Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #401

Amazing Spider-Man #401

Amazing Spider-Man #401

"The Mark of Kaine" - Part 2: "Down in the Darkness"

Postacie
Streszczenie

W zaułku ulicy zszokowana Mary Jane wysłuchuje słów mężczyzny, który przedstawia się jako prawdziwy Peter Parker i wykrzykuje, iż to nie za niego wyszła za mąż, tylko za jakiegoś oszusta, który ukradł jego życie, a on sam był zamknięty przez pięć długich lat. Mary Jane nie wie, co o tym myśleć. Czy to jest Peter, który uciekł z więzienia, czy może Ben prowadzi jakąś chorą grę? Kobieta decyduje, że teraz ważniejsze jest jej bezpieczeństwo, więc prosi mężczyznę, by pomógł jej, gdyż jest ścigana. Nagle pojawia się Kaine, informując ją, że to nie jest ani Peter, ani tym bardziej Ben, który dalej jest z Trainerem. Kobieta nie daje wiary jego słowom. Kaine dodaje, że ten Peter to kolejny klon, który wydostał się z kapsuły w zniszczonym laboratorium Szakala. Mężczyzna z kapsuły prosi Mary Jane, by mu uwierzyła, to on jest prawdziwy. Ta mówi mu, że jeśli ma mu zaufać, on musi jej udowodnić, że jest Peterem. Prosi, by ochronił ją przed Kaine'em. Ten odpowiada, iż zawsze ją chronił i dalej tak będzie. Z zaskoczenia atakuje silnym ciosem Kaine’a. Jednak po krótkiej wymianie ciosów Kaine z wielką siłą uderza jego głową o pobliski mur. Mary Jane wykorzystuje sytuację i ucieka. Kaine rzuca się w pościg. Po chwili Peter z kapsuły dochodzi do siebie. Jest wściekły, że tak łatwo dał się pokonać. Pięć lat w zamknięciu spowolniło jego refleks. Zaczyna skakać po budynkach z myślą, że tylko on, prawdziwy Spider-Man, może uratować Mary Jane.

Wyspa Rykera. Peter wspomina wydarzenia ostatnich miesięcy. Śmierć fałszywych rodziców, powrót klona, śmierć May i radość, jaka towarzyszy mu w związku dzieckiem, którego spodziewa się z Mary Jane. Teraz jest oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia. Normalny człowiek dawno by się załamał. Jednak on jest dobrej myśli, gdyż May przed śmiercią pobłogosławiła jego życie jako Spider-Mana. Nagle w jego celi pojawia się Chakra z wiadomością od Judasza Podróżnika. Mary Jane jest w wielkim niebezpieczeństwie, ścigana przez szaleńca, który zwie się Kaine. Tymczasem w laboratorium Trainera Ben rozmawia przez telefon z Mary Jane. Ta informuje go, że jest ścigana przez Kaine’a i że pojawił się kolejny Peter. Po chwili rzuca słuchawką w budce i decyduje się stawić czoła przeciwnikowi. W między czasie Peter wymyka się ze swojej celi. Nie może pozwolić by cokolwiek stało się jego żonie, zwłaszcza teraz, gdy spodziewają się dziecka. Przez chwilę zastanawia się czy to nie kolejna z gierek Judasza. Ucieczka potwierdzi tylko jego winę, jednak dochodzi do wniosku, iż woli zniszczyć swoje życie, niż by cokolwiek stało się jego rodzinie. Po chwili przeskakuje przez mur więzienia i zatrzymuje się na skale. W momencie gdy szykuje się do skoku do wody, zaskakuje go od tyłu Judasz Podróżnik. Chce mu zaproponować inny sposób transportu. Mówi mu, że w tej chwili iluzja Petera znajduje się w jego celi. Pozostanie tam do momentu, gdy prawdziwy Parker zakończy swoją misję. Ten nie rozumie, dlaczego Judasz mu pomaga. Mężczyzna każe mu nie zadawać więcej pytań, inaczej wycofa swoją pomoc. Nagle pojawia się Chakra, proponując transport na suchy ląd. Peter bez wahania zgadza się. Do Judasza dołącza Scrier. Mówi mu, iż widzi jak ten osobnik fascynuje go. Judasz odpowiada, iż obaj go fascynują. Scrier pyta czy to, dlatego, że oni są niczym odbicie walki, jaka trwa w duszy Judasza. Podróżnik odpowiada, że Scrier jest jego zaufanym człowiekiem, może nawet przyjacielem. Jednak mimo ich współpracy, która trwa od wieków, nie zna go wcale.

Mary Jane, która wróciła do swojego mieszkania, trzyma w prawej ręce pistolet. Gdy go kupiła, nie powiedziała o tym Peterowi. Zbyt się wstydziła. Miała nadzieję, że nie nadejdzie dzień, gdy będzie musiała go użyć. Stało się inaczej. Do pokoju wchodzi Spider-Man. Mary Jane nie jest jednak pewna, czy to jej mąż. Prosi go, by zdjął maskę. Ten spełnia jej prośbę, mówiąc równocześnie, że ochroni ją przed Kainem oraz oszustem, który ukradł jego życie. MJ orientuje się, iż to jest ten Peter, którego dopiero co spotkała. Celuje do niego z pistoletu i mówi, by się nie zbliżał. Ten zaczyna jednak podchodzić coraz bardziej, mimo że jego pajęczy zmysł ostrzega go o niebezpieczeństwie. Niespodziewanie dla Mary Jane broń wypaliła. Ku zdziwieniu Petera z kapsuły, MJ nie trafiła w niego, tylko w zdjęcie Petera i Mary Jane, które wisi na ścianie obok niego. Gdy zaczyna zbliżać się do kobiety, otrzymuje potężny cios w tył głowy od Kaine’a. Ten po znokautowaniu przeciwnika podchodzi do Mary Jane i jednym ruchem pozbawia ją broni. Zadaje jej cios, który skutkuje utratą jej przytomności. Bierze kobietę na ręce i przez chwilę zastanawia się, czy nie skończyć z tym fałszywym Peterem Parkerem. Jednak powstrzymuje go dźwięk otwieranego okna na piętrze. Ta kobieta jest jego priorytetem, dlatego zabiera ją do swojej kryjówki. Gdy Mary Jane odzyskuje przytomność, Kaine mówi jej, że lepiej, by przyzwyczaiła się do miejsca, w którym się znajduje, ponieważ spędzi w nim bardzo dużo czasu.

Tymczasem w mieszkaniu Parkerów pojawia się Scarlet Spider. Pyta dochodzącego do siebie Petera w stroju Spider-Mana, co on tu robi, co tu się stało i gdzie jest Mary Jane. Nim ten Peter zdąża cokolwiek odpowiedzieć, pojawia się prawdziwy Peter Parker, żądając odpowiedzi na pytania zadane przez Bena. Zaskoczony całą sytuacją Reilly stwierdza, że ma wrażenie, iż dopiero teraz sprawy stały się ekstremalnie skomplikowane.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #401

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.