Avalon » Serie komiksowe » Mekanix » Mekanix #6

Mekanix #6

Mekanix #6

"Memento Mori"

Postacie
Cytat

Kitty: "If this were a movie, right about now is when one of them pops up and yells 'boo!' "
Shan: "You try it, sweetie, you die."

Streszczenie

Zanim Shan zdążyła wbiec do budynku z ostrzeżeniem, Sentinels przystąpiły do ataku. Gdy zaczęły strzelać jakimiś promieniami, została trafiona, ale Shola szybko osłonił oboje polem telekinetycznym i krzyknął o pomoc. Ponieważ nie było reakcji, odprowadził Shan do drzwi, a sam rzucił się na grupę robotów. Ona jednak, zamiast biec po pomoc, patrzyła, jak zamyka je wszystkie w ogromnej bańce wokół siebie, obwiniając o zniszczenie Genoshy, a potem wyskakuje z niej, zaciskając za sobą. Był przekonany, że to zniszczy roboty, a tymczasem one niespodziewanie gdzieś zniknęły. Shan ledwie zdążyła wspomnieć o ich umiejętnościach adaptacji, kiedy dziesiątki macek wystrzeliły w ich stronę z pod ziemi. Shola znowu stawia barierę i każe jej znaleźć Kitty. Tym razem, Shan rusza, ale zostaje zablokowana przez roboty. Jej towarzysz usuwa je z drogi, skupiając na sobie całą uwagę Sentineli i próbuje odciągnąć je od budynku. W tym czasie, ona biegnie do tylnych drzwi, które okazują się być zamknięte. Dwa roboty podąża za nią i już szykują się do ataku, kiedy niespodziewanie, Kitty wciąga ją do środka przez ścianę. Zamiast uciekać, wystawia rękę na zewnątrz, wabiąc Sentinela, który z rozpędem wlatuje w równie niematerialną ścianę, a wtedy Pryde cofa dłoń, sprawiając, że oba obiekty scalają się i robot wybucha. Drugi jednak przebija się przez ścianę i atakuje je. Shan uprzedza Kitty, by nie fazowała, bo wszystkie się o tym dowiedzą i się przystosują, a potem uderza go toporkiem strażackim. To jednak nie pomaga i zdaje się, że będzie musiała użyć swoich zdolności, ale wtedy zjawia się Shola, który wysadza i unieszkodliwia Sentinela.


Przed budynek podjeżdżają samochody policyjne, ale roboty identyfikują funkcjonariuszy jako potencjalnych mutantów i otwierają ogień. Wiedząc, że jeśli zdobędą ich broń, staną się jeszcze bardziej niebezpieczne, Kitty zarządza dywersję. Shola zgłasza się na ochotnika i rusza przeciw Sentinelom, podczas gdy ona dzwoni do Toma, prosząc by zorganizował transport. Po chwili jednak, Shola zostaje ranny i Pryde musi użyć swoich zdolności, by ochronić przyjaciół przed kolejną salwą. Gdy roboty opracowują strategię, Shan chwyta Kitty za rękę, by zapewnić sobie nietykalność i przejmuje kontrolę nad studentami, by wyprowadzić ich z pola walki. Po chwili zjawia się Tom, więc cała trójka pakuje się do jego samochodu. Kitty ostrzega, że teraz Sentinels będą miały stały cel, więc lepiej żeby przypomniał sobie, jak jeździło się w pogotowiu. Każe mu wyjechać z miasta, jednocześnie szukając apteczki by opatrzyć ranę Sholi. Ten jednak upiera się, że nic mu nie jest i wciąż wysadza najbliższe roboty, przy przyciągnąć uwagę reszty.


Tymczasem, Alice wygrzebuje się z ruin auli, obwiniając mutantów za to, co się stało. Idąc do wyjścia, znajduje szczątki Sentinela i podnosi jego głowę. Uszkodzony skaner uznaje ją za autoryzowanego użytkownika. Alice zabiera głowę i odchodzi, mówiąc do niej, że mają ten sam cel.


