Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #34

Ghost Rider vol. 5 #34

Ghost Rider vol. 5 #34

"Trials and Tribulations" - part 2: "On The Road Again"

Postacie
Zapowiedź

Danny Ketch ma pecha: trafia na legendarnego Highwaymana, przeklętego przez diabła ducha kierowcy, który terroryzuje autostradę.

Cytat

Highwayman: "Don't nothin' defy the Highwayman. 'Specially not no pansy-ass two-wheeler driven by some pissant skeleton with a greasefire for a face."

Streszczenie

Ponoć kiedyś był zwykłym kierowcą ciężarowym, uczciwie zarabiającym na chleb przewożeniem różnorakich ładunków przez kraj. Z czasem jednak tracił coraz więcej zleceń na rzecz młodszych kierowców, bardziej wytrzymałych i wymagających mniej snu. Gdy ani pigułki, ani modlitwy nie pomagały, zwrócił się po pomoc do mrocznych sił i zawarł układ z diabłem. Początkowo mu się to opłaciło – mógł przejechać kontynent wzdłuż i wszerz bez snu i nie przerażały go najniebezpieczniejsze trasy. Im dłużej jednak jeździł, tym mniej zostawało w nim z człowieka. W końcu został już tylko Highwayman, wiozący szatańskie ładunki w swoim piekielnym osiemnastokołowcu, dekapitujący nieszczęśników, którzy spotkają go na swej drodze i karmiący swoimi ofiarami demony...

W jednym z przydrożnych barów dwóch kierowców wyśmiewa opowiadane przez znajomego głodne kawałki o Highwaymanie. Kelnerka zauważa nadjeżdżającą cysternę, należącą do ich kolegi, jednak zebrani nie potrafią dojrzeć jego twarzy – a to dlatego, że głowa kierowcy została ścięta. Cysterna wjeżdża w budynek i eksploduje, ku radości obserwującego to Highwaymana.

Jakiś czas później koło zgliszczy baru przejeżdża Danny Ketch. Stwierdza, że ma wystarczająco dużo problemów na głowie i cokolwiek tu się stało nie jest jego sprawą. Jednak jego motocykl najwyraźniej uważa inaczej, bo nie chce ruszyć. Dan postanawia więc kontynuować podróż piechotą, ale zauważa, że jego dłoń zaczyna się dymić. Po chwili całe jego ciało staje w płomieniach, a skóra i mięśnie zaczynają schodzić z kości. Ghost Rider wsiada na swój motocykl i rusza w pościg za sprawcą.

Ten dopiero co wyrżnął cały autobus wycieczkowiczów ze stowarzyszenia porwanych przez kosmitów i karmi znajdujące się w przyczepie demony ich głowami. Nagle coś wyczuwa i w ostatniej chwili uchyla się przed łańcuchem Ghost Ridera. Gdy piekielny jeździec zawraca, TIRa i jego kierowcy już nie ma – pojawia się za to nad nim, zjeżdżając po skalnej półce. Bohater nie ma czasu, by uniknąć pojazdu i zostaje rozjechany przez Highwaymana. Niewiele jednak sobie z tego robi, wstając, nastawiając sobie kości i wsiadając z powrotem na motocykl. Szarżuje na ciężarówkę, w ostatniej chwili unikając kolejnego zderzenia, i hakiem na końcu swojego łańcucha rozcina przyczepę. Zdenerwowany tirowiec zaczyna ścigać Ducha Zemsty i po chwili Rider znów ląduje na masce TIRa. Tym razem jednak wspina się na górę i rzuca swoim łańcuchem w kierowcę. Ten znowu unika ataku, jednak nie zauważa będącego na końcu haka. Jedno szarpnięcie łańcucha odseparowuje więc jego głowę od reszty ciała. Ciężarówka ląduje na boku, a znajdujące się wewnątrz demony złorzeczą Riderowi, który łapie uciekającą na pajęczych nogach głowę Highwaymana i podpala ją, podobnie jak ciężarówkę. Wróciwszy do ludzkiej postaci, Danny obserwuje płonący pojazd, rozmyślając nad tym, jak dał się wrobić Zadkielowi i koniec końców, zamiast pozbyć się klątwy Ghost Ridera, trafił do punktu wyjścia, a jedynym pocieszeniem jest fakt, że nie będzie cierpiał długo, bo wkrótce Zadkiel doprowadzi do końca świata.

Kilka dni później kierowca ciężarówki podjeżdża do zajazdu, nie myśląc o niczym poza obiadem. Nagle atakuje go Highwayman – teraz mający zamiast twarzy jedną wielką bliznę po oparzeniu – który chce wiedzieć, jaki jego wóz ma odtwarzacz.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #34 Ghost Rider vol. 5 #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.