Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #398

Amazing Spider-Man #398

Amazing Spider-Man #398

"Web of Death" – Part 3: "Before I Wake"

Postacie
Streszczenie

Doctor Octopus spogląda w kierunku mieszkania Petera i Mary Jane, rozmyślając nad dotychczasowym życiem jego oponenta i nad śmiercią, która na niego czeka. W tym samym czasie Peter zaczyna skakać z radości, odbijając się od ścian na wieść o tym, ze zostanie ojcem. Jednak po chwili Parker zaczyna odczuwać skutki działania wirusa Vulture'a i uświadamia sobie, że umiera. Peter uspokaja zaniepokojoną żonę, iż wszystko będzie w porządku i proponuje, by udali się do cioci May, by przekazać jej dobrą wiadomość. Gdy Peter udaje się pod prysznic, MJ zaczyna się zastanawiać, jaki wpływ na ich dziecko będzie miała napromieniowana krew jej męża.

Peter i MJ opowiadają leżącej w śpiączce cioci May o tym, iż będą mieli dziecko i teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebują, by się obudziła i pomogła im w jego wychowaniu. Gdy małżeństwo odchodzi,May w myślach stwierdza, iż dzięki głosowi Petera musi ponownie zastanowić się, czy odejść, czy powrócić.

Parkerowie zdecydowali się udać do ich ulubionej restauracji, by uczcić wiadomość o dziecku. Jednak w momencie, gdy Peter podnosi kieliszek z szampanem, zaczyna źle się czuć i upuszcza go. Mary Jane jest bardzo zaniepokojona, ale jej mąż bagatelizuje sytuację. Nagle podchodzi do nich pewien nieznany im mężczyzna, którym okazuje się być detektyw Jacob Raven. Sugeruje MJ, zwracając się do niej po nazwisku, by zabrała męża do domu, gdyż nie wygląda zbyt dobrze. Nim małżeństwo zdołało zastanowić się, kim był ich rozmówca, u Petera odzywa się pajęczy instynkt, gdyż na dachu pobliskiego budynku dostrzegł Doctora Octopusa.

Spider-Man zaczyna atakować swojego starego przeciwnika. Po krótkiej walce Otto tłumaczy mu, że ma już skuteczne lekarstwo na wirusa Vulture'a i pragnie pomóc Parkerowi. Wyjaśnia nieufnemu Spider-Manowi powody swoich działań. Ostatecznie Peter zgadza się.

W międzyczasie radosna Stunner ćwiczy swoje zdolności, wyrywając drzewa w Central Parku i rzucając je wysoko w górę. Nagle słyszy głos, który ostrzega ją, by trzymała się jak najdalej od Doctora Octopusa. Kobieta próbuje ustalić, kto do niej mówił, jednak Kaine starannie się ukrył.

W laboratorium Doctora Octopusa, po krótkich wahaniach, Peter wypija nowe serum na wirusa, który go zabija. Przez chwilę Parker zaczyna czuć się lepiej, jednak niespodziewanie pada nieprzytomny na podłogę.

Po chwili dusza Petera zaczyna unosić się wysoko ponad miastem i dociera do wiru pełnego innych dusz, w tym swojego redakcyjnego znajomego, który umarł na raka - Nicka Katzenberga. Parker nie chce pogodzić się z faktem, że jest martwy i kieruje się z powrotem do miasta. Jest naprowadzany przez znajomy głos, którym okazuje się być ciocia May. Opuściwszy swoje ciało leżące w sali szpitalnej kobieta wyjaśnia Peterowi, że czeka go podróż, w której ona nie może mu towarzyszyć, ale da mu wskazówkę. Przypomina mu jego ulubioną opowieść z dzieciństwa, czyli Piotrusia Pana. May cytuje fragment: "druga gwiazda na prawo i prosto aż do rana." Peter decyduje się podążyć za wskazówką cioci May do finalnego celu swojej podróży i po chwili znika w blasku gwiazdy.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #398

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.