Avalon » Serie komiksowe » Dark X-Men » Dark X-Men #4

Dark X-Men #4

Dark X-Men #4

"Journey To The Center Of The Goblin" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Cokolwiek X-Man zrobił Osbornowi, teraz jego Dark X-Men muszą wyruszyć wgłąb umysłu Normana, żeby to naprawić. Ale czy przeżyją spotkanie z pokładami szaleństwa, które tam znajdą?

Streszczenie

Avengers Tower, Nowy Jork. Nathan "X-Man" Grey przyznaje się, że przejął ciało Normana Osborna. Mystique prosi, by ten wyjął z jej ciała bombę. W tej chwili Nate'owi schodzi uśmiech z twarzy i pyta, czemu miałby jej cokolwiek dawać, skoro jest terrorystką ze skłonnościami do zdrady. Dodaje, że udawała jego matkę i wraz z Osbornem chciała żerować na jego mocy. Ta odpowiada, że nikt nie jest idealny i jeśli nie zamierza jej pomóc, to co chce uczynić? X-Man wstaje z krzesła i spoglądając przez okno mówi, że chce uczynić świat normalnym, uwolnić więźniów, zbudować lepszą przyszłość. Nagle zaczyna dziać się coś dziwnego – ciało Normana zaczyna wariować, osuwa się on na ziemię z krzykiem. Po chwili Nate znowu odzyskuje kontrolę i mówi, że nie wydobędzie z niej bomby, dopóki ta nie odkupi swoich grzechów. Raven wychodzi z sali i wspomina dawną przyjaciółkę Destiny, po czym zaczyna kląć i udaje się w głąb korytarza.

Mystique zbiera resztę drużyny w pewnym pokoju i mówi im, co jest grane. Omega obawia się o swoje zmysły, a Mimic postanawia udać się do Nathana, by dowiedzieć się więcej o swojej przyszłości. Raven jednak odradza mu ten pomysł.

Wnętrze umysłu Normana Osborna. Pośrodku pustki znajduje się stół, przy którym siedzą i siłują się na ręce Norman i X-Man. Mężczyźni rozmawiają o świecie. Po chwili Osborn uśmiecha się i mówi, że walka z niewidocznym, udowadnianie swojej odwagi, to rzeczy, dla których żyje.

Psioniczna dywizja H.A.M.M.E.R., podziemia Manhattanu. Dark X-Men przychodzą z wizytą do Doktora Jarla. Mężczyzna informuje, że jego umysł jest w pewien sposób połączony z energią absorbowaną przez X-Mana. Mutanci chcą ponowić ostatnią operację, lecz tym razem chcą być jej częścią. Jarl zgadza się i mówi, że najlepszym i najprostszym sposobem będzie, jak X-Men staną się częścią jego Mózgu. Wcielają plan w życie - kładą się na kuli uformowanej z agentami o psionicznych zdolnościach i po chwili przenoszą w miejsce, gdzie mogą odnaleźć Greya - do umysłu Iron Patriota.

Tymczasem, wewnątrz umysłu Osborna trwa walka między Normanem a Nathanem. Zdecydowaną przewagą ma ten drugi.

Dark X-Men krążą lochami umysłu Osborna. Za sprawą urządzenia Dark Beasta odnajdują drogę do miejsca, gdzie więziony jest Norman. Angel niszczy drzwi - ku zdziwieniu wszystkich, nie jest to miejsce, którego szukali. Przed ich oczyma staje... Green Goblin!
  

Autor: Damiano

Galeria numeru

Dark X-Men #4 Dark X-Men #4 Dark X-Men #4 Dark X-Men #4 Dark X-Men #4 Dark X-Men #4 Dark X-Men #4 Dark X-Men #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.