Avalon » Serie komiksowe » NYX: No Way Home » NYX: No Way Home #6

NYX: No Way Home #6

Postacie
Zapowiedź

Nazywasz się Kiden Nixon, masz szesnaście lat i już straciłaś wszystko i wszystkich. Ale mężczyzna odpowiedzialny za to siedzi przed tobą, bezbronny, a ty masz broń. Nadszedł więc czas podjęcia decyzji - uciekasz dalej, czy naciskasz spust?

Cytat

Kiden: 'What do we do? We keep surviving.'

Streszczenie

Naszprycowany Bobby leży na łóżku podłączony do paru kroplówek. W swojej wizji jest w dziwnym, jakby bajkowym świecie. Spotyka Lil'Bro, który wygląda, jakby był zbudowany z jakiejś nieorganicznej materii. Bierze go na ręce i zaczyna uciekać przed tłumem karykaturalnych ludzi. Po chwili sam już wygląda jak oni, łapie za łom i rozbija Lil'Bro na kawałki.

 

W innym pomieszczeniu tajemnicza, zakolczykowana dziewczyna składa propozycję przestraszonej Tatianie. Chce, by ta dołączyła do ich organizacji. Wyjmuje pistolet i strzela w podłogę, a rykoszet trafia ją w policzek. Następnie daje Tatianie broń do ręki i pozostawia jej wybór co do strzału. Bohaterka długo się nie zastanawia i strzela jej oprawczyni w głowę. Ta jednak stoi cała i zdrowa obok niej. Wyjaśnia, iż dosypała jej coś do picia i teraz może bawić się jej umysłem. Podobało jej się, że strzeliła bez wahania, twierdzi, iż następnym razem będzie jej jeszcze łatwiej to zrobić.

 

Kiden w swojej wizji widzi panią Palmer która obwinia ją za to wszystko, co się wydarzyło, i podcina sobie gardło. Dziewczyna płacze i podnosi zakrwawiony nóż. Gdy jakaś osoba zachodzi ją od tyłu, bohaterka dźga ją w ramię. Okazuje się, że to Tatiana. Pojawia się też Bobby, który bije ją i zarzuca jej, że to przez nią wszelkie cierpienia. Kiden budzi się w szoku, a nad nią stoi jej zmarły ojciec. Po chwili do pomieszczenia wchodzi zakolczykowana dziewczyna. Pyta się bohaterki, czy ojciec powiedział jej już, że uratował jej życie. Daje obojgu dziesięć minut i już chce wychodzić, gdy zjawia się Tatiana z oswobodzonym Bobbym i Lil'Bro. Ta pierwsza, wyglądająca prawie tak samo jak ich oprawczyni, gdyż dotknęła jej krwi z rany powstałej po rykoszecie kuli i przejęła jej cechy, zadaje jej cios. Lil'Bro generuje umysłem smoka, który odgryza złowrogiej dziewczynie głowę. Cała paczka zabiera się do opuszczenia koszmarnego budynku, ale Kiden jeszcze rozmawia ze swoim zmarłym ojcem. Ten mówi jej, że poszedł na pewien układ, ale zrobił to, bo ja kocha i chciał uratować jej życie. Nie zdradza jednak, na czym miał polegać ów układ. Bohaterowie dziwią się, że budynek jest pusty i udają się po Cameron. Ta była torturowana i na widok Kiden krzyczy, by zostawili ją w spokoju, bo to wszystko przez nią. Zostaje jednak zabrana.

 

Tymczasem ojciec Kiden rozmawia z tajemniczym mężczyzną. Stwierdza, iż jeśli Kiden dożyje starości, ich umowa zostanie spełniona. Chciał tylko naprowadzić córkę na dobrą drogę, na taką, dzięki której ominie ją śmierć. Pyta się mężczyzny, czy nie żałuje, że Lil'Bro zabił jego córkę. Ten twierdzi, że nie, gdyż przynajmniej zobaczył przez to możliwości chłopca, a sam ma przecież więcej dzieci.

 

Bohaterowie zostawiają panią Palmer przed szpitalem. Na pytanie, co dalej, Kiden stwierdza, że muszą iść do przodu i przetrwać...

Autor: Jim J

Galeria numeru

NYX: No Way Home #6 NYX: No Way Home #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.