Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Deadly Genesis » X-Men: Deadly Genesis #6

X-Men: Deadly Genesis #6

Zapowiedź

Pora na finał i odpowiedzi: Co naprawdę wydarzyło się na Krakoa, kim jest trzeci Summers i jakie były jego losy oraz dlaczego Xavier trzymał to wszystko w tajemnicy. To oczywiście nie koniec, a jedynie wstęp do naprawdę wybuchowego finału, który będzie się odbijał echem w świecie X przez długi, długi czas po tym jak Ed Brubaker przejmie Uncanny X-Men w lipcu (Yes!).

Cytat


Vulcan do Xaviera: "God... You're even more devious than I thought."

Streszczenie

Po usłyszeniu oświadczenia Xaviera, Hank stwierdza, że należy go czym prędzej zabrać do Instytutu i przeprowadzić odpowiednie testy, jednak Emma szybko rozwiewa wszelkie wątpliwości - telepatyczny skan potwierdza, że Charles Xavier jest zwykłym człowiekiem. Vulcan jest zachwycony swoją przewagą i wypuszcza profesora z pola energetycznego, skoro nie musi już się go obawiać. Teraz rozumie, dlaczego X-Men mieli problemy ze znalezieniem go, ale dociera do niego również, że pozbawiony telepatycznych zdolności Xavier nie będzie mógł pokazać pozostałym obrazów z jego myśli. Postanawia więc zmusić Rachel, by zrobiła to za profesora grożąc, ze wysadzi mu mózg, jeśli się nie zgodzi. Marvel Girl nie ma innego wyjścia, a tym bardziej Charles. Vulcan każe Rachel połączyć się z umysłem jego samego i Xaviera, by wydobyć z nich informacje o wydarzeniach na wyspie i przekazać je pozostałym.


Przekaz rozpoczyna się wraz z przybyciem grupy na Krakoę. Wspomnienie wydobyte z umysłu Gabriela pokazuje, jak przedzierali się przez wyspę i zostali zaatakowani przez dziwne stwory. Darwin szybko wyczuł, że coś dziwnego jest w tym miejscu, ale Vulcan był zdecydowany wykonać misję. Kazał Sway odtworzyć niedawne wydarzenia, z których dowiedzieli się, że Marvel Girl została uprowadzona przez stwory oraz w którym kierunku udał się Cyclops. Nie patrząc na wątpliwości pozostałych, Gabriel zdecydował, że mimo utraty kontaktu z profesorem i braku odpowiedniego treningu powinni wykonać powierzone im zadanie i najpierw odszukać Summersa. Znaleźli go wkrótce potem, otoczonego przez ziemno-drzewne stwory i przywiązanego pnączami do skały. Próbowali taktycznego ataku, ale szybko okazało się, ze zdolności Petry z jakiegoś powodu nie działają na stwory, chociaż powstały z ziemi. Vulcan spopielił je więc potężnym wyładowaniem energii, a tymczasem Darwin zajął się uwalnianiem Cyclopsa, odpowiednio przystosowując się do zrywania pnączy.


Podczas gdy wszyscy oglądają projekcję wspomnień Gabriela, Rachel i Charles znajdują się w osobnym obszarze i starają się znaleźć sposób na jego powstrzymanie. Xavier jednak okazuje się nieprzydatny i może jedynie poprosić Rachel o ostrożność, bo obawia się, że w tym stanie Vulcan mógłby ich wszystkich zabić.


Kolejna projekcja Sway ujawniła, że stwory zabrały również pozostałych X-Men, lecz zanim zdecydowali, co począć dalej, zniszczone ziemne potwory odbudowały się i zaatakowały ponownie. Postanowili więc zabrać Summersa do samolotu, którym przybyli i wrócić po resztę później. Wędrówka w stronę plaży zdawała się jednak ciągnąć godzinami, co było pierwszą oznaką tego, że Krakoa zaczęła wysysać ich energię. Kiedy w końcu dotarli do samolotu, Scott odzyskał przytomność i rozpoznał w nich podopiecznych Moiry. Vulcan dumnie wyjaśnił, że są nowymi X-Men i przybyli na ratunek oraz, że tuż przed wylotem, Xavier powiedział mu, że są braćmi. Scott wprawdzie był zaskoczony, ale ufał profesorowi na tyle, że nie trzeba było go długo przekonywać.


