Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #417

Amazing Spider-Man #417

Amazing Spider-Man #417

"Secrets"

Postacie
Streszczenie

Peter ma sen, w którym związany łańcuchem Judasz Podróżnik przekazuje mu ostrzeżenie, iż obaj zostali zdradzeni i byli manipulowani od dłuższego czasu. Po chwili Parker budzi się gwałtownie, przerywając sen Mary Jane. Kobieta stwierdza, że ich córka May chce jak najszybciej dostać się na ten świat.

Tymczasem Chakra ucieka przed Boone'em i Medeą, którzy otrzymali polecenie jej pochwycenia od prawdziwego szefa, który od samego początku sterował zespołem Podróżnika, który nic o tym nie wiedział. Kobieta, unikając ciosów, stwierdza, że choć wie, iż to nie Judasz był prawdziwym dowódcą ich zespołu, to jednak nie pozwoli, by ich prawdziwy szef, którego uważa za potwora, dalej torturował jej przyjaciela. Chakrze udaje się uciec po krótkiej walce z byłymi towarzyszami. Na miejscu pojawia się Mr. Nacht, który stwierdza, że ich pracodawca, który domaga się szczegółowych notatek o każdej misji, nie będzie zadowolony z niepowodzenia misji Boone’a i Medei.

Peter odwiedza Bena w jego pracy i pyta, czy miał ostatnio jakieś sny o Travelerze. Ten odpowiada, że od dawna nie myślał o Judaszu i jego zespole. Po chwili Parker zaskakuje Bena pytaniem, czy zostanie chrzestnym May! Reilly odpowiada, iż będzie zaszczycony. Nagle Peter otrzymuje wezwanie na pager, by zadzwonił do "Daily Bugle". Robertson przekazuje mu prośbę Johna Jamesona, by Parker pomógł mu spotkać się ze Spider-Manem.

Gaunt jest zdenerwowany po usłyszeniu raportu, który złożył mu Mr. Nacht. Wie, że ich szef chce, by zagrożenie ze strony Chakry i Travelera zostało zażegnane jak najszybciej, nim ta dwójka przeszkodzi mu w planach, jakie ma wobec Spider-Mana. Scrier stwierdza, iż do kontynuujących pościg za Chakrą, Boone’a i Medei dołączyły posiłki. Prosi Gaunta, by poinformował szefa, że Judasz Podróżnik znajduje się obecnie w miejscu, z którego sam się nie wydostanie.

Spider-Man i Peter Parker udają się na spotkanie z Johnem Jamesonem w Instytucie Ravencroft. Na miejscu spotykają Charę, która potrzebuje pomocy Spider-Mana w uratowaniu Podróżnika. Choć Peter chce wspomóc Bena, ten odsyła go do domu, gdyż jako przyszły ojciec nie może podejmować ryzyka. W domu Peter spotyka Annę Watson, która stwierdza, że przyda im się pomoc, gdy dziecko przyjdzie na świat. Dodaje, że nie poinformowała ich o przyjeździe, gdyż jest wierna zasadzie, że rodzina nigdy nie powinna być zmuszana prosić o pomoc. Peter w myślach zgadza się z kobietą, dlatego pozostawił na Benie nadajnik.

Tymczasem Spider-Man i Chakra docierają do starej siłowni, gdzie powinien znajdować się Podróżnik. Kobieta opowiada Benowi prawdę o Judaszu. Okazuje się, że on nie jest wszechpotężną istotą, a jedynie światowej sławy psychologiem, u którego po załamaniu nerwowym zaczęły manifestować się zdolności mutanta! Sprowadzają się one do wpływania na postrzeganie rzeczywistości przez innych ludzi. Dodatkowo posiada ograniczone psioniczne moce. Wiele niesamowitych wydarzeń, których był świadkiem Spider-Man, wynikało z technologii dostarczonej Judaszowi przez Scriera, który zorganizował zespół dookoła mutanta, by móc wykorzystywać jego zdolności. Nagle Ben i Chakra zostają zaatakowani przez Boone’a i Medeę.

W tym samym czasie Scrier i Rose odbywają drugie spotkanie. Scrier chce usłyszeć, jaką decyzję podjął jego rozmówca odnośnie współpracy. Ten oskarża go o kłamstwo, gdyż odkrył, że Scrier to nie jest jedynie imię jego rozmówcy, jak on sam twierdził, ale nazwa całej organizacji. Dokładnie w tej samej chwili, po pokonaniu Boone’a oraz Medei, Ben i Chakra zostają otoczeni przez dużą liczbę Scrierów! Rose wyjaśnia, iż dowiedział się, że Scrier to tajne stowarzyszenie, którego inspiracją była starożytna mistyczna istota wyglądająca jak jego rozmówca. Przed około siedmioma laty organizacja chyliła się ku upadkowi, ale wówczas pojawił się tajemniczy osobnik, który planował stać się Kingpinem Europy. Wyszkolił członków organizacji w sztukach walki oraz wyposażył ich w zaawansowaną technologię i broń. Gangster stwierdza jednak, że - pomimo wszystkich zaawansowanych możliwości organizacji Scrier - wątpi, by mogła odnieść ona sukces w amerykańskim światku przestępczym. Tymczasem Ben i Chakra są bliscy porażki w walce ze Scrierami. Wówczas pojawia się Peter, który ma na sobie maskę Spider-Mana. Jego ingerencja daje Chakrze czas na odnalezienie Judasza na dnie basenu w specjalnym zbiorniku. Peter bez wahania wskakuje do basenu i wyciąga Podróżnika na brzeg. Wściekły na fakt, iż był manipulowany oraz został zdradzony, Judasz wykorzystuje swoje zdolności maksymalnie i pokonuje wszystkich Scrierów. Nim Ben i Peter zdołają dowiedzieć się od Judasza, kto stoi za Scrierami, Chakra teleportuje swojego przyjaciela w nieznaną lokalizację. Przed zniknięciem Podróżnik ostrzega ich jedynie, iż szaleniec, który za tym wszystkim stoi, przygotowuje swój ruch przeciwko Spider-Manowi.

W magazynie Gaunt, Scrier oraz Mr. Nacht odbywają dyskusję o postępach w ich misji. Scrier informuje Gaunta, że Fisk odrzucił ich ofertę współpracy, ale chce spotkać się z ich szefem. Ten wyklucza taką możliwość. Mr. Nacht raportuje Gauntowi, że Traveler i Chakra uciekli, a Boone, Medea i część Scrierów jest w rękach policji. Scrier mówi Gauntowi, by nie przejmował się chwilowymi problemami, gdyż organizacja Brotherhood of Scrier odrodzi się ponownie, by służyć swojemu panu. Gaunt chwyta go za gardło i stwierdza, iż zapewne tak się stanie, ale bez jego udziału, po czy morduje go. Dodaje, że ich pracodawca ma zerową tolerancję, jeśli chodzi o porażki.  

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #417

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.