Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #35

Black Panther vol. 4 #35

Black Panther vol. 4 #35

"Back to Africa" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Z rozgrzanej patelni... prosto w ogień! Ich fantastyczne przygody na międzywymiarowej autostradzie zakończyły się. Królewska para nareszcie powraca do Wakandy – tylko po to, by przekonać się, że wszędzie źle, ale w domu też wcale nie najlepiej. Poważny konflikt podzielił ich dwór, a jeden z najgroźniejszych wrogów T'Challi czeka, by zaatakować – czy to już za poźno, aby Black Panther odzyskał kontrolę nad swym królestwem?

Cytat

Black Panther: "I've freed an alien planet, helped fight the Hulk, and buried one of my best friends. Do I have to do everything myself?"

Streszczenie

U wybrzeża Wakandy Shuri, G'Mal i ich przyjaciel podpływają do amerykańskiego statku. G'Mal przekonuje księżniczkę, zaniepokojoną tym, że mogą wywołać wojnę, iż pod nieobecność brata musi sama podjąć działania. W końcu Shuri wskakuje do wody, wdrapuje się na amerykańską łódź i przekrada do świetlika ponad mostkiem. Tam dostrzega znajomą osobę, która budzi w niej przerażenie.

T'Challa dopływa swoją motorówką do brzegów Wakandy i łączy się z centrum dowodzenia, żądając informacji na temat poszukiwań Shuri, która nadal jest uznawana za zaginioną. Zarządza też śledztwa w sprawie bomb, podłożonych pod ambasadę Wakandy w Nowym Jorku i zabójstwa Kapitana Ameryki. Zirytowany król wyłącza komunikator, gdy podwładny stwierdza, iż może to im zabrać więcej czasu. Zaraz potem z T'Challą kontaktuje się jego matka, twierdząc, iż w radzie państwa dzieją się dziwne rzeczy i żąda spotkania z synem, gdy ten powróci.

Wkrótce później T'Challa rozmawia z kuzynem, który był obecny przy akcji Shuri. Okazuje się, że na statku był jedyny przeciwnik, którego Black Panther nigdy nie zdołał pokonać.

W sąsiedniej Nigandzie, przy granicy z Wakandą dwoje dzieci poszukuje jedzenia wśród odpadków, gdy atakuje je zmutowany krokodyl, którego jednak zabija Killmonger.

W celi Shuri próbuje wyrwać przymocowane do ściany kajdany, a G'Mal wykorzystuje sytuację, by spróbować ją pocałować. Dziewczyna reaguje bardzo ostro, domyślając się, iż są cały czas obserwowani.

T'Challa kontaktuje się z Iron Manem, chcąc się dowiedzieć, kto stoi za zatrudnieniem Killmongera przez rząd USA, jednak jest to poza kompetencjami Starka.

W jednej z nigandyjskich wiosek Killmonger roztacza wizję, w której kraj wyjdzie z biedy, a każdy będzie bezpieczny. Zgromadzenie rozpraszają żołnierze, którzy nie robią na mężczyźnie wrażenia. Dwóch z nich Killmonger zabija, a trzeciego stawia przed wyborem: umrzeć, uciec, lub dołączyć do jego armii. Żołnierz pada do stóp mężczyzny, a wieśniacy wiwatują na cześć Killmongera.

W wakadyjskiej zbrojowni T'Challa analizuje sytuację i planuje odwet na Killmongerze za porwanie siostry. W'Kabi próbuje go przekonać, iż działa pod wpływem emocji, gdy łączy się z nimi Tony Stark oznajmiając, iż USA postanowiły same rozwiązać sytuację i kazali wysłać do unieszkodliwienia złoczyńcy kogoś, kto ma wyjątkowe zdolności, a jednocześnie zaufanie Panthera - Monicę Rambeau. Photon w tym samym momencie atakuje Killmongera w siedzibie władz Ningandy, lecz nie jest w stanie przebić się przez jego osłony i zostaje przez niego pochwycona.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #35 Black Panther vol. 4 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.