Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #4

Iron Man vol. 5 #4

Postacie
Zapowiedź

• Debiut nowej zbroi heavy-duty! Najmniej subtelna zbroja z dotychczasowych!
• Polowanie na Extremis zaprowadzi Tony'ego do starożytnych katakumb pod Paryżem.

Streszczenie

Paryskie katakumby, rok temu. Zza metalowych drzwi dobiegają straszliwe krzyki, które po krótkiej chwili milkną, a z pomieszczenia wychodzi poplamiony krwią naukowiec. Stwierdza on, że muszą się lepiej postarać.

Los Angeles, teraz. Tony macha na pożegnanie odjeżdżającej z zawrotną prędkością w jednym z jego aut blondynce. Pepper nie jest z tego zadowolona, bo wątpi by kobieta potrafiła zapanować na tym zmodyfikowanym samochodem. Stark zapewnia ją, że ta da radę, bo jest kierowcą rajdowym. Pepper zaprzecza – blondynka jest poetką. Tony nie przejmuje się tym jednak, co zaczyna ją denerwować. Mówi, że od czasu gdy nie jest już jego sekretarką nie powinny interesować ją jego randki, ale ciekawi ją, czy wszystkie dziewczyny wyglądają dla niego tak samo. Czy ona wygląda dla niego tak samo jak reszta dziewczyn. Stark zaprzecza – ona jest rudowłosa.

Pepper zmienia temat i pyta jak idą sprawy z odzyskiwaniem Extremis. Po lekkich problemach z nowym S.I. Tony'emu udaje się w końcu pokazać jej mapę z zaznaczonymi na niej miejscami aktywności Extremis. Z pośród dwóch lokalizacji ma zamiar wybrać Paryż, gdzie znajduje się trzynaście obiektów z zaaplikowanym Extremis. Do tego zadania przywdziewa nową zbroję, którą Pepper nazywa nową wersją War Machinie i od razu pyta, czy ją też ma zamiar sprzedać wojsku. Stark zaprzecza – nic, co jest w tej "zabawce", nie powinno znaleźć się w rządowych rękach.

Paryż. Tony penetruje kolejne części katakumb. Dzięki dostępowi do kamer odnajduje pomieszczenie, w którym znajduje się grupa białowłosych kobiet przeminionych przez Extremis. Zaskakują go i rzucają się na niego. Po chwili udaje mu się wyswobodzić z ich uścisku i dostać się do sąsiedniego pomieszczenia. Ku jego zaskoczeniu w tajemniczy sposób kobiety przestały za nim podążać i ustawiły się przed wejściem do pokoju, w którym przebywał.

Sytuację wyjaśnia ukryty w pomieszczeniu naukowiec, jedyny pozostający wciąż przy życiu spośród całej grupy badawczej. Mówi on, iż bezpieczeństwo zapewniają im wymalowane na ścianach symbole. Tony żąda dalszych wyjaśnień. Naukowiec mówi więc, że prowadził eksperymenty, które miały doprowadzić do pojawienia się na Ziemi Wielkiego Czarnego Nieskończonego. Wszelkie próby jednak zawiodły, a jedynym efektem są te opętane kobiety. Tony postanawia zapobiec dalszemu rozwojowi wypadków, jednak przed zniszczeniem zestawu Extremis powstrzymuje go szalony naukowiec, który strzela do Starka ze swojej broni. Strzał odbija się jednak od pola siłowego Iron Mana i trafia w ścianę, niszcząc ją. Z chwilą, gdy przerywa się ciąg wymalowanych symboli, opętane kobiety atakują obu mężczyzn.

Naukowiec zostaje rozszarpany, a Tony'emu udaję się ochronić dzięki wypaleniu wokół siebie kręgu z identycznymi symbolami jak te wcześniej widniejące na ścianach. Następnie podejmuje on trudną dla siebie decyzje i rozkazuje swojemu S.I. wyeliminować po kolei każdą z kobiet. Po chwili, Tony odnajduje ostatnią z kobiet, która jednak nie atakuje go. Pozostawia więc ją przy życiu i postanawia umieścić w oddziale dla umysłowo chorych w Raft.

Później. Tony jest na siebie zły na to jak traktuje ludzi. Pepper stwierdza, że traktuje ich jak przedmioty tylko wtedy gdy nie myśli. Stark dziękuje jej za to, że jest częścią jego życia.

Tymczasem w Raft. Pozostawiona tak przez Starka kobieta uśmiecha się do siebie i zaczyna głaskać swój brzuch, w którym powoli zaczyna rozwijać się nowe życie.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #4 Iron Man vol. 5 #4 Iron Man vol. 5 #4 Iron Man vol. 5 #4 Iron Man vol. 5 #4 Iron Man vol. 5 #4 Iron Man vol. 5 #4 Iron Man vol. 5 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.