Avalon » Serie komiksowe » Original Sins » Original Sins #5

Original Sins #5

Postacie
Zapowiedź

• Walka Young Avengers z Hoodem się kończy! 
• Osoba odpowiedzialna za śmierć Watchera wyznaje swój Grzech!
• Każdy ma Jeden! Poznaj tajemnice kilkunastu bohaterów i złoczyńców Marvela!  

Streszczenie

"How the World Works"

postaci:
- Nick Fury, Dum Dum Dugan

Tajna baza Nicka Fury'ego. Dum Dum sprawdza, jak Nickowi idą przesłuchania Orba. Gdy Fury zaczyna mówić o tym, że sam wkrótce umrze ze starości. Dugan proponuje mu użycie formuły wciąż krążącej w jego żyłach. Nick wie, że to nie pomoże i postanawia wyjawić przyjacielowi prawdę.

Gdy docierają do konkretnych drzwi, Dum Dum odkrywa za nimi swoją własną kopię. Nick wyjaśnia, że tak naprawdę Dugan umarł w latach sześćdziesiątych w trakcie jednej z tajnych misji, o której nikt tak naprawdę nie wiedział. Postanowił skorzystać z okazji i użył LMD do przywrócenia do życia swego przyjaciela. I robił to nie raz.

Wściekły Dum Dum wycelowuje w niego swój pistolet. Nie może go jednak zabić, mówi więc, że Nick ma skrzywione pojęcie o świecie, i prosi, by nigdy więcej nie przywracał go do życia. Po chwili strzela sobie w głowę.

"Young Avengers: Hidden in the Plain Sight" Conclusion
postaci:
- Hulkling, Marvel Boy, Prodigy
- Hood

Gdy Marvel Boy odzyskuje przytomność, ponownie atakuje Hooda i udaje mu się znów go unieszkodliwić. Bohaterowie ponownie proszą go o przekazanie im kodu, ten jednak wyrywa się z uścisku Noh-Varra i ucieka z budynku, tym razem bez żadnych problemów.

Bohaterowie wracają do budynku, by posprzątać bałagan, myśląc, że przegrali. David wyjaśnia, że tak naprawdę od początku był pewien zdrady Hooda, wprowadził więc w trakcie budowy sprzętu zmiany w kodzie, sprawiając, że jest praktycznie niemożliwy do prawidłowego odczytania, dzięki czemu wszystkie sekrety są znów bezpieczne.

Później. David wraca do swojego mieszkania, gdzie okazuje się, że kłamał. Jako jedyna osoba mogąca złamać nowy kod, robi to i poznaje kolejne sekrety.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Original Sins #5 Original Sins #5 Original Sins #5 Original Sins #5 Original Sins #5 Original Sins #5 Original Sins #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.