Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #4

X-Force vol. 3 #4

X-Force vol. 3 #4

"Angels and Demons" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Pojedynek X-Men z Purifiers, w którym stawką jest przyszłość mutantów.

Cytat

Cytat numeru: X-23 po przemianie Angela: „Warren Worthington III, a.k.a Angel. A.k.a. Archangel. Wolverine did not include him in the list of people we should die for. But that may not matter…”

Streszczenie

Colorado. W domu Angela Josh stara się wyleczyć Rahne. Przyglądają się temu James i Warren. „Operacja” udaje się, dziewczyna ma wyleczoną nogę. Chłopakowi udało się też wyczyścić jej organizm z heroiny. Fizycznie jest już zdrowa. Warpath idzie przekazać tą wiadomość Loganowi. Ten razem z Laurą stoi, wpatrując się w góry. Dziewczyna rozmyśla o swoim życiu. Jak powstała, jak była szkolona, jak pozabijała ludzi, którzy ją trenowali. Wspomina też ostatnie wydarzenia związane z założeniem X-Force. Uważa, że zbytnie zaangażowanie emocjonalne w uratowanie Rahne przeszkodziło w wykonaniu zadania, zabicia Mathew Rismana. Całe swoje życie obserwowała i studiowała Weapon X, ale teraz wydaje jej się, że jest on zbyt uczuciowy jak na broń. Rozmyślania przerywa Logan, mówi, że Wolfsbane była jedną z pierwszych studentek, które Xavier sprowadził po jego przyjęciu do X-Men. Sam ją trenował. X-23 odpowiada, że skoro tak, to Sinclair powinna była to przewidzieć. Wściekły Wolverine łapie ją za gardło i przygniata do drzewa. Krzyczy, że Rahne straciła teraz dwie rzeczy, których oni nie mają, nadzieję i niewinność. Ona jest tym, kogo ratowali i dla kogo zginą. Warpath odciąga go od Lauty, ale Logan kontynuuje, twierdząc, że jej życie jest więcej warte niż każdego z nich. James siłą zabiera go stamtąd, mówiąc, że z Rahne jest już wszystko w porządku. W domu dziewczyna budzi się, jednak kiedy widzi Angela, wpada w szał. Zamienia się w wilka, rani Elixira i rzuca się na Warrena. Laura tymczasem tnie sobie rękę, powtarzając w myślach, że nie rozumie. Nagle wyczuwa krew swoich towarzyszy. Od razu biegnie do posiadłości. Wie, że została sama. Słyszy dyszenie Josha, on nie jest celem ataku. To Angel. Odgłosy łamanych kości i rozdzieranego mięsa wskazują, że atak nie jest emocjonalny, lecz zaplanowany. Kiedy wchodzi do domu, widzi jak Wolfsbane stoi nad zakrwawionymi mężczyznami ze skrzydłem Angela w zębach. I nie wygląda na to, żeby miała zamiar przestać. X wysuwa pazury, ale przypomina sobie słowa Logana, które usłyszała kilka chwil wcześniej. Rahne rozrywa jej ciało, ona stoi niewzruszona. Po rozprawieniu się z Laurą dziewczyna kontaktuje się z Purifierami. Zdobyła skrzydła demona.

Chicago. Risman przekazuje Bardowi instrukcje dotyczące roli Wolfsbane. Ma on skontaktować się z Adamem Harkinem odpowiedzialnym za tworzenie chóru. On sam dołączy do nich później. Następnie wchodzi do sali, gdzie przebywają Bastion i „zainfekowani” Magusem. Wyjaśnia, że jego rozmowa dotyczyła codziennych spraw związanych z zarządzaniem armią. Wyrocznia zgadza się z Rismanem. Teraz wszystko należy przygotować na powrót Strykera.

St. Louis. Baza S.H.I.E.L.D. Agentka Morales przygląda się zdjęciom zamordowanych Purifierów. Podchodzi do niej inny agent z wiadomością o aktywności tej grupy. Informacje pochodzą z Interpolu i są sprzed paru dni. To wskazuje na obecność zdrajcy wewnątrz agencji. Morales ogląda fotografie z uwolnienia Leper Queen i ataku na Donalda Pierce’a. Cokolwiek Purifierzy planują, na pewno to dopiero początek.

Colorado. Logan i Proudstar przybyli na miejsce walki kilka minut za późno. Próbują teraz dowiedzieć się, co się stało. Foley nie bardzo ma ochotę do rozmowy, ale opowiada to, co zapamiętał. Przede wszystkim musi on spróbować ocalić Angela. Dość szybko daje sobie rade z ranami na ciele, ale ze skrzydłami ma pewien problem. Nie są one pochodzenia organicznego i blokują działanie mocy Josha.

Granica Północnej Dakoty i Kanady, Red Lab. Bard, Craig i Risman przyglądają się pracy Herbina. On opowiada, jak Stryker przyniósł pierwsze skrzydła. Były one jednak zwykłe, a te są niespotykane. Są w całości dziełem Apocalypse’a. Wydają się organiczne, ale nie są. Pobiera próbkę krwi, którą umieszcza na stoliku. Ona natychmiast przekształca się w pióro, jakie posiadał Archangel. Tamci pytają, kiedy będzie można przeprowadzić eksperyment. On odpowiada, że od razu, nie mógł się ich po prostu doczekać. Przechodzą do sali, gdzie przebywa Gabriel, jeden z ochotników. Adam rozpoczyna wszczepianie mu obcych komórek. Chłopak nie czuje żadnego bólu, co nieco rozczarowuje doktora. Ból dosięga jednak Warrena w Colorado. Miota się on w łóżku. Żaden z Jamesów nie jest go w stanie utrzymać. Tymczasem w Czerwonym Laboratorium trwa wszczepianie obcych komórek kolejnym ochotnikom. Chór zaczyna być coraz liczniejszy. Angel w swojej rezydencji też nie jest taki sam, jaki był wcześniej. Ponownie stał się Archangelem i wygląda na to, że nie ma przyjaznych zamiarów.

Autor: wallenstein

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #4 X-Force vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.