Avalon » Serie komiksowe » Kitty Pryde and Wolverine » Kitty Pryde and Wolverine #6

Kitty Pryde and Wolverine #6

Postacie
Cytat

Wolverine: "I'm the best there is at what I do. Tonight, that isn't good enough."

Streszczenie

Tokio, na dachu wieżowca klanu Yashida. Wolverine staje naprzeciw Oguna, przypominając sobie historię o Miyamoto Musashim, którą opowiedział Kitty. Niestety, on nie jest legendarnym wojownikiem, a jego przeciwnik po spojrzeniu mu w oczy rzuca się na niego. Z łatwością paruje ataki mutanta i nawet rani go, Logan postanawia więc zyskać na czasie i dokonuje odwrotu, mając nadzieję, że Ogun uzna Kitty za pokonaną i ruszy za nim w pogoń, pozostawiając ją samą. Tak też się dzieje – wojownik znika za krawędzią budynku, zapewniając, że wróci po dziewczynę. Gdy ta chwilę później dopada do skraju, nikogo już nie widzi. Słyszy jednak z daleka odgłos jadącego samochodu.

Do wieżowca podjeżdża Yukio, której naprzeciw wychodzi Mariko. Wojowniczka wyjaśnia kobiecie, że szukają Wolverine'a i pokrótce streszcza jej ostatnie wydarzenia, nie zauważając zbliżającego się w jej stronę pocisku. Na szczęście jednak obie kobiety zostają odepchnięte przez Carmena Pryde'a, który w ten sposób ratuje je przed eksplozją auta. W następnej chwili na miejscu zjawia się Shumai, któremu Shigematsu nakazał zabić Lady Mariko – dzięki temu będzie on w stanie przejąć kontrolę nad całym japońskim podziemiem. Yukio nie zamierza jednak na to pozwolić i rusza do walki.

Wszystko to ze szczytu budynku obserwuje Kitty, która stwierdza, że musi im pomóc. Czuje się lepiej, niż podczas walki z Ogunem, sprawdza więc, czy jej zdolności fazowania wróciły. Udaje jej się przeniknąć przez ścianę, gdy jednak próbuje przejść po powietrzu na dół, zaczyna spadać jak kamień. Udaje jej się odzyskać koncentrację i spowolnić upadek na kilka metrów nad ziemią, przy okazji śmiertelnie przerażając Shumaia. Wykorzystuje to Yukio, która przystępuje do ataku i powala zapaśnika. Carmen tymczasem prosi córkę, żeby została z nimi, ta jednak musi zająć się niedokończonymi interesami – Wolverine poświęca swe życie, by ją ochronić, dlatego nie może nie odpłacić mu się tym samym.

Logan tymczasem próbuje się ukryć w salonie gier. Ogun bez problemu go tam odnajduje. Odbiera właścicielowi przybytku jego broń palną i zaczyna szukać mutanta. Gdy ten wyskakuje z ukrycia, wojownik ujawnia, że wiedział dokładnie, gdzie ten się chowa i rani go w ramię. Wolverine kontynuuje ucieczkę, próbując dostać się do windy, tam jednak ponownie odnajduje go Ogun, celując z pistoletu. Okazuje się, że magazynek był już pusty, a on celował do mutanta tylko po to, by zszargać jego nerwy. Winda tymczasem otwiera się, Wolverine wpada więc do środka i zaczyna jechać na górę. Jego przeciwnik dopada do szybu windy i podcina jej liny. Gdy kabina zaczyna opadać, Logan rzuca się do hamulca awaryjnego, któremu udaje się zatrzymać spadek. Następnie mutant wydostaje się do szybu i wdrapuje się na dach.

Pod wieżowcem Yashidów Yukio zauważa, że nie ma z nimi Carmena i pyta, dokąd Amerykanin uciekł, Mariko stwierdza, że choć odszedł on, to wcale nie uciekał, i pyta, czemu wojowniczka tak traktuje mężczyznę.

Ten tymczasem błąka się ulicami, w każdej chwili spodziewając się ataku. Rozmyśla nad tym, co usłyszał od córki i stwierdza, że działa ona zgodnie ze swoim honorem – w przeciwieństwie do niego, który uciekł od konsekwencji swoich decyzji. Zauważa, że dotarł do ambasady amerykańskiej, informuje więc strażnika, że musi porozmawiać z kimś z Departamentów Sprawiedliwości i Skarbu. Chce zgłosić popełnienie przestępstwa.

