Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #37

Black Panther vol. 4 #37

Black Panther vol. 4 #37

"Back to Africa" - part three

Postacie
Zapowiedź

Powrócił i jest gorszy niż kiedykolwiek! Killmonger wraca do Wakandy, myśląc o zemście.

Streszczenie

Erik Killmonger chełpi się przed T'Challą. Twierdzi, iż z łatwością go pokona, a nawet gdyby cudem przegrał, Panther nie jest w stanie nic zaoferować ludowi Nigandy.

Tymczasem, wakandyjscy żołnierze przedzierają się przez rządową posiadłość Killmongera i w końcu docierają do Shuri.

Na placu przed posiadłością, T'Challa stanowczo domaga się uwolnienia zakładników. Ogłasza ludziom Nigandy, że jeśli Killmonger dobrowolnie się podda, on zrobi wszystko, by pomóc ich ojczyźnie. Erik poddaje się, jednak zaraz atakuje dwie wakandyjskie wojowniczki, które miały go pojmać. Wtedy to Black Panther wkracza do akcji, jednak dwa pierwsze ciosy należą do jego wroga.

Na granicy, wakandyjscy żołnierze walczą ze zmutowanymi krokodylami. Na ratunek nadlatuje bojowy statek, jednak salwa z dział odbija się od pola siłowego, które jakimś cudem chroni gady.

Oswobodzeni, Shuri oraz G'Mal, wraz z innymi żołnierzami, dostają się na pokład pojazdu, zmierzającego podziemnym korytarzem w stronę Wakandy. Dziewczyna przeprasza towarzysza, że była dla niego niemiła, docenia również to, że wcześniej uratował ją w porę.

Podczas gdy przed posiadłością trwa dość wyrównana walka Killmongera z T'Challą, w środku żołnierze docierają do strzeżonych przez młodocianych bojowników drzwi. Po łatwej potyczce wchodzą do środka i ich oczom ukazuje się ogromne laboratorium, a w nim mnóstwo komór ze zmutowanymi zwierzętami. Ogromny, przywiązany łańcuchami i podłączony pod różne aparatury goryl budzi się i ludzki głosem prosi o zakończenie jego mąk. Jeden z żołnierzy wymierza strzał.

W departamencie stanu w Waszyngtonie jeden z urzędników zastaje tam swojego kolegę z pracy, mimo, iż jest bardzo wcześnie. Ten, jak się okazuje, przez całą noc musiał oglądać transmisję z tego, co akurat się dzieje w Nigandzie. Z ich rozmowy wynika, iż Killmonger jest teraz klientem departamentu. Nie jest ważne, która ze stron konfliktu tu wygra. W jednym i w drugim przypadku, nie bacząc na rozlew krwi, skorzysta na tym tylko USA.

Z powrotem w Nigandzie, walka Panthera z Erikiem trwa. W pewnej chwili, złoczyńca prosi o swą zbroję.

W środku natomiast, żołnierze docierają do ogromnych, mocnych drzwi. Ściana budynku nie jest jednak aż tak mocna, więc dowodzący grupą Zuri dosłownie przebija się przez nią. Po drugiej stronie żołnierze znajdują Monikę Rambeau, uwięzioną w polu siłowym, a tuż obok niej Pawiana, jedną z super małp Red Ghosta. Wakandyjczycy zaczynają ostrzał, jednak bariera ochronna, którą wytwarza złowrogie zwierzę, jest nie do przebicia. Małpa wystrzeliwuje w ich kierunku potężne działo.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #37 Black Panther vol. 4 #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.