Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #6

New Mutants #6

Postacie
Cytat

Reddy: "Gee, Wolfie, that looked painful. Care to finally admit you’re not in my league?"
Wolf: "You did it in purpose, Red!"

Streszczenie

Do apartamentu bogatego biznesmana w San Francisco wkraczają New Mutants. Mężczyzna właśnie odpoczywa na sofie w towarzystwie dwóch pań. Nazywa się Hguyen Nicog Coy, jest wujem Shan. Kiedy widzi swą krewną i jej przyjaciół, rozkazuje, aby jego towarzyszki ich zabiły. Karma opanowuje ich umysły i sprawia, że zasypiają. Wolfsbane natomiast atakuje biznesmana, przyciskając go do podłogi. New Mutants żądaja od mężczyzny informacji na temat terrorystki Viper, która urowadziła ich przyjaciółkę, Danielle. Ten jednak stwierdza, że nic im nie powie, więc tylko tracą czas. Shan mówi, że wuj może pożałować, jeżeli im nie pomoże. Opanowując jego umysł wyprowadza go na balkon, każąc przejść przez balustradę. Kiedy Hguyen Nicog Coy stoi na gzymsie wieżowca mierzącego 250 metrów, dziewczyna pozwala wujowi odzyskać świadomość. Grozi, że zniszczy go, jeżeli nie udzieli im potrzebnych informacji. Kiedy mężczyzna znów odmawia, Karma nie potrafi zabić swego wuja. Ten z ironicznym uśmiechem oznajmia, że Shan zbyt surowo go osądza. Jest gotowy im pomóc, oczywiście za odpowiednią cenę. Chce, aby Shan wykorzystując swe moce pomogła mu w jego sprawach. Dziewczyna waha się, ponieważ domyśla się na czym polegają brudne interesy jej wuja, prowadzącego kryminalna działalność. Nie może jednak skazać Danielle na śmierć, toteż zgadza się.


Nowy Meksyk. Team America jadą na motocyklach przez prowincję Sandora. Reddy i Wolf wyprzedzili resztę, ścigając się. Reddy jedzie z przodu, zwracając uwagę Wolfowi, że prędkość to nie wszystko w terenie. Trzeba również umieć wylądować. W tym momencie, Wolf przewraca się wraz ze swym motorem. Wtedy z motocyklistami łączy się telepatycznie Profesor Xavier. Jest bardzo zdenerwowany nieodpowiedzialnym zachowaniem drużyny. Zwraca im uwagę, że mają pracować jako zespół, bo w ich rękach spoczywa życie Danielle. McDonald, czyli Honcho, przeprasza przyznając mu rację. Mówi także swoim towarzyszom, że nie mogą skazywać dziewczyny na pewną śmierć. Wrench, mechanik stwierdza, że motor Wolfa nie ucierpiał za bardzo, trzeba jedynie poprawić szczegóły.


Dani Moonstar siedzi w swoim więzieniu, rozmyślając nad sytauacją. Wie, że jest obserwowana przez kamery. W innym pokoju patrzy na nią Silver Samurai. Podchodzi do niego Viper. Pyta, jak miewa się Dani. Mężczyzna stwierdza, że dziewczyna jest niebezpieczna i powinna zginąć. Viper jednak nie chce zabić Dani teraz. Samurai przyznaje, że intrygują go moce Psyche. Po chwili rozmowy Silver Samurai informuje, że jego ojciec, Yashida Shingen nie żyje. Viper mówi, że jest jej przykro, pytając, czy teraz ma zamiar powrócić do Japonii i przejąć swe dziedzictwo. Na to Samurai odpowiada ze wściekłością, że nie ma żadnego dziedzictwa, ponieważ wszystko dostała Mariko, córka Yashidy, która niedawno ogłosiła swoje zareczyny z Wolverinem, jednym z X-men. Viper podpowiada mu, że powinien upomnieć się o to, co mu się należy. Silver Samurai zapowiada, że Mariko i Wolverine zginą.


Team America zatrzymują się pod wysoką skalną ścianą, w pobliżu fortecy, do której mieli się dostać. Podczas gdy reszta drużyny pozostaje na dole, Wrench i Honcho wspinają się na nią, zmierzając w kierunku budowli. Kiedy są już w środku, idą ostrożnie, uważając na zbliżających się strażników. Wychodząc zza rogu korytarza z zaskoczenia unieszkodliwiają ochroniarzy. Postanawiają założyć ich stroje, aby nie zwracać na siebie uwagi. Zdejmując ubrania z nieprzytomnych ludzi, odkrywają, że to kobiety. Po chwili, obydwaj mężczyźni już przebrani nawiązują telepatyczną rozmowę z Xavierem, który ma zamiar prowadzić ich do celu. Honcho i Wrench zbliżają się do zamkniętych i zabezpieczonych kodem drzwi. Wrench chcąc je otworzyć popełnnia błąd i włącza się alarm. Strażnicy zauważają ich, zaczynając strzelać. Wrenchowi udaje się otworzyć drzwi i wykraść piękny krzyształ ze środka niewielkiego pomieszczenia. Obserwująca fortecę pozostała część druzyny widzi potężny wybuch. Profesor odczuwa bardzo silny psychiczny atak, którego źródłem jest mutant. Jego ból udziela się także Lilandrze.


