Avalon » Serie komiksowe » X-Men: The Search For Cyclops » X-Men: The Search For Cyclops #3

X-Men: The Search For Cyclops #3

X-Men: The Search For Cyclops #3

"Am I Evil?"

Postacie
Cytat

Jean do Anais: "Step away from my husband. Or do I have to move you?"

Streszczenie

W palącym słońcu pustyni zapomniał, kim jest. Widzi tylko nadchodzącą od strony horyzontu postać, która budzi w nim lęk. Wojownik oświadcza, że wkrótce nadejdzie czas, gdy powróci Apocalypse, a wraz z nim całe zło. I wszystko to stanie się za jego sprawą. Oto słowa Cyclopalypse'a.


Scott budzi się z krzykiem. Oczy ma przewiązane kawałkiem materiału, znajduje się w obskurnym pokoju, w ramionach Anais. Łamiącym się głosem, mówi, że nie wie, kim jest i jakie zło czai się w jego głowie, na co ona odpowiada, że powinien uwolnić potwora, zamiast walczyć z nim. On przypomina, że obiecała mu wyjawić to, czego nie pamięta - kim jest. W odpowiedzi dostaje kolejne zapewnienie, że jest przyszłym przywódcą, członkiem dominującej rasy, która wkrótce sięgnie po należną jej z racji urodzenia władzę. Dzień drogi dzieli ich od Akkaby, wkrótce los się wypełni, lecz najpierw ona musi zostawić go samego, by oczyścić drogę. To mówiąc, przyjmuje kocią postać i wyrusza w noc.


W tym czasie, na ulicach miasta, ludzie poszukują swych krewnych wśród stosów ciał tych, których zabrała zaraza. Ktoś błaga, by pomóc mu odnaleźć córkę, na co ktoś inny odpowiada, że równie dobrze mógłby szukać jej już pod ziemią. Pod ulicami zaś, dwóch robotników pracuje, by oczyścić kanalizację, co podobno ma zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. Nagle, jeden z nