Avalon » Serie komiksowe » NYX: No Way Home » NYX: No Way Home #5

NYX: No Way Home #5

Postacie
Zapowiedź

Kiden Nixon w końcu staje twarzą w twarz z mężczyzną, który postanowił zniszczyć jej życie. Kim on jest? I jaki sekret poznamy o jej dawno zmarłym ojcu?

Cytat

tajemnicza dziewczyna: "Choices are who we become."

Streszczenie

Po śmierci, ojciec Kiden zobaczył losy swej córki przez pryzmat różnych światów. W każdym z nich dziewczyna umiera. W każdym, oprócz jednego…

 

Kiden wraca z podbitym okiem do mieszkania doktor Reyes. Bobby od razu zalewa ją pytaniami o to, kto ją pobił, lecz ta nie odpowiada i stwierdza, iż muszą uciekać. Nie ufa Cecilii po tym, jak widziała, że rozmawia z kimś w budce telefonicznej. Gdy ta wraca z zakupami do mieszkania, dzieciaków już nie ma.

 

Mieszkanie pani Palmer obserwuje policjant i tajemnicza dziewczyna. Oboje mają nadzieję, że młodzi mutanci tam wrócą.

 

Cała czwórka natomiast, ukrywa się gdzieś w podziemiach metra. Kiden nagle decyduje się uratować panią Palmer, zatrzymuje czas przed jadącym metrem i idzie sama. Tatiana i Bobby nie wiedzą, co teraz zrobić, podczas gdy Lil’Bro ukazuje się duch ojca Kiden, który mówi mu coś na ucho. Dzieciak następnie rozpoczyna następnie projekcję i pokazuje bratu i Tatianie, co zaszło i gdzie udała się ich przyjaciółka.

 

Kiden jest już przy Empire State University. Spotyka tajemniczą dziewczynę, a ta mówi jej, że musi ją zmienić i złamać. Atakuje bohaterkę i wstrzykuje jej obezwładniającą substancję.

 

Bobby budzi się przywiązany i podłączony pod dziwną aparaturę w jakiejś sali operacyjnej. W pokoju obok wstaje Tatiana, a wita ją tajemnicza dziewczyna z Lil’bro na rękach. Młoda bohaterka zauważa też w pokoju ledwo żywą panią Palmer. Złowroga dziewczyna przyznaje, że ich opiekunka była tylko przynętą na nich. Dodaje, iż Tatiana jest mutantką, a to teraz przecież rzadkość i na pewno wiele osób na nią czyha. Proponuje jej przygotowanie się na to, mówi, że oferuje jej wolność. Bohaterka nie wie, co ta ma na myśli, nie chce tylko, by skrzywdziła małego Lil’Bro. Za chwilę zmarły ojciec Kiden spotyka się z tajemniczą dziewczyną i każe jej się zając Bobbym, podczas gdy on zajmie się swoją córką.

Autor: Jim J

Galeria numeru

NYX: No Way Home #5 NYX: No Way Home #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.