Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #597

Amazing Spider-Man #597

Amazing Spider-Man #597

"American Son" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

Ciąg dalszy historii "American Son".

Cytat

Osborn: "Gargan, you're first shift on monitor duty tonight. I want to test the new facility on twenty-five."
Spidey: "Can I also be first shift on Ms. Marvel duty? We'll test her out on whatever floor you want... or desk... or..."
Ms. Marvel: "When I remove your head and implant it in your intestines, this is 'why'."

Streszczenie

Norman Osborn prowadzi do laboratorium swoich Avengers (wśród których jest przebrany za Venoma prawdziwy Spider-Man) i prezentuje im zamkniętych w specjalnych urządzeniach zdeformowanych ludzi. Są oni owocami badań nad połączeniem serum super-żołnierza z formułą goblina, które to badania Osborn prowadził od jakiegoś czasu. Nagle jeden z nieudanych eksperymentów wydostaje się z maszynerii i atakuje Normana. Venom/Spider-Man natychmiast rusza mu na ratunek, sam się sobie dziwiąc. Zdziwiony jest też Osborn, który po chwili tłumaczy, że dopracował już formułę specyfiku i po paru ostatnich testach może podać go bezpiecznie swojemu synowi.

Harry tymczasem próbuje odnaleźć Lily, błądząc po zastrzeżonych pomieszczeniach Avengers Tower. Gdy w jego stronę zaczynają iść ochroniarze, ktoś łapie go za twarz i wciąga w ciemność, kryjąc go przed ich wzrokiem.

May i Jonah senior rozmawiają o swoim ślubie, gdy nagle gaśnie światło. Para staruszków nie przejmuje się tym, nie widzą jednak, że za awarię odpowiedzialne są roboty w kształcie ośmiornic, które pojawiły się już wcześniej [patrz TASM #594 - J.]. Teraz znajdują się w wielu miejscach w mieście, robiąc coś przy urządzeniach elektrycznych. Okazuje się, że steruje nimi nie kto inny jak Dr. Octopus.

Lily całuje Harry'ego, który mówi jej, że spróbuje odnaleźć antidotum na formułę goblina w jej krwi. Dziewczyna, słysząc to, daje mu przepustkę do zastrzeżonych pomieszczeń Avengers Tower.

Osborn odsyła "Venoma", by zajął się monitorowaniem ewentualnych zagrożeń. Gdy Spidey wchodzi do wyznaczonego pomieszczenia, zostaje zaatakowany przez Dakena, który mówi mu, że od początku wiedział, że coś z nim jest nie tak. Walczą przez jakiś czas, ostatecznie jednak Spider-Manowi udaje się powalić przeciwnika. Nagle zjawia się Harry, który szuka lekarstwa dla Lily. Spidey mówi mu, że nie jest Garganem, co rozwściecza młodego Osborna, który ma dość ciągłego wtrącania się bohatera w jego życie. Niespodziewanie do pomieszczenia wchodzą Norman, Ms. Marvel i Hawkeye. "Venom" chce im wmówić, że obezwładnił Dakena, bo ten zaatakował Harry'ego, młody Osborn jednak wyjawia prawdę. Hawkeye natychmiast przebija strzałami nogi bohatera, a Norman oznajmia, że od początku wiedział o tym, kto przebrał się za Venoma. Nagle, ku zdziwieniu wszystkich, Osborn wyciąga pistolet i strzela prosto w głowę klęczącego Spider-Mana.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #597

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.