Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #384

Amazing Spider-Man #384

Amazing Spider-Man #384

"Dreams of Innocence"

Postacie
Cytat

Spider-Man: "Guilty as charged!"

Streszczenie

W budynku rządowym przeznaczonym do remontu odurzony narkotykami i związany Spider-Man staje przez The Jury i Taylorem. Ten zabrania swoim ludziom ściągać maskę Spidera, dopóki nie zostanie on osądzony. Taylor oskarża go jako odpowiedzialnego za stworzenie jednego z najgroźniejszych morderców w historii. Słowo "odpowiedzialność" uruchamia u Petera wspomnienia dotyczące śmierci wujka Bena. Spider stracił przytomność, więc Taylor zarządza półgodzinną przerwę. Ramshot przygląda się oskarżonemu.

Mary Jane dowiaduje się, że postać grana przez nią w serialu zostaje na jakiś czas wykluczona ze scenariusza. Wściekła Mary Jane udaje się do restauracji, gdzie słownie atakuje nieznajomego, który poprosił ją o zgaszenie papierosa.

Ramshot przynosi pająkowi coś do picia. Mówi mu, że został schwytany, gdyż jest pośrednio związany ze śmiercią kogoś bliskiego zarówno The Jury, jak i ich pracodawcy. Spider wyczuwa, że Ramshot nie jest przekonany do tego, co robi, i prosi go o pomoc w uciecze. Wtedy zjawia się Taylor, który odsyła podwładnego do innego pokoju, gdzie przypomina mu, że to Spider-Man jest odpowiedzialny za ściągnięcie na ziemię symbiota, który później doprowadził do śmierci jego syna.

May rozmawia przez telefon z wynajętym detektywem, który nie widzi potrzeby dalszej inwigilacji Richarda i Mary - według niego są oni kompletnie czyści. Słysząc to, May wścieka się i rzuca słuchawką.

Spider-Man - korzystając z tego, że został sam w pomieszczeniu - zbiera wszystkie siły i uwalnia się z więzów. Natychmiast do pomieszczenia wbiegają Sędziowie. Ciągle oszołomiony i osłabiony Spider-Man próbuje uciekać, ale szybko zostaje pokonany. Po dwudziestu minutach budzi się przywiązany do betonowego słupa - może nastąpić dalszy ciąg procesu. Zjawia się świadek Irene Karnowsky, która mówi, jak życie jej i jej córki zostało zniszczone przez Venoma - potwora, którego stworzył Spider-Man. Peter w końcu dowiaduje się, dlaczego został oskarżony, a w jego głowie przewijają się wspomnienia z tego, jak zdobył symbiota, który później stał się Venomem.

Richard i Mary Parker wychodzą z budynku ONZ szczęśliwi, że właśnie otrzymali pracę jako tłumacze. 20 lat w rosyjskim więzieniu pozwoliło im opanować język rosyjski do perfekcji. Są szczęśliwi, że mogą wrócić do społeczeństwa i zmieniać świat na lepsze - zupełnie jakich syn.

Odurzony narkotykami Peter słucha opowieści Irene. Słyszy, jak podczas przedświątecznych zakupów w centrum handlowym pojawił się Venom ścigający Spider-Mana [The Amazing Spider-Man #374]. Brock zabrał małą Suzie od clowna, którego uznał za zagrożenie. Nie wiadomo jednak, co stało się później. Dziewczynka od tamtego dramatycznego zajścia przestała się odzywać. Spider przeprasza i pod wpływem narkotyków przyznaje się do winy. Nie ma również nic na swoją obronę. Taylor ogłasza wyrok. Karą za popełnione zbrodnie jest śmierć.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #384

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.