Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The Search For Cyclops » X-Men: The Search For Cyclops #4

X-Men: The Search For Cyclops #4

Postacie
Cytat

Anais: "That, what Apocalypse touches... he changes."

Streszczenie

Był taki czas, kiedy przez piaski pustyni pełznął do domu, w palącym słońcu, bliski śmierci. Teraz znowu stoi w tym miejscu, nie wiedząc kim jest, lecz tocząc zaciekły wewnętrzny bój, by utrzymać w ryzach, tkwiące w nim zło. Pyta chłopca, który przyprowadził go tu, czy Akkaba jest tak samo piękna jak pamięta, ten jednak zaprzecza, gdyż stoją pośród odwiecznych ruin. Scott każe chłopcu odejść, ale ten ociąga się, więc zaczyna krzyczeć na niego, a wtedy wokół jego ust pojawia się charakterystyczny, niebieski wzór. Miotając się, targany wewnętrzną walką, wkracza do ruin sanktuarium. Wie, że inni wkrótce się tu zjawią, więc musi przygotować się na ich przybycie.


Przez pustynię podążają również Phoenix i Cable. Jean odzyskała nadzieję, więc chce dostać się do Akkaby czym prędzej, jednak Nathan zachowuje ostrożność i przypomina jej, że miasto jest miejscem narodzin En Sabah Nura, więc prawdopodobnie przejął on kontrolę i zmierza tam, by się odrodzić. Ona jednak czuje obecność Scotta i zdecydowana jest zrobić wszystko, by go odzyskać. Podejrzewa nawet, że to on prowadzi ich do miasta, bo znalazł sposób na pokonanie Apocalypse'a. Mimo wszystko, Cable pozostaje sceptyczny i zaczyna zastanawiać się, czy będzie w stanie zabić ojca, jeśli zajdzie taka konieczność. W tej chwili, zza wydmy wyłaniają się ruiny Akkaby.


Summers czołga się po uliczkach, jęcząc z bólu i próbując zachować kontrolę. Nagle, nad nim pojawia się Anais, wyrażając szacunek dla sposobu, w jaki znosi ból. On każe jej zniknąć, lecz ona twierdzi, że dopełni swojej misji, do końca strzegąc naczynia, które niesie jej mistrza. Nie potrafi jednak zrozumieć, dlaczego Scott walczy z Apocalypsem tak, jak całe życie walczył z potęgą, jaką obdarzyła go natura. On tłumaczy, że czuje jakby coś rozdzierało go od środka, więc Anais radzi by poddał się, bo ból wynika z walki. Jeśli natomiast walczy, bo boi się uwolnić tą potęgę, oferuje się przyjąć to brzemię i zostać naczyniem swego pana. Oferta jest kusząca i Summers już gotów jest przekazać jej całą swoją energię, lecz w ostatniej chwili wycofuje się. Anais wpada w złość i atakuje go, twierdząc, że jest bardziej godna, by nosić w sobie mistrza i jeśli nie podda się, zabije go, by dopiąć swego.


Walkę przerywa przybycie Nathana, który natychmiast atakuje Anais, odciągając ją od Scotta. Jean wykorzystuje tę chwilę, by połączyć się z nim telepatycznie i odnowić psycho-łącze. Początkowo on opiera się, ale po chwili odpowiada na wezwanie. W tym czasie, Cable pokonuje Anais, dając upust złości, jaka narastała w nim od miesięcy. Scott ostrzega Jean, ze nie ma kontroli nad sobą, a ledwie kończy zdanie, jego oczy zmieniają się i uderza ją promieniem optycznym, po czym ucieka, zostawiając zawiedzioną w gruzowisku. Anais wytyka Nathanowi jego słabości, sugerując, że rodzina nie wierzy w niego i dlatego ktoś z nich wynajął Gauntleta by odnalazł Summersa. Cable waha się przez chwilę, a wtedy ona znika w najbliższej szczelinie. Jean dobiega do niego, prosząc, by pomógł jej odszukać Scotta w ruinach, ale on twierdzi, że to stało się zbyt niebezpieczne dla niej i postanawia sam doprowadzić sprawę do końca.


W tym czasie, w swojej nowojorskiej kryjówce, Blaquesmith kończy usuwać pliki dotyczące Cyclopalypse, przepraszając po cichu, że musiał wynająć Gauntleta, ale nie widział innego sposobu na zakończenie tego.


Scott ukrywa się w jakiejś dziurze, próbując się opanować, jego oczy wciąż są czerwone, a twarz pokrywają wzory. Nagle słyszy wezwanie, skierowane do Apocalypse'a i odpowiada na nie zmienionym głosem. Cable staje u wylotu jego kryjówki, oświadczając, że gotów jest do ostatniej walki. Przez chwilę, Cyclopalypse szydzi z niego, by w końcu ukazać się, już całkowicie odmienionym.


Jean nie przestaje próbować odnowić połączenie z mężem, ale kiedy wreszcie on odpowiada, prosi by odpuściła i pozwoliła Nathanowi zrobić to, co trzeba.


Cyclopalypse atakuje Cable'a, przypominając mu o porażce w ostatniej bitwie, w której to ojciec oddał życie, wykonując jego zadanie. Nathan jest na tyle zaskoczony, że daje się rzucić o ziemię, ale zaraz potem chwyta swój psimitar i szykuje się do zadania śmiertelnego ciosu. Powstrzymuje się jednak, widząc, że Scott wrócił do swojej postaci. Summers błaga go, by się nie wahał, bo tylko teraz ma szansę, kiedy jego wola dominuje. Chwila zwłoki wystarczy jednak, by Apocalypse przejął kontrolę i zaatakował ponownie. Lecz równie nagle, Cyclopalypse zatrzymuje się w miejscu, a to za sprawą Jean, która wykorzystało psycho-łącze, by go unieruchomić i przekazać cały emocjonalny ból, jaki odczuwa. Wyjaśnia, że długo zastanawiała się, czy będzie potrafiła poświęcić życie człowieka, którego kocha, by zabić potwora, który nim zawładnął i doszła do wniosku, że nie może tego uczynić, bo to będzie oznaczało jego zwycięstwo. Skupia więc całą siłę swojego umysłu i oddziela od siebie psyche Scotta i En Sabah Nura. Gdy emanacja Apocalypse'a unosi się nad ciałem Summersa, Cable przebija ją swoim psimitarem, a wtedy jego duch rozpływa się.


Po chwili Scott odzyskuje przytomność i świadomość. Chciałby spojrzeć na Jean, ale nie może otworzyć oczu, bo ponownie stracił kontrolę nad swoimi promieniami. Na szczęście, Cable cały czas nosił przy sobie jego wizjer - teraz oddaje go ojcu i postanawia zostawić ich samych, by mogli nacieszyć się sobą. Gdy odchodzi na bok, zwraca się do niego Anais, ostrzegając, że to, czego Apocalypse raz dotknął, pozostanie zmienione na zawsze. Potem odchodzi, a Nathan próbuje sam siebie przekonać, że nie miała racji.


Ostatnie słowo należy do Ozymandiasa, który utrwalił to wydarzenie w kamieniu, wraz z zapytaniem: "Czy ten, który otarł się o ciemność, może pozostać czystym?"

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: The Search For Cyclops #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.