Kitty tymczasem, chodząc po powietrzu, dociera do budynku, w którym znajduje się Wolverine, w ostatniej chwili traci jednak siły i zaczyna opadać, łapiąc się krawędzi. Ktoś chwyta jej ręce i pomaga się wciągnąć. Okazuje się, że nie jest to Logan, lecz Ogun, który rzuca ją pod nogi właśnie przybyłego mutanta. Dziewczyna przeprasza przyjaciela, stwierdzając, że była pewna, że jest gotowa na swoją śmierć, teraz jednak wie, że się jej boi i nie chce umierać. Logan nie może obiecać jej przeżycia, wtedy Ogun oświadcza, że może ona wrócić do bycia jego uczennicą. Wolverine nie zamierza na to pozwolić i rzuca się na przeciwnika, który przebija go swoim mieczem. Mutant łamie jego ostrze i spogląda mu prosto w oczy... po czym uśmiecha się i uwalnia swego wewnętrzną bestię, berserkera, który nie zważając na ból nie spocznie, póki nie zabije wszystkich w zasięgu.

Ignorując ataki Oguna, przygważdża go do ściany, gdy jednak ma zadać ostateczny cios, wzywa do siebie Kitty, każąc jej podnieść miecz przeciwnika i atakować. Ta właśnie tak czyni, zatrzymuje jednak ostrze przed twarzą Oguna, stwierdzając, że nie jest w stanie tego zrobić. Logan od początku wiedział, że tak się stanie – Kitty musiała udowodnić sobie, że nie jest pod kontrolą wojownika i że nigdy nie pozbawiłaby życia bezbronnej ofiary. Shadowcat pyta, co by było, gdyby jednak zadała cios. Wtedy zauważa, że Logan dopiero teraz chowa swoje pazury.

Odchodzą razem, pozostawiając Oguna samego. Ten rzuca się po swój miecz i pędzi na mutantów. Widząc to, Wolverine każe Kitty fazować i w czasie, gdy Ogun tnie go, on wbija mu swoje pazury w serce. Padając na kolana przed ciałem swego starego mistrza, Logan stwierdza, że miał nadzieję, że pokonany, Ogun nie wznowi ataku. Dodaje, że wojownik w dużej mierze uczynił go tym, kim jest dzisiaj. Zauważa, że jako człowiek nie miał przeciwko niemu szans i musiał zmienić się w dziką bestię, by go pokonać, co ujawnia jego prawdziwą naturę. Kitty jednak odpiera, że nie jest tak, jak przyjaciel myśli – choć mógł walczyć jako człowiek i zginąć, podjął decyzję, by uwolnić swój szał – ale utrzymał go pod kontrolą, by pozwolić jej na znalezienie odkupienia, którego potrzebowała. Zapewnia, że tego dnia oboje zwyciężyli.

Jakiś czas później. Carmen Pryde opuszcza ambasadę, odkrywając, że na zewnątrz czekają na niego Kitty, Wolverine, Yukio, Mariko i Amiko. Ogłasza, że sam postanowił zrobić to, co należy i całą noc spędził, ujawniając to, co wie o Shigematsu. Nie próbował przy tym prosić o łaskę i dobrze wie, że jeśli wróci do Stanów, jest szansa, że trafi do więzienia, ale już się tego nie boi. Nie wie, co jego córka o nim myśli, ta jednak przytula go i stwierdza, że takiego ojca pamięta. Dodaje, że wszyscy doczekali się szczęśliwego zakończenia, a Logan doskonale wie, gdzie będą mogli to uczcić. Yukio nie jest jednak w nastroju do zabaw i opuszcza ich.

Jakiś czas później, w najlepszej lodziarni w Tokio. Podczas, gdy Kitty i Amiko zamawiają sobie lody, Mariko pyta Wolverine'a, jak podoba mu się jego nowa córka. Zbadała sytuację i odkryła, że nie ma ona żadnych żywych krewnych, potrzebuje więc ich – a oni, jak uważa, potrzebują jej. Logan zgadza się i proponuje, by oficjalnie zostali rodziną. Mariko jednak przypomina, że nie może go poślubić, dopóki nie uwolni swego klanu od powiązań ze światkiem przestępczym. Zmienia temat i pyta, czy po tym, co Ogun jej zrobił, Kitty kiedykolwiek jeszcze będzie taka, jak dawniej. Mutant przyznaje więc, że nie – ale na tym polega życie, na ciągłej zmianie. Jej dusza znowu należy tylko do niej i to ona będzie decydować, jak potoczy się jej życie. Co do tego, jak się teraz czuje – proponuje, by Mariko sama spojrzała na Kitty, pałaszującą ze smakiem wielką górę lodów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Kitty Pryde and Wolverine #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.