Avalon » Serie komiksowe » S.W.O.R.D. » S.W.O.R.D. #4

S.W.O.R.D. #4

Postacie
Zapowiedź

Beast, Brand i jej ludzie muszą stają przeciw nie jednego, a dwóch kosmicznych najazdów, a w dodatku muszą powstrzymać Gyricha przed wypełnieniem jego planu.

Cytat

Brand (o Gyrichu): "Forget about aliens. When I get back in charge, I'm going to deport all people like him."
Beast: "Bureaucrats?"
Brand: "And redheads. I have to be sure."

Streszczenie

Dakota Północna. Iron Patriot i jego Avengers zjawiają się na miejscu rzekomej inwazji, jednak jedyne kamienne istoty, jakie znajdują, to czterech prezydentów wykutych w Górze Rushmore. Gyrich stwierdza więc, że nieproszeni goście mogli się już wyteleportować. Osborn wykorzystuje tę okazję, by spytać nowego dowódcę S.W.O.R.D., czy zamierza też wziąć na celownik jego Spider-Mana, a ten potwierdza – symbiont też będzie musiał prędzej czy później opuścić Ziemię. Osborn przypomina więc Henry'emu, dzięki komu zdobył tę posadę, i odlatuje, zastanawiając się nad umieszczeniem swojej podobizny na zboczu. Tymczasem, na pokładzie statku Death's Heada, Beast obserwuje oddalających się Avengers i po upewnieniu się, że urządzenie maskujące wytrzyma jeszcze kilka minut pracy na zwiększonych obrotach, udaje się na pomoc Brand i Death's Headowi, walczącymi ze zdenerwowanymi z jakiegoś powodu Metrolithami. Abigail postanawia porozmawiać z kosmitami, nie zna jednak ich języka. Gdy więc Beast chroni ją przed kolejnymi atakami, ta próbuje porozumieć się z gigantami za pomocą najpopularniejszych języków w tej części Wszechświata. Nie mają efektu języki Kree, Shi'ar czy Skrullów, jednak gdy kamienni goliaci słyszą majestański, powstrzymują atak i zaskoczeni tłumaczą, że myśleli, że na tej planecie nie ma inteligentnych form życia. To jednak nie poprawia w ich oczach sytuacji i największy spośród Metrolithów pyta, wskazując na wzgórze, czemu ścięli te cztery istoty. Gdy dowiaduje się, że są to jedynie rzeźby, każe swoim pobratymcom zaprzestać walki.

Peak. Sydren zostaje wyprowadzony z sali konferencyjnej, a jego zastępca każe zamknąć go w celi obok "gadatliwego robota". Gdy zasiada naprzeciw Drenxów, ci materializują w swoich dłoniach broń i każą się zaprowadzić do wspomnianego robota.

Statek Death's Heada, po tym, jak Metrolithy przeprosiły za zamieszanie i obiecały się ukryć w pobliskich lasach. Beast ogłasza, że ich kamuflaż został przeciążony i już nigdzie się nie zakradną, jednak dobra wiadomość jest taka, że odkrył źródło ich ostatnich problemów. Jak się okazuje, informacje o wszystkich zagrożeniach zostały ukryte, czasem nawet na kilka godzin. Brand domyśla się, że to sprawka Gyricha i stwierdza, że S.W.O.R.D. musi się o tym dowiedzieć.

Agent S.W.O.R.D. prowadzi kosmitów do celi Unita, gdzie zostaje szybko zastrzelony. Robot wita nowych gości, a rozpoznając w nich Drenxów morfuje, przybierając podobną im postać. Dowódca piratów ogłasza, że zamierzają zdobyć najpierw stację, a następnie Ziemię i w podzięce za pomoc zwrócą Unitowi wolność.

Statek Death's Heada. Brand kontaktuje się z agent Cecilią i przesyła jej dowody manipulacji Gyricha. Stwierdza, że ich przełożeni muszą się o tym dowiedzieć i każe agentce przekazać im wszystko, ta jednak odpiera, że lepiej będzie, jeśli usłyszą to bezpośrednio od Abigail.

Okazuje się jednak, że nie była to Cecilia, lecz pracujący dla Drenxów Unit. Oświadcza swoim mocodawcom, że Brand i Beast wkrótce trafią w ich ręce, i pyta, jak przebiega realizacja jego planu. Jak się okazuje, precyzyjny ostrzał pozbawił stacji możliwości kontaktu z resztą Wszechświata i zniszczył awaryjny system podtrzymywania życia. Za pomocą podstawowego systemu rozprzestrzeniono zaprojektowane przez Unita feromony, które praktycznie pozbawiły wszystkich Ziemian chęci walki, tym samym umożliwiając szybkie ich uwięzienie. Znajdującym się na planecie agentom przygotowującym się do ataku na Warbound wysłano rozkazy, które pozwolą przyjaciołom Hulka sobie z nimi poradzić. Dowódca Drenxów stwierdza, że wolałby zabić załogę Peak, zamiast jedynie ich więzić, robot odpiera więc, że zawsze lepiej jest mieć zakładników. Proponuje też, że jeśli wypuszczą go teraz, z chęcią zajmie się Brand osobiście, pirat jednak doskonale wie, do czego robot jest zdolny, i stwierdza, że uwolnią go, gdy sami będą już daleko. Wobec tego Unit sugeruje, aby zaczekać, aż statek Brand wyląduje, i dopiero wtedy uderzyć. Na towarzyszącego im robota wystarczy użyć impulsu elektromagnetycznego – jest najemnikiem, więc jeszcze może się przydać – ale dowódczynię S.W.O.R.D. i jej kompana będą musieli zabić, bo są oni zbyt niebezpieczni.

Peak, dok czwarty. Ukryty w przewodzie wentylacyjnym Lockheed obserwuje przygotowania do ataku na statek Brand. Gdy widzi schodzący do lądowania pojazd, wpada do pomieszczenia kontrolnego, w którym znajduje się oddział Drenxów. Tymczasem statek Death's Heada osiada na lądowisku.

Autor: S_O

Galeria numeru

S.W.O.R.D. #4 S.W.O.R.D. #4 S.W.O.R.D. #4 S.W.O.R.D. #4 S.W.O.R.D. #4 S.W.O.R.D. #4 S.W.O.R.D. #4 S.W.O.R.D. #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.