Avalon » Serie komiksowe » NYX: No Way Home » NYX: No Way Home #4

NYX: No Way Home #4

Postacie
Zapowiedź

Kiden i jej przyjaciele chcieli znaleźć swoją zaginioną mentorkę, ale to było zanim jedno z nich zostało postrzelone przez policję. Bez wskazówek, kierunku czy nadziei Bobby i Tatiana muszą zdecydować, czy pomóc Kiden w poszukiwaniach, czy ją opuścić.

Cytat

Cecilia Reyes: "Choices, children. We all make... choices. And mine... made sense, at the time."

Streszczenie

Kiden zatrzymuje czas i ogarnia sytuację. Wytatuowany mężczyzna leży martwy z nożem w piersi, a na nim zdjęcie, które bohaterka zabiera. Z daleka przez wizjer snajperki obserwuje ją tajemnicza dziewczyna. Gdy czas wraca na swe tory, Bobby wciąż nie pamięta, kim jest, i dopiero widok Lil’Bro powoli rozjaśnia mu umysł. Ponowne używając mocy Kiden, cała trójka wkracza do szpitala po Tatianę. Wszędzie roi się tu od agentów S.H.I.E.L.D., lecz udaje im się dotrzeć do pokoju przyjaciółki. Nagle, już przy jej łóżku, czas wraca do normy. Zaskoczeni agenci zaczynają krzyczeć i w końcu jeden z nich strzela. Bohaterka zamraża jednak sytuację w samą porę i jakoś udaje im się uciec.


Tatiana mocno krwawi. Bobby chce iść z nią do pewnej lekarki, która może im pomóc, lecz Kiden twierdzi, iż nikomu nie mogą ufać. Po chwili, zgadza się, gdyż nie mają innego wyjścia.

 

Bohaterowie odnajdują mieszkanie pani doktor w Chinatown. Ta, choć na początku z niechęcią, wpuszcza ich i od razu zabiera się do opatrywania rannej dziewczyny. Kobieta jest bardzo miła dla Tatiany, wie o ich sytuacji, i że są mutantami. Po chwili zdradza swe imię i okazuje się, że jest to sama Cecilia Reyes. Już po wszystkim pani doktor pozwala im zostać w jej mieszkaniu, a sama gdzieś wychodzi. Kiden śledzi ją i widzi jak rozmawia z kimś w budce telefonicznej. Cecilia dzwoni najprawdopodobniej do Hanka McCoy'a. Naszą bohaterkę natomiast zachodzi z zaskoczenia tajemnicza dziewczyna. Wyjawia, że to ona wcześniej zostawiła zdjęcie z poturbowaną panią Palmer na martwym mężczyźnie. Kiden zatrzymuje czas, jednak to nie działa na jej przeciwniczkę, która wymierza jej cios w twarz i następnie zostawia karteczkę z napisem - Empire State University.

 

Później owa tajemnicza dziewczyna zjawia się w pokoju wypełnionym książkami. Mówi komuś, że już jutro będą ją mieli. Przy kominku w szachy gra pobita i przywiązana łańcuchami do fotela Cameron Palmer. Po drugiej strony szachownicy natomiast siedzi… zmarły ojciec Kiden!

Autor: Jim J

Galeria numeru

NYX: No Way Home #4 NYX: No Way Home #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.