Havok jednak nie daje się przekonać tak łatwo i twierdzi, że nie może mieć brata na oko rok młodszego od siebie, bo z pewnością by to pamiętał. Gabriel odpowiada, że zna kogoś, kto mógłby usunąć te wspomnienia, więc Alex pyta Xaviera, czy zrobił to. Charles uspokaja go jednak twierdząc, ze Gabriel nie urodził się na Ziemi. Stwierdzenie to zaskakuje Vulcana, więc profesor prosi Rachel, by pokazała wszystkim, czego dowiedział się wiele lat później z umysłu Corsaira.


Kiedy Summersowie zostali uprowadzeni do Imperium Shi'Ar, Kathrine była w drugim miesiącu ciąży. Sądząc, że jego pozostali dwaj synowie zginęli, Christopher starał się jak mógł, by uciec z zagród dla niewolników, jednak przy próbie ucieczki zostali zatrzymani. Imperator D'Ken rozkazał zabić Kathrine i wyrwać dziecko z jej łona. Corsair był przekonany, że ono również zginęło, jednak okazało się, że zostało umieszczone w specjalnym inkubatorze, służącym do przyspieszania wzrostu niewolników, a po odpowiedniej kuracji, chłopak został wysłany na Ziemię, by służyć Davanowi Shakari [znanemu również jako Eric The Red - Gil]. Wiele lat później uciekł i został odnaleziony przez Moirę MacTaggert.


Gabriel jest zaskoczony faktem, że przez lata był niewolnikiem kosmitów. Charles próbuje go przekonać, że wspólnie mogą wszystko ułożyć w jego życiu, ale Vulcan odrzuca jego propozycję twierdząc, że zmienił jedynie obiekt jego nienawiści. Nadal domaga się, by Xavier pokazał wszystkim całą prawdę, więc profesor zwraca się do Rachel, by wydobyła z jego pamięci prawdziwe wspomnienia Scotta z wyspy. Cyclops wciąż nie może uwierzyć, że Charles naprawdę wyczyścił mu pamięć, on jednak liczy, ze zostanie przynajmniej zrozumiany, kiedy wszystko już zostanie ujawnione.


Scott wrócił do Westchester, cały przerażony, mówiąc bez ładu i składu o czymś co przydarzyło się ekipie ratunkowej. Charles sięgnął więc do jego umysłu i stamtąd dowiedział się, co dokładnie zaszło. Kiedy pozostali przygotowywali się do odbicia reszty X-Men, Cyclops wsiadł do samolotu i wzniósł się w powietrze, próbując oddalić się od wyspy na tyle, by móc nawiązać kontakt z profesorem. Wtedy grupa została zaatakowana przez potwory, które tym razem nie starały się ich uwięzić, ale zabić - zwłaszcza Gabriela, który najprawdopodobniej w jakiś sposób zdołał skrzywdzić świadomą wyspę. Pierwsza zginęła Sway, rozerwana przez ziemne stwory. Zaraz potem pojawił się wulkaniczny potwór, który ognistym podmuchem zdmuchnął pozostałą trójkę z powierzchni ziemi. Scott nie mógł nic zrobić, więc po prostu uciekł, a potem przeklinał się za to, że pozwolił bratu zginąć. Charles skłonił go więc do zaśnięcia i skorzystał z Cerebro, który pokazał, że inni oryginalni X-Men wciąż żyją, ale kontakt z ratownikami został zerwany. Czym prędzej zawiadomił Moirę i poinformował, że postanowił stworzyć kolejną grupę ratunkową i usunąć część wspomnień Scotta, by nie musiał z nimi żyć.


