Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #408

Amazing Spider-Man #408

Amazing Spider-Man #408

"Media Blizzard" – Part 2: "Impossible, Be My Dream!"

Postacie
Streszczenie

Spider-Man zaczyna odbijać się od ścian by uratować własne życie. W pewnym momencie uderza z wielkim impetem w ścianę tracąc przytomność, pozostając przyklejonym do niej lewą ręką. Całą sytuację obserwuje ze swojego latającego robota Mysterio. Jego hipnotyczna transmisja podbija rankingi stacji telewizyjnych. Równocześnie na wyspie Rykera na przesłuchanie Armady zjawia się dwójka Guardsmanów. Gdy zostają z więźniem sami, okazuje się, że tak naprawdę były to dwa latające robociki, które współpracują z najemnikiem. Po chwili Armada ucieka z więzienia i poprzysięga, że tej nocy Spider-Man padnie w starciu z nim.

Przez miasto przemieszczają się dwaj młodzi przedstawiciele gangu, którzy zapuścili się na teren konkurencji. Decydują się rozdzielić by w ten sposób uniknąć schwytania. W tej samej chwili Spider-Man odzyskuje przytomność. Czuje ogromny ból w lewym ramieniu. Po chwili dostrzega, iż pewien młody człowiek jest otoczony przez grupkę opryszków. W trakcie interwencji jego przeciwnicy wydają mu się jakimiś potworami, których musiał nasłać Mysterio. Ten jest bardzo zadowolony z przebiegu wydarzeń i transmisji. Kontaktuje się z Armadą i podaje mu miejsce, gdzie przebywa Spider-Man.

Po pokonaniu przeciwników Ben orientuje się, że chłopak, którego uratował, należy do konkurencyjnego gangu. Gdy obaj odchodzą do odzyskujących przytomność gangsterów przybywa Armada z propozycją współpracy w likwidacji Spider-Mana.

Spider-Man próbuje przekonać chłopaka, że jest inne życie poza gangiem, lecz ten nie daje mu wiary. Ich rozmowę przerywa nadlatujący ptak robot, który nagrywa każdy ich ruch. Dodatkowo zostają zaskoczeni atakiem członków gangu, z którymi przed chwilą walczył oraz przybyłym na miejsce Armadą. Benowi udaje się pokonać młodocianych gangsterów, których znów postrzega jako potwory. W pewnym momencie zostaje ostrzelany ognistymi promieniami przez robociki Armady i jego samego. Spider-Man poprzysięga, że znajdzie sposób by pokonać przeciwnika. Całą sytuację obserwuje chłopak, któremu pomógł Ben, oraz jego kolega. Chłopak decyduje się pomóc bohaterowi, gdyż jest mu to winien. Dzięki jego interwencji Spider-Man może zaatakować z wściekłością Armadę. Po chwili udaje mu się wyrwać część zbroi, powodując u przeciwnika utratę przytomności. Ben orientuje się, że na masce ma jakieś ekraniki, które na skutek walki popękały. Zdaje sobie sprawę, że musiał je sam założyć, gdy patrzył przez gogle 3D Mysterio. Złoczyńca jest wściekły, że ktoś przerwał jego transmisję.

Spider-Man rozmawia z chłopakiem, który mu pomógł. Słyszy od niego, że teraz wie, że można w życiu wiele osiągnąć, jeśli się człowiek nie poddaje. Po chwili młody mężczyzna znika w śnieżycy, a Ben wyrusza by rozprawić się z Mysterio.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #408

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.