Avalon » Serie komiksowe » Ororo: Before The Storm » Ororo: Before The Storm #4

Ororo: Before The Storm #4

Ororo: Before The Storm #4

"Ororo: Before The Storm" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Finał przygód młodej Ororo, która musi nie tylko uratować własne życie, ale też cały świat, zanim pewien podły człowiek dopnie swego i obudzi przedwcześnie En Sabah Nura. Oto, kto naprawdę ocalił świat przed wiekiem Apokalipsy.

Cytat

Abdul: "He...he turned to stone?!"
Achmed El-Gibar: "I guess he got his immortality...just not in the the way he expected!"

Streszczenie

Jeszcze nie tak dawno wszystko w życiu Ororo wydawało się być idealne. Do czasu jednak. Potężny wybuch zmiótł mieszkanie jej rodziców z powierzchni grzebiąc w swych gruzach ją i jej rodziców. Dziewczynce jako jedynej udało się przeżyć, jednak trauma będąca efektem tych tragicznych w życiu młodziutkiej Munroe wydarzeń nie opuściła jej już nigdy. Teraz leżąc wraz z Hakiimem pod zwałami gruzu czuje się dokładnie tak samo jak w dniu, w którym zginęli jej rodzice. Całkowicie przerażona błaga boginię o pomoc i ku jej całkowitemu zaskoczeniu, pomoc tę otrzymuje. Nie wie jednak, że to ona sama wywołała podmuch, który wyswobodził ją i jego przyjaciela. Ororo pomaga wstać nie W pełni przytomnemu jeszcze Hakiimowi. Nie potrafi jednak wytłumaczyć, w jaki sposób udało jej się ich uwolnić. Stojąc trochę pewniej na nogach czym prędzej ruszają w kierunku wyjścia.


Na zewnątrz zdążyła już zapaść noc. Hakiim i Ororo rozglądają się w poszukiwania kogokolwiek, jednak wszyscy zniknęli nie pozostawiwszy po sobie śladu życia. Pozostał jedynie namiot Barretta. I to właśnie w jego kierunku zmierza nasza dwójka. Tam niespodziewanie Ororo zostaje zaatakowana, szybko jednak rozprawia się z napastnikiem, którym okazuje Abdul. Tak jak Storm i Hakiim Abdul jest uczniem Achmeda. Udało mu się uciec z pułapki zastawionej przez ludzi Barretta. Reszta nie miała jednak tyle szczęścia i wszyscy wpadli w ręcę Desmonda. Ororo i Hakiim domyślają się, że za wypadkiem w świątyni również stoi Barrett. Abdul, który śledził, jak prowadzono El-Gibara i resztę zauważył, że zaprowadzono ich do namiotu, z którego nikt już nie wyszedł. Cała trójka zmierza teraz w jego kierunku. W środku zauważają wykopany dół i prowadzącą w jego głab drabinę.


Później. Schodząc w dół Abdul, Hakiim i Ororo dotarli do olbrzymiej komnaty stanowiącej sanktuarium En Sabah Nura. Teraz przyglądają się ceremonii przygotowywanej przez Barretta i jego ludzi. Porwani Achmed i jego uczniowie mają służyć jako pokarm dla wskrzeszonego En Sabah Nura. Abdul postanawia odwrócić uwagę wszystkich, podczas gdy w tym czasie Ororo i Hakiim uwolnią mistrza i swych towarzyszy. Abdul schodzi po skale w dół jaskini i staje naprzeciwko Desmonda i jego ludzi. Wszyscy ruszają w jego kierunku, a w tym czasie Storm i Hakiim rozprawiają się ze strażnikami pilnującymi uwięzionych, po czym ich oswobodzają. Sanktuarium zamienia się w pole bitwy. Chcący jak najszybszego wskrzeszenia demona Barrett bierze koronę z zamiarem umieszczenia jej na swym czole, jednak brakuje w nim Opala. Kamień wykradł Hakiim, który teraz wspina się na olbrzymi grobowiec En Sabah Nura. Chłopak wyszedł ze słusznego założenia, że Desmond nie odważy się w niego celować, obawiając się uszkodzić grobowiec. Świadom tego Barrett wystrzeliwuje z dłoni promień, który trafia Abdula. Nieprzytomnego trzyma przed sobą szantażując Hakiima, żeby oddał mu Opal w zamian za życie przyjaciela. Obok posągu staje teraz Ororo. Hakiim rzuca jej artefakt, a ta oddaje go Desmondowi, w zamian za przyrzeczenie pozostawienia ich żywymi. Barrett przystaje na tę propozycję. Mając kamień wypuszcza Abdula, a sam zakłada koronę wierząc, że ta da mu upragnioną nieśmiertelność. Zamiast tego jego ciało powoli zamienia się kamień. Za chwilę niczym nie różni się od pozostałych posągów stojących w komnacie. Achmed stwierdza, że dostał on swoją nieśmiertelność. Po prostu forma, w jakiej została mu ona ofiarowana, niezupełnie odpowiadała oczekiwaniom Barretta. Teraz już w komplecie El-Gibar i jego podopieczni opuszczają podziemne sanktuarium, by ujrzeć wschodzące właśnie słońce.


Następnego dnia. Nari, Ororo i Hakiim siedzą razem na dachu swego domu. Cała trójka próbuje zrozumieć wydarzenia ostatnich dni. Zastanawiają się także, jaki los czeka teraz Opal. Ororo nie potrafi odpowiedzieć, ma jednak przeczucie, że pewnego dnia trafi on do miejsca swego przeznaczenia. Dziewczyna ma nadzieję, że i ich czeka podobny los.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Ororo: Before The Storm #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.