Cyclops wciąż nie chce uwierzyć we wszystko co usłyszał, ponieważ pamięta wyraźnie, że wyspa wypuściła go, by sprowadził więcej mutantów - sama mu to przecież powiedziała. Okazuje się, że tak naprawdę Krakoa nie była inteligentna, a to co usłyszeli było kolejną sztuczką Xaviera, możliwą dzięki wzmocnieniu Cerebro. Charles przyznaje, że był zdesperowany i twierdzi, że chciał tylko oszczędzić im bólu. W tej chwili jednak Vulcan żąda, by oszczędził im gadania, bo chce poznać odpowiedź na pytanie, dlaczego wciąż żyje, chociaż pamięta tamten moment. Tutaj z pomocą przychodzi Rachel, która znalazła prawdę w jego wspomnieniach.


W chwili śmierci, Sway instynktownie użyła swoich zdolności, by zwolnić bieg czasu wokół pozostałej trójki, dzięki czemu uderzenie wulkanicznego potwora nie było dla nich tak zaskakujące. Gdy objęły ich płomienie, Petra natychmiast sprawiła, że ziemia pod nimi rozstąpiła się i chociaż sama zginęła, zadbała by Vulcan i Darwin zostali zamknięci w bezpiecznej jaskini. Tam przebywali, ciężko ranni, kiedy połączone siły nowych i oryginalnych X-Men wyrzuciły wyspę na orbitę.


Gabriel rzeczywiście przypomina sobie coś takiego i wydaje mu się, że pamięta jak umierał, ale Rachel mówi, że to się nie stało i jest to zasługa Darwina, który jak zawsze przystosował się do sytuacji. Tym razem przeistoczył się w czystą energię i połączył z esencjami poległych kolegów, a następnie został zaabsorbowany przez Vulcana, co ocaliło go od śmierci. To właśnie dzięki temu zespoleniu mógł nieświadomie korzystać ze zdolności pozostałej trójki, jednak teraz to wszystko się skończy, ponieważ Rachel dotyka go i oddziela znajdujące się w nim osobowości. Gdy uchodzi z niego energia, Vulcan pada na ziemię pół-przytomny, a Rachel oświadcza, że właśnie znalazła jego słabość i wykorzystała ją. Loganowi nie potrzeba więcej by doskoczyć do niego z wysuniętymi pazurami, ale zostaje odrzucony przez wyładowanie energii. Cyclops decyduje, że Vulcan jest zbyt niebezpieczny i rozkazuje zaatakować go, samemu dając przykład. Mimo sprzeciwów Xaviera, X-Men atakują zespołowo i udaje im się powalić przeciwnika, jednak Scott oferuje mu możliwość poddania się. Gabriel odpowiada, że nie chce mieć nic wspólnego z takimi X-Men i nie chce takiego brata, po czym poraża wszystkich energią i odlatuje ku niebu. Szybkie skany Rachel i Emmy ujawniają, że opuścił ziemską atmosferę i skierował się w kosmos. Xavier próbuje porozmawiać z Cyclopsem, ale ten nie chce go słuchać. W tej chwili jednak Hank odwraca uwagę profesora, bo zauważył, że dodatkowa energia, którą wypromieniował Vulcan zaczęła kształtować się w coś przypominającego szkielet.


Tydzień później. Henry i Charles stoją nad ambulatoryjnym łóżkiem, rozmawiając o ewidentnym cudzie, jakim jest odbudowanie ciała Darwina z czystej energii. Z drugiej strony jednak, to właśnie przetrwanie było jego mutacyjną zdolnością. Teraz obaj panowie muszą się przebrać, by zdążyć na pogrzeb Seana, któremu towarzyszą także symboliczne pogrzeby Sway i Petry.


Po pogrzebie, Charles ponownie próbuje skłonić Scotta do rozmowy. Tym razem Summers zgadza się, ponieważ jest coś, co chciałby od profesora usłyszeć i co chciałby mu powiedzieć. Xavier przyznaje więc, że zdradził jego i Alexa i zawiódł ich zaufanie. Scott stwierdza, że jakaś jego część rozumie, ale to niczego nie zmienia. Oświadcza, że Xavier nie jest już mile widziany w Instytucie, a gdy ten protestuje, że przecież to jego dom odpowiada, że nie ma tu dla niego miejsca, ponieważ nie jest już mutantem.


Tymczasem Vulcan pędzi przez otwartą przestrzeń kosmosu, a w jego głowie kołaczą się obrazy wydarzeń z Shi'Ar. Jest żądny zemsty.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: Deadly Genesis #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.