Tymczasem New Mutants zbliżają się do miejsca, gdzie uwięziona jest Psyche. Karma po drodze zmusza jedną ze starżniczek do snu, aby mogli bezpiecznie przejść obok. Shan jest zaniepokojona, ponieważ Profesor nie odpowiada na jej telepatyczne wezwania. W końcu stwierdza, że nie mogą dłużej czekać na Xaviera, więc będą ostrożnie zbliżać się do celu. Nagle jakiś głos w umyśle Karmy woła ją po imieniu. Dziewczyna nie jest pewna, czy to Profesor. Głos stwierdza, że nie do końca, ponieważ jest kimś, kto zniszczy Xaviera, a Shan będzie jego narzędziem. Kiedy New Mutants dostają się na plac przed siedzibą Viper, zostaja zauważeni przez starżników. Cannonball powstrzymuje ich, podczas gdy Sunspot niszczy generator w wyniku czego gasną swiatła.


W celi Psyche coś wybija dziurę w ścianie, dziewczyna widzi strażników biegnących w jej stronę. Wtedy używa na nich swych mocy i sama ucieka. Wybiegając do pobliskiego pomieszczenia widzi leżąca na podłodze, nieprzytomną i krawiącą Rahne w swej ludzkiej postaci. Po chwili za plecami Dani pojawia się Silver Samurai, stwierdzając, że ten cios miał zabić, tak samo jak ten, który ma zamiar wymierzyć Psyche.


Północny Meksyk. Team America pędzą na motorach, aby wypełnić swe zadanie. Żadne z nich nie rozumie, jak Honcho i Wrench przeżyli wybuch, który nastąpił w fortecy. Po chwili drogę zagradza im strzał z latających pojazdów wysłanych po odzyskanie skradzionego kryształu. Wolf ma zamiar spróbować zamienić się w Dark Ridera, od czego próbują go odwieść przyjaciele. Jednak meżczyzna wziął sobie do serca słowa Roberta daCosty i nie ma zamiaru poddać się bez walki. Zamieniając się w Dark Ridera unika strzałów nieprzyjaciół. Kiedy jeden z nich niszczy jego motor, mężczyzna wsakuje na motocykl Cowboya. Jednak za chwilę zespół orientuje się, że w ich stronę zmierzają następne pojazdy.


Silver Samurai stoi nad Dani, mówiąc, ze jej mutacyjne moce nie uratują jej przed śmiercią. Wznosi już swój miecz, kiedy atakuje go Cannonball. Po chwili chłopak leży na podłodze, wtedy Samuraja atakuje Sunspot. Jednak, w chwili gdy ma w uderzyć w wojownika, mężczyzna znika. Karma natomiast próbuje opanować umysł Viper, która dość skutecznie się temu opiera, próbując wycelować rewolwer w głowę Shan. Wtedy wchodzi Silver Samurai, wołając Viper po imieniu rozprasza jej uwagę. Karma jest w stanie opanować Viper, grozi wtedy Samurajowi, że jeżeli nie rzuci swego miecza, Viper wystrzeli z pistoletu. Samurai zauważa, że Shan mówi głosem Viper, po czym uderza kobietę mieczem w głowę. Shan odczuwa ból swej ofiary tak samo jak ona. Silver Samurai dodaje, że chętnie zabiłby Shan, ale zostawi tę przyjemność Viper.


W Blackbirdzie Team America zajmują się Profesorem i Lilandrą, którzy stracili przytomność po ataku psychicznym nieznanego mutanta. Honcho sugeruje, że być może Profesor odczuł śmierć któregoś z pracowników fortecy, po wybuchu. Jednak Xavier jest przekonany, że nie była to śmierć, lecz narodziny kogoś o potężnej mocy. Zastanawia się również nad czym pracowano w fortecy i do czego ma posłużyć Viper skradziony kryształ. Wtedy Wrench przypomina sobie, że zostawili dwójkę swoich przyjaciół, Wolfa i Cowboya. Jednak Wolf niosąc nieprzytomnego Cowboya zmierzają już w ich stronę.


Shan i reszta New Mutants odnajduje klęczącą nad Rahne Dani. Dziewczyna bardzo cieszy się, że ich widzi, po chwili reszta zauważa zranioną Wolfsbane. Karma stwierdza jednak, że rana się zagoi i wszystko powinno być w porządku. Psyche pyta Karmę o umowę z jej wujem, nie chcąc pozwolić, aby dziewczyna pomagała w nieuczciwych interesach. Jednak Shan dała już słowo i nie może się wycofać. W tej chwili Profesor kontaktuje się ze swoimi uczniami. Mówi, że pomomo iż Karma nie skontaktowała się z nim przed podjęciem decyzji, akceptuje to, ponieważ cała akcja została zakończona sukcesem. Dodaje, że przylecą po New Mutants w przeciągu godziny. Wtedy Karma zauważa, że obraz profesora zmienił się na jej oczach. Widzi także, ze inni nie reagują, jakby wcale tego nie dostrzegli. Karma ponownie słyszy w swojej głowie dziwny głos, mówiący, ze przyszedł aby zawładnąć jej ciałem i duszą. Dziewczyna zaczyna krzyczeć po wietnamsku, New Mutants nie mogą jej zrozumieć. Chcą jak najszybcie wydostać się z budynku. Jednak niedaleko płyną statkiem Viper i Silver Samurai, którzy uciekli. Kobieta mówi Samurajowi, aby skończył z New Mutants. Ten naciska guzik na pokładzie staku, wtedy w byłej siedzibie Viper, w której wciąż znajdują się New Mutants, następuje potężny wybuch. Xavier traci telepatyczne połączenie z uczniami. Chce jak najszybciej dostać się do nich, czując, ze wydarzyło się coś strasznego.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.