Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #547

Amazing Spider-Man #547

Amazing Spider-Man #547

"Crimes of the Heart"

Postacie
Zapowiedź

Dan Slott i Steve McNiven kontynuują wprowadzanie Was w "Brand New Day". Mieszanka nowych wrogów, nowych przyjaciół i kilku znajomych twarzy ma według Marvela uczynić życie Petera Parkera bardziej zamotanym, niż kiedykolwiek przedtem. Jak to się uda? Sprawdzicie już w grudniu, gdyż wprawdzie moc i odpowiedzialność pozostają takie same, lecz dla Spider-Mana i tak ma nadejść Całkowicie Nowy Dzień.

Cytat

Spider-Man: "Hi. I'm door-to-door skylight salesman. Can I interest you in a new skylight? Do you find that your skylights buckle and break under the weight of any urban vigilante? Then have I got a skylight for you!"

Streszczenie

Peter próbuje reanimować Jamesona do czasu przybycia karetki. Cały czas w myślach obwinia się za ten nagły atak serca. Chłopak z tego wszystkiego stracił poczucie czasu, nagle na miejscu zjawiają się sanitariusze i zajmują się Jonahem. Robbie przejmuje chwilowo rolę redaktora naczelnego i wydaje wszystkim polecenia. Betty wysyła wraz z Jamesonem do szpitala, a pozostałym każe pisać artykuły, nad którymi pracowali. Petera natomiast prosi o cud, który pomoże uratować Bugle’a i Jamesona. Muszą dostać piękne zdjęcie Spider-Mana w akcji.

Parker nie zastanawiając się zbytnio, wchodzi do pomieszczenia gospodarczego i przebiera się w Spider-Mana. Zdaje sobie sprawę, że wiele ryzykuje, ale spoczywa na nim odpowiedzialność uratowania Jonaha, jeśli ten się jeszcze w ogóle obudzi. Dodatkowym utrudnieniem dla Petera jest brak jednego miotacza sieci. Wyskakując z budynku Bugle’a, Spider-Man postanawia znaleźć złodzieja, który obrabował go ostatniego wieczoru.

Kafeteria. Harry i Lily przychodzą z Carlie do lokalu, aby porozmawiać o zajściu ostatniej nocy. Dziewczyna zapewnia, że nie stało się nic wielkiego, poza tym, że straciła wszystkie karty kredytowe, które musi teraz zablokować. Jako współpracownik policji na co dzień ma do czynienia z groźniejszymi sytuacjami. Harry prosi pracownicę lokalu, aby go zamknęła, a klientom powiedziała, że zostaną wynagrodzeni za to uniedogodnienie przy następnej wizycie. Jako właściciela stać go na takie "gesty". Lily jest zafascynowana tym, jak jej chłopak potrafi spełniać nawet tak oryginalne życzenia, jak kupienie Starbucksa. Carlie dzwoni do banku zablokować swoje karty, przy okazji prosi Harry’ego o numer do Petera. Warto mu przypomnieć, aby zablokował również swoje. Osborn śmieje się, że nie ma raczej firmy, która zaufałaby na tyle Parkerowi, aby dawać mu kartę kredytową.

Bar Blind Spot. Portfel z kartą kredytową Petera i pozostałe skradzione rzeczy lądują na stole przed lokalnym handlarzem skradzionym towarem. Spider-Mugger próbuje się targować, ale niewiele udaje mu się wskórać. Na dodatek odbiorca nie jest zainteresowany pseudo zegarkiem, który nawet nie ma wyświetlacza i wskazówek [bo to wyrzutnik sieci Spidera, patrz poprzedni numer - Foxdie]. Stolik obok lokalny mafiozo Baby Bruno Karnelli żali się barmanowi, że nie został zaproszony na spotkanie, w którym wezmą udział dwie największe rodziny mafijne w mieście - Karnelli i Manfredis. W tym samym czasie rabuś próbuje przekonać handlarza co do użyteczności "zegarka" i niechcący wystrzeliwuje spider-nadajnik na marynarkę Bruna. Następnie naciska na przycisk wystrzeliwujący sieć i posyła niedużą jej ilość na sufit. Oczywiście wszyscy skupieni byli na czymś innym, więc nie widzieli, co potrafi "zegarek". Widząc jego możliwości złodziejaszek szybko rezygnuje z jego sprzedaży.

