Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #594

Amazing Spider-Man #594

Amazing Spider-Man #594

"24/7" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

J. Jonah Jameson prześladuje Spider-Mana z większą zawziętością niż kiedykolwiek przedtem, a jego nowa baza operacyjna ma być "czymś, w co nie będziemy mogli uwierzyć". Tymczasem nie mogący zaznać spokoju Spidey odkrywa w końcu, o co chodzi z misją 24/7.

Cytat

Michelle do gołego Petera: "Freeze, weirdo, or will muai-thai your ass into the hospital."

Streszczenie

Vulture naciera na oślepionego Spider-Mana. Ten po chwili opanowuje sytuację i wykorzystując pajęczy zmysł, zyskuje przewagę nad przeciwnikiem, który po kilku silniejszych ciosach odlatuje.

May i Jay spędzają dzień, spacerując po parku. W pewnym momencie Jameson wyjmuje pierścionek zaręczynowy i prosi kobietę o rękę. Ta po chwili zastanowienia przyjmuje jego oświadczyny.

Spidey powoli odzyskuje wzrok, ciągle jednak nie widzi tak, jak powinien. Udaje mu się jednak dotrzeć do swojego mieszkania i wejść tam przez okno do sypialni. Ściąga kostium, zakłada ciemne okulary i nago wyrusza na poszukiwania jedzenia. Gdy zdziwiony odkrywa świeże jedzenie w lodówce, nagle wpada na ciemnowłosą dziewczynę. Po chwili okazuje się, że to siostra Vina Gonzalesa, Michelle, która jest prawniczką i przyjechała do Nowego Jorku, by pomóc aresztowanemu bratu - od jakiegoś czasu mieszka już w jego pokoju. Dziewczyna rozmawia z Parkerem przez chwilę, nie oszczędzając mu wyzwisk od wszelkiej maści zboczeńców, po czym przekonywująco zakazuje mu pożerania jej jedzenia i wychodzi z mieszkania.

Później Spider-Man odwiedza w więzieniu Adriana Toomesa, oryginalnego Vulture'a, próbując wyciągnąć z niego informacje na temat nowego Sępa. Toomes oznajmia, że nic go nie wiąże z tą postacią. Słyszał jednak, że nowy Vulture jakiś czas temu został oszpecony przez gangsterów i teraz mści się na nich, wyłapując tych, którzy są ranni i słabi.

Spidey zastawia pułapkę na nowego przeciwnika, przyczepiając do ściany pajęczyną drobnego rzezimieszka. Atakuje potem Vulture'a, przyczepiając się siecią do jego nóg. Razem dolatują do stadionu, na którym znajdują się również burmistrz Jameson i Norman Osborn. Spider-Man ląduje na płycie boiska i widząc nadlatującego Vulture'a, przyczepia pajęczyną swoje nogi do podłoża. Następnie mocno chwyta przeciwnika, który jednak się nie poddaje i próbuje wyrwać. Kiedy Spidey zauważa na trybunach Osborna, puszczają mu nerwy i brutalnie łamie obie ręce Vulture'a, po czym pęta go siecią. Szybko okazuje się, że ma teraz nowych przeciwników - wzburzonych kibiców, którzy szczerze go nienawidzą za przerwanie meczu. Bohater jest zmuszony do ucieczki ze stadionu.

Później Spidey siedzi w deszczu pod balkonem jednego z nowojorskich budynków i czyta "The DB". Informacja o tym, że Spider-Man zepsuł nowojorczykom mecz Jankesów, znajduje się na pierwszej stronie gazety, razem z informacjami typu "człowiek pogryzł psa". Nie pociesza to bohatera, który jednak ma teraz inne, poważniejsze zmartwienia. Dotarło do niego, że za swoją frustrację powinien winić nie burmistrza Jamesona, lecz Normana Osborna. Przepełniony poczuciem winy Spidey postanawia w końcu coś z tym zrobić i dopaść swojego największego wroga. Gdy oddala się, nie zauważa, że niedaleko miejsca, w którym przed chwilą siedział, pojawiły się dziwne, fluoroscencyjne zielone kształty, przypominające ameby lub pająki.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #594 Amazing Spider-Man #594

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.