Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #38

Black Panther vol. 4 #38

Black Panther vol. 4 #38

"Back to Africa" Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Starcie w dżungli. Black Panther staje naprzeciw jedynego wroga, którego nigdy nie pokonał: Killmongera. Stawka jednak nigdy przedtem nie była tak wysoka - Wakanda.

Cytat

Black Panther: "I hate it when a victory just feels like the start of even more work."

Zuri: "Welcome to government."

Streszczenie

Pawian wystrzeliwuje zabójczy promień i trafia jednego z wakandyjskich żołnierzy, paląc go na miejscu.

Przed gmachem budynku, T'Challa oraz Erik Killmonger przygotowują się do walki, przywdziewając specjalne zbroje. Król Wakandy dzierży miecz, a dyktator Nigandy włócznię i rozpoczyna się walka. Panther szybko pozbawia wroga broni, lecz po chwili sam traci swój Ebony Blade, gdyż Killmonger jakimś sposobem namagnetyzował jego miecz i zbroję tak, że teraz wzajemnie się odpychają. Erik natomiast wysuwa dwa wirujące ostrza, którymi bez wahania atakuje.

Tymczasem w Wakandzie, Brother Voodoo odwiedza G'Mala, na którym ma przeprowadzić spirytystyczne testy, czy aby nie rzucono na niego zaklęcia, lub, czy nie jest pod działaniem mistycznych sił. Niespodziewanie, wyjmuje strzykawkę i wbija ją G'Malowi w nogę, mówiąc przy tym, że wie, kim tak naprawdę jest.

Z powrotem w Nigandzie, Monika Rambeau próbuje wydostać się z kuli, w której uwięził ją Baboon. Skupia się w wiązki energii o różnej częstotliwości i odnajduje szczelinę, którą się wydostaje. Pawian atakuje ją setkami promieni, lecz Photon zwinnie je omija.

Jedna z dwóch wakandyjskich wojowniczek obserwujących walkę swego króla chce się za wszelką cenę do niej włączyć. Pomimo, iż druga stanowczo jej na to nie pozwala, dziewczyna rzuca się na pomoc T'Challi. Na jej nieszczęście, obserwuje to stojący na dachu snajper, który bezlitośnie wymierza jej strzał w brzuch.

W Wakandzie, Brother Voodoo czeka na śmierć G'Mala. Ten jednak rzuca się na niego i po chwili oboje przenoszą się w stan astralny. G'Mal okazuje się być Cannibalem, istotą żerującą na duszach i ciałach innych, a Voodoo… Skrullem. Zaczynają ze sobą walczyć.

Photon nareszcie uwalnia się. Ogłusza przy tym Pawiana, więc pola siłowe, które wytwarzał, znikają, umożliwiając żołnierzom Wakandy walkę z wrogiem. Killmonger nie poddaje się jednak i atakuje z całą siłą T'Challę. Kiedy ma już wykonać ostateczny cios, na wylot, śmiertelnie przebija go Photon. Po chwili, ciało Erika opłakuje jego syn, który obiecuje Pantherowi, że kiedyś go pomści. Monica tłumaczy, że to ona zabiła Killmongera pod wpływem emocji. Niestety, to T'Challa będzie za to, przez wszystkich, obwiniany. Król obiecuje Nigandyjczykom, że im pomoże. Pyta też o Baboona, który, jak się dowiaduje, stał się niewidzialny i uciekł. W pogoń za nim rusza Photon.

Gdzieś w posiadłości położonej przy wodospadzie, tajemnicze, odziane na czarno kobiety stoją nad ciałem Killmongera. Znajdują się tam również inni synowie i córki złoczyńcy, którzy jednogłośnie obiecują śmierć T'Challi.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #38 Black Panther vol. 4 #38

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.