wywołała u jego rywali i uwalnia przyjaciół. Następnie w dymie przebiera się w kostium superbohatera, po czym pozbawia Screwball przytomności i przerywa jej transmisję internetową. Po chwili Kaine chwyta Parkera i zdejmuje mu maskę. Tłumaczy Raptorowi, że Peter i Ben to dwie różne osoby, ale w głębi duszy są takie same, dlatego może spokojnie przeprowadzić swoją zemstę. W tym momencie Spider-Man uświadamia sobie, że Reilly nie mógł zamordować familii Rydera, ponieważ on sam nie był by do tego zdolny, po czym informuje o tym łotra.

Kilka lat temu. Damon nie może uwierzyć, że zrobił coś takiego własnej rodzinie. W chwili, gdy Ben pozbawia go przytomności, pojawia się Kaine, który oszczędza Reilly'ego, gdyż kiedyś te wydarzenia zniszczą Scarlet Spiderowi życie.

Obecnie. Damon uważa wypowiedź Parkera za kłamstwa. Po chwili Spider-Man pokonuje złoczyńcę i związuje go siecią. Niedługo potem pojawia się policja. Peter robi z pajęczyny prowizoryczną maskę i ucieka. Dostrzega także, że znikęli Kaine, Raptor i Screwball.

Wieczór, Peter opowiada Harry'emu i kuzynkom zmyśloną, ale przekonującą historyjkę na temat tych, którzy go zaatakowali.

Kryjówka Rydera. Klon Spider-Mana dowiaduje się, że został okłamany przez Raptora w sprawie pomocy genetycznej. Zdenerwowany Kaine zabija Damona.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #610

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.