Avalon » Serie komiksowe » X-Terminators » X-Terminators #4

X-Terminators #4

X-Terminators #4

"Finale!"

Postacie
Cytat

Cannonball: "This mess is our fault"
Rictor: "Your fault? We thought it was our fault!"

Streszczenie

Na Times Square spada horda demonów, a wraz z nimi na Ziemię powracają New Mutants. N'astirh triumfuje. Ponieważ mutanci nie są mu już do niczego potrzebni, pozwala Crotusowi zjeść Leecha i Artiego. Słysząc to Takeshi transformuje swój wózek w pojazd bojowy i atakuje Crotusa, oznajmiając że zniszczy komputer. N'astirh go pokonuje, śmiejąc się z jaką łatwością wystrychnął go na dudka. Ponieważ Taki może się jeszcze przydać, nakazuje Crotusowi strzec go jak oka w głowie. Następnie odlatuje na spotkanie z Darkchilde, na co uwięzieni w magicznej kuli X-Terminators mogą jedynie bezsilnie patrzeć. Korzystając z okazji Leech wyciaga z komputera kable, co powoduje zakłócenie w działaniu pentagramu i uwalnia X-Terminators z pułapki. Crotus rzuca się do kabla, a Skids nie udaje się go powstrzymać. Dochodzi do eksplozji, lecz pentagram znowu się stabilizuje. Widząc spadek mocy walczący właśnie z S'ymem N'astirh rozkazuje swym sługom strzec komputera i X-Terminators. Mutanci zostają przytłoczeni przez demony, na szczęście Taki zmienia dach budynku w połaczone ze sobą samolociki, w kórych X-Terminators moga się ukryć. Ruszają w stronę pentagramu aby ocalić dzieci, wiedząc że to jednocześnie zamknie bramę.


Spod stosu demonów wygrzebuje się spalony na skwarkę Crotus. Widząc co się stało rzuca się desperacko w górę, rozkazując demonom podążać za sobą. Te rozbijają jedność samolotów, a Crotus porywa Takiego. Następnie zanosi go N'astirhowi, który oznajmia S'ymowi, iż patrzy właśnie na jego tajną broń, z czego tamten kpi.


W przestworzach X-Terminators w swoich samolotach walczą z demonami. Skids udaje się wyciągnąć z pentagramu pierwsze niemowlę, atakuje ją jednak goblin i dziecko wypada jej z rąk. Łapie je Leech, a dziewczynie z odsieczą przychodzi Rusty. Sytuacja nie wygląda jednak wesoło, bowiem i jego dopada kolejny przeciwnik. Tego ogłusza jednakże przybyły właśnie Cannonball, wraz z którym pojawia się reszta New Mutants. Dani skacze na ratunek nieprzytomnym, podczas gdy Warlock i Sunspot ratują korkujące samoloty. Następują wyjaśnienia, po których wychowankowie X-Men i X-Factor decydują się na współpracę. New Mutants ruszają uratować niemowlęta, podczas gdy X-Terminators postanawiają uratować Wiz-Kida.


Na Times Square N'astirh zmusza Takiego aby usiadł przed komputerem, do ktrego przytwierdza go więżąc w kamieniu. S'ym wyśmiewa się z magicznego komputera, na co N'astirh każe Takiemu dokończyć zaklęcie. Grunt pod S'ymem eksploduje, na co N'astirh wybucha śmiechem. Taki wykorzystując brak koncentracji demona powiela zaklęcia i wszędzie wokół nastepują wybuchy. Na miejscu pojawiają się X-Terminators, którzy przybyli na ratunek. Podnoszący się z gruzów N'astirh wydaje jednakże rozkaz swym hordom. Mutantów przysypuje fala demonów, a N'astirh postanawia pozbyć się Takiego, wiedząc że nie będzie go mógł kontrolować. Po raz kolejny atakuje S'ym, lecz N'astirh zdołał już rzucić odpowiednie zaklęcie. Jego ciało absorbuje transmodalnego wirusa S'yma i zaczyna się zmieniać. N'astirh zaczyna wchłaniać rownież komputer, pragnąc zyskac jego właściwości. Nie zamierza pozwolić na to jednak Taki. Używając na maszynie własnych zdolności doprowadza do potężnej eksplozji.


Gdy dym opada X-Terminators znajdują leżącego nieopodal Takiego. Nigdzie nie ma śladu S'yma ani N'astirha.

Autor: Infernal Kumos

Galeria numeru

X-Terminators #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.