Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #397

Amazing Spider-Man #397

Amazing Spider-Man #397

"Web of Death" – Part 1: "Tentacles"

Postacie
Streszczenie

Kaine obserwuje szybującego w pośpiechu przez miasto Spider-Mana. Peter zdaje sobie sprawę, że umiera na skutek działania wirusa, którym zaraził go Vulture. Nagle Parker doświadcza wizji, w której przebywa w jakimś zbiorniku i nagle się budzi. Niestety wizja powoduje złą koordynację w wystrzelaniu sieci i Spider-Man z impetem spada na dach jednego z budynków. Peter chce wstać, jednak wirus w jego organizmie powoduje, iż upada i traci przytomność. W tym momencie pojawia się Doctor Octopus. Złoczyńca rozważa przez chwilę możliwość zabicia przeciwnika tu i teraz, gdy jest to tak proste. Dochodzi jednak do przekonania, że potrzebuje Spider-Mana, by w jego życiu była równowaga. Doctor Octopus zostawia dochodzącego do siebie Spider-Mana i wyrusza planować swój następny ruch. Nad nieświadomym tego faktu Parkerem stoi przez chwilę Kaine. Po chwili Peter dochodzi do wniosku, że teraz, gdy wie, iż umiera, może udać się tylko w jedno miejsce.

Tymczasem do pewnego baru pełnego mężczyzn wchodzi wysoka i umięśniona kobieta, która przedstawia się zgromadzonym jako Stunner. Po krótkiej rozmowie i kuszeniu mężczyzn, Stunner jednym ruchem niszczy bar, przy którym byli zgromadzeni. Gdy właściciel baru wyciąga strzelbę, słyszy głos Doctor Octopusa, który właśnie pojawił się na miejscu. Złoczyńca rzuca w kierunku właściciela baru gruby plik dolarów, by pokryć koszty zniszczeń, i po chwili oddala się z kobietą do swojego apartamentu. Na miejscu para zaczyna się całować. Jednak po chwili Otto przerywa romantyczną scenę, gdyż jego umysł zajmują teraz inne kwestie, zwłaszcza chęć pomocy Spider-Manowi. Tłumaczy ukochanej, że podziwia swojego oponenta za to, jaki jest pod maską: uczciwy, poświęcający się dla innych, pełen poczucia humoru i życia. Jednak ostatnio coś się w nim zmieniło, stał się bardziej brutalny i nie posługuje się słynnym poczuciem humoru. Gdy Stunner stara się pocieszyć Doctora Octopusa, nagle znika, pozostawiając smutnego kochanka samemu sobie.
Mary Jane wróciwszy z Pittsburgha wchodzi do mieszkania, wołając od progu Petera. Widząc stan kuchni rozumie, że jej mąż dalej jest pochłonięty przez swoje demony. Jest zbyt zmęczona, by zacząć sprzątać i kładzie się spać.

W innej części miasta Peter jest już pewien, ze musi wrócić do domu i żony, gdyż chce być ze swoją najlepszą przyjaciółką w tej kryzysowej sytuacji. Nagle Parker doznaje kolejnej wizji, w której przebywa w jakimś zbiorniku i po chwili się w nim budzi. W tym momencie Spider-Man zaczyna spadać z budynku, na którym stał. Niespodziewanie chwyta go za rękę Stunner, a następnie zaczyna wymierzać mu ciosy. Wraz z rozwojem walki Peter jest coraz bardziej wściekły. Jednak działanie wirusa Vulture'a zaczyna przybierać na sile i po kolejnej serii ciosów od Stunner Spider-Man pada na ziemię bez ruchu.

Po chwili na miejscu pojawia się Doctor Octopus. Mówi swojej partnerce, że teraz jest już pewien, iż plotki o wirusie Vulture'a są prawdziwe, gdyż w innym przypadku Spider-Man stoczyłby o wiele bardziej zaciekłą walkę. Zdejmując maskę Spider-Mana z głowy Petera stwierdza, że coś jest zdecydowanie nie tak pod względem fizycznym i psychologicznym z jego starym przeciwnikiem. Doctor Octopus obiecuje, że odkryje, co się dzieje z jego oponentem.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #397

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.