Spider-Man przelatuje właśnie w pobliżu baru i wychwytuje sygnał swojego nadajnika. Wydaje mu się, że jest wręcz "podwojony". W tym samym czasie zarówno spider-złodziej, jak i Bruno Karnelli opuszczają lokal i każdy idzie w inną stronę. Spider wyczuwa, że sygnał rozchodzi się na dwie strony, chociaż nie wie, co się dzieje, musi wybrać, za którym podążać. Do stojącego na ulicy Bruno podjeżdża furgonetka, do której mafiozo zostaje wciągnięty. Spider zauważa całą akcję i postanawia udać się za tym nadajnikiem. Samochód odjeżdżając uderza w dźwig, który na wysięgniku trzyma wielki bilboard z podobizną J.Jonah Jamesona reklamującego swoją gazetę. W wyniku uderzenia samochodu, lina trzymając bilboard zrywa się, a reklama zmierza na chodnik prosto na stojących tam gapiów. Spider-Man szybko skacze na dół i w ostatniej chwili łapie całą konstrukcję. Zamiast podziękowań od uratowanych ludzi, zostaje przez nich zmieszany z błotem. Spider odstawiając reklamę ma nadzieję, że Jonah wyjdzie cało z zawału.

Szpital. Betty przyprowadziła żonę Jamesona, Marlę, która może zobaczyć męża jeszcze tuż przed operacją. Marla przez szybę patrzy na nieprzytomnego małżonka podłączonego pod szpitalną aparaturę. Mówi, że tego zawsze się obawiała, tego, że tak właśnie skończy jej mąż, a wszystko przez gazetę i obsesję na punkcie Spider-Mana. Kobieta dzwoni do swojego prawnika, informuje o sytuacji z Jonahem i upewnia się, czy w tym wypadku ma prawo decydować o całym majątku. Uzyskuje potwierdzenie, w związku z czym chce skontaktować się z Dexterem Bennettem [koleś chce chyba przejąć Bugle’a wykupując większość jego akcji - makler Foxdie] i sprzedać mu wszystkie udziały Bugle’a, do których ma teraz prawo.

