Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #598

Amazing Spider-Man #598

Amazing Spider-Man #598

"American Son" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

Widzicie okładkę? No. Dalszy komentarz jest chyba zbędny.

Cytat

Harry do Normana: "...You got your super hero."

Streszczenie

Avengers Tower, biuro Normana. Do rozmyślającego o ostatnich wydarzeniach Harry’ego podchodzi jego ojciec, cały we krwi. Jest dumny ze swego syna i przedstawia mu plan uczynienia z niego super bohatera. Harry jest zdziwiony tym wszystkim, zależało mu tylko na zobaczeniu Lily.

Gdzieś indziej w budynku. Bullseye i Norman próbują usunąć maskę podłączonemu do specjalnej maszyny Spiderowi. Nie jest to łatwe, gdyż jest stworzona z niestabilnych molekuł opracowanych przez Reeda Richardsa. To dzieki nim bohater przeżył strzał w głowę. Osborn jest ciekawy, dlaczego Pająk tak interesuje się jego synem. Peter odpowiada mu jak zwykle żartem, na co ten uderza go mocno w brzuch i zostawia samego z Bullseyem.

Tymczasem Norah jest podrywana przez jednego z pracowników budynku. Sprytnie go jednak spławia i już ze specjalnym kluczem udaje się na poszukiwania odpowiedzi.

Bullseye dalej torturuje Spidera. Tego jednak, pomimo ekstremalnego wycieńczenia, humor nie opuszcza i chłopak stale tylko nabija się z oprawcy.

Norman przedstawia synowi jego przyszłą zbroję zwaną American Son. Wyjawia, iż Harry będzie musiał jeszcze brać „dopalacze”. Ten wie, o co chodzi - ojciec chce zrobić z niego kogoś, kogo będzie potrafił pokochać. Norman jak zwykle wymiguje się wielkimi słowami i wychodzi, obiecując pojawienie się Lily za dwie godziny. Harry ma jednak plan udać się do sekretnego laboratorium ojca.

Torturowany Spider-Man walczy z myślami i bólem. Z agonii wyrywa go smród spalenizny. To Osborn znalazl sposób na ściągnięcie maski laserem repulsor. Stabilizowanie molekuł potrwa jeszcze około 10 minut, podczas których Norman wyjaśnia Pająkowi całą sprawę z Harrym. Otóż Lily została wysłana przez niego, by omamić młodego Osborna, dzięki czemu ten zgodzi się zostać American Sonem. Jeśli to by nie wyszło, planem B jest zrobienie z Harry'ego męczennika, czyli uśmiercenie go pod przykrywką na przykład ataku Skrulli.

Tymczasem młody Osborn spotyka się z Lily. Szybko pozbywa się pilnującego go ochroniarza i wyjmuje anti-goblin serum, które ma wyleczyć dziewczynę. Ta jednak brutalnie odrzuca tę opcję, zamienia się w Menace i wyjawia biedakowi całą prawdę. Nawet dziecko, które nosi, nie jest jego, a jego ojca. Całe zajście obserwuje z ukrycia Norah. W końcu Menace dosiada glidera, a Harry ucieka wprost do laboratorium, gdzie torturowany jest Peter. Gdy Norman kończy swój monolog, Spider wyrywa się z uwięzi i atakuje oprawców. Szybko wyklucza z gry Bullseye’a, lecz w końcu brakuje mu siły i dopada go Osborn. Brutalnie bije swego pajęczego wroga i gdy już ma zdjąć mu maskę, ktoś uderza go w plecy. Okazuje się, że to jego syn, który przywdział zbroję American Son.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #598 Amazing Spider-Man #598

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.