Przy wyjeździe z kampusu, samochód Toma zostaje otoczony i uniesiony w powietrze. Kitty każe wszystkim się złapać i fazuje razem z nimi przez podłogę. Shola, ostatkiem sił wysadza samochód, razem z robotami. Wykorzystując kilka sekund spokoju, próbują znaleźć słaby punkt Sentineli, ale po chwili znowu zostają zaatakowani. Tom jest pewien, że jemu nic nie zrobią, ale Kitty wciąga wszystkich do kanału, bo woli tego nie sprawdzać w praktyce.


Przez kanały dostają się do instalacji akceleratora, a stamtąd do zniszczonego laboratorium. Podziemny kompleks miał zatrzymywać promieniowanie jonowe, więc równie dobrze, może ukryć ich przed skanerami robotów. Pryde podsumowuje swoje spostrzeżenia i stwierdza, że nie mogą walczyć z pojedynczymi Sentinelami, ale muszą zniszczyć je wszystkie naraz. Shola przystaje na każdy jej plan, chociaż jest wyczerpany, dlatego Kitty każe Shan zająć się nim i przejąć kontrolę, jeśli to będzie konieczne. Ona nie chce się zgodzić, ale Shola nalega. Tom również chce pomóc.


Postępując według planu, Kitty wystawia się na przynętę w laboratorium. Wkrótce zjawiają się pierwsze Sentinele, które ścigają ją do podziemnego kompleksu, ignorując Toma tak, że ten może zablokować wyjście. Roboty szybko znajdują sposób, jak schwytać Kitty w niematerialnej postaci i z trudem udaje jej się wymknąć. W tej chwili, Shan przejmuje kontrolę nad Sholą i używa jego energii by zasilić akcelerator. Skoncentrowana wiązka przebija się przez laboratorium, rzucając Toma na ziemię. Osłabiona Kitty ledwie przenika przez podłogę, więc musi pomóc jej się wydostać. Zarówno Shola jak i Shan, koncentrują całą swoją wolę i energię, by skupić wiązkę, a gdy roboty przebijają się wreszcie przez podłogę, uderzając w nie i sprawiając, że dosłownie wyparowują. Jeszcze przez długą chwilę, cała czwórka leży na podłodze, łapiąc oddech i zbierając siły. Słychać zbliżające się syreny. Kitty gratuluje Tomowi - właśnie stał się członkiem ekskluzywnego klubu ratujących świat.


Następnego ranka udali się do portu, by sprawdzić fregatę Amazon Belle. Okazało się, że cała technologia została zużyta do budowy robotów i nie pozostało nic oprócz gołych ścian. Przez tą wizytę, Kitty spóźniła się na sesję do doktor Lyszinski. Akurat mówili w radiu o wydarzeniach w kampusie, kiedy nieśmiało zapukała do drzwi. Pani doktor zapytała, czy miała z tym coś wspólnego, więc przyznała się. Przeprosiła za swoje zachowanie, ale usłyszała, że nic się nie stało, bo celem sesji jest właśnie nauczyć ją panować nad sobą, a fakt, że wróciła jest dowodem na to, że robi postępy. Kitty przyznaje, że się boi o przyszłość. Na to, pani doktor odpowiada, że nie ważne czy jest mutantem, czy człowiekiem, musi zmierzyć się z takimi samymi przeciwnościami losu i do niej należy wybór, czy będzie walczyć, czy się podda. W takim razie, Pryde zamyka za sobą drzwi i pyta, od czego zaczną.


W swojej piwnicy, Alice zawzięcie pracuje nad czymś, a gdy rodzice wzywają ją na kolację, odpowiada, że kończy specjalny projekt. Czule przemawia do głowy Sentinela, dziękując, że daje jej wskazówki, jak się udoskonalić. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, razem oczyszczą świat z mutantów.


Wieczorem, Kitty udaje się do swojego baru na wieczorną zmianę. Wciąż jest obserwowana przez agentów FBI. Niespodziewanie podchodzi do niej detektyw Ramos i prosi, by przekazała przyjaciołom, że tutejsza policja ma wobec nich dług wdzięczności. Pryde nic nie odpowiada - w tej chwili myśli tylko o miłym wieczorze w gronie przyjaciół.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Mekanix #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.