Chinatown, tajna baza medyczna należąca do współpracownika Bruna. Bruno Karnelli leży wpół nagi na stole z podczepionymi do ciała przewodami, częściowo wypełnionymi jego krwią. Sama ofiara nie ma pojęcia, o co chodzi. Mister Negative zapewnia go, że zgodnie ze złożoną obietnicą sprawi, iż Bruno stanie się głową rodziny Karnelli i całej Mafii. Oczywiście o ile Bruno przeżyje zabieg. Zabieg, który polega na szybkim wyssaniu dużej ilości krwi. Negative zauważa pajęczy nadajnik na marynarce mafioza. Domyśla się, że za chwilę będą mieli towarzystwo, ostrzega więc swoich ludzi, aby się przygotowali. W tym momencie Spider-Man wpada do środka przez świetlik [patrz cytat numeru - Foxdie]. Żołnierze Negative’a, z żelaznymi maskami na twarzach i elektrycznymi pałkami w ręku, ruszają na Spider-Mana. Mr. Negative dostrzega w Spiderze godnego przeciwnika, ale ten nie przypomina sobie, aby obaj mieli okazję wcześniej się spotkać. Mr. N nie chce jednak wierzyć, że był to czysty przypadek, iż w ciągu kilku miesięcy nieobecności, jedyne dwa razy gdy Spider-Man pojawił się publicznie, to sytuacja teraz i jakiś czas wcześniej, gdy przeszkodził jego kurierowi z dowiezieniem przesyłki [patrz Spider-Man: Swing-Shift, wkrótce u nas - Foxdie]. Negative odsłania ową przesyłkę, którą jest tajemnicza tablica z wyrytymi niebieskimi napisami w obcym języku. Spider-Man niedowierza, że znów ma do czynienia z tym antycznym kamieniem [po więcej zajrzyjcie do Amazing Spider-Man #68-75 - Foxdie]. Negative potwierdza, że jest to tablica Lemurian, ale nie ta, którą poznał Ścianołaz. Tamta była tablicą życia i czasu, ta tutaj natomiast jest tablicą śmierci i chaosu. Zawarta jest na niej formuła pozwalająca uwolnić "oddech Diabła" – truciznę, której chce użyć. Spider-Man nie daje mu nawet dokończyć zdania, przyciąga tablicę pajęczyną i rozbija. Mr. Negative nie jest tym zbyt przejęty, mówi, że zadbał o spisanie formuły. Podwładni informują o przygotowaniu trucizny. Spider nabija się z pseudonimu swojego nowego wroga. Ten jest zaskoczony, że Spider-Man jednak nie słyszał o nim wcześniej. Postanawia zająć go ratowaniem Karnelliego w czasie, gdy sam ucieka. Spider szybko obezwładnia agresorów w maskach, narzekając, że łatwiej byłoby walczyć, gdyby miał oba miotacze sieci.

W innej części miasta. Spider-Mugger za pomocą sieci przytwierdził mężczyznę i kobietę do ściany, po czym zabrał ich portfele. Jedna z ofiar myśli, że ma do czynienia z prawdziwym Spider-Manem, co dziwi bandytę. Nagle doznaje on olśnienia, stwierdzając, że koleś, którego wczoraj okradł, musiał być Spider-Manem, co znaczy, że w portfelu były jego dokumenty, które pomogłyby mu dotrzeć do niego.

Forest Hill, Queens. May wchodzi do pokoju bratanka, myśląc że go tam zastanie, ale jak się okazuje, pokój jest pusty. May nie zamierza jednak ciągle zamartwiać się jego losem, w końcu jest już dorosłym mężczyzną.

Spider-Man rozmawia z uratowanym Bruno Karnellim. Mężczyźni dochodzą do wniosku, że Mr. Negative chce zabić obie rodziny mafijne, które dzisiaj spotykają się razem w jednym miejscu.

Vandemere Hotel. Ludzie Negative’a wlewają truciznę do szybu wentylacyjnego. Ich szef upomina o zachowaniu ostrożności, gdyż mają do czynienia z najgroźniejszą i najdroższą trucizną w historii ludzkości. Poza tym, nie muszą się tak śpieszyć, lepiej poczekać, aż wszyscy spóźnialscy dotrą na miejsce.

Zebrani w sali hotelu mafiozi rozmawiają o obecnym problemie z Hoodem, który wraz z pozostałymi super złoczyńcami trzęsie całym miastem. W tym momencie Spider-Man wpada przez okno wprost przed wszystkich zebranych. Ci nie dają mu jednak dojść do słowa, wyciągają broń i zaczynają do niego strzelać. Spider unikając kul próbuje ich przekonać, że to sprawa życia lub śmierci i przyszedł tylko po to, aby im pomóc. W tym momencie z otworów wentylacyjnych zaczyna wydobywać się trujący czerwony gaz. Skóra wszystkich w pomieszczeniu momentalnie staje się bardzo wysuszona, a oni sami padają martwi na ziemię. Spider-Man gani się w myślach za niezamontowanie aparatu, Robbie zabije go, jeśli nie dostarczy zdjęć. Gdy Peter pada na ziemię, nie ma to już większego znaczenia, ponieważ już może być martwy.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #547 Amazing Spider-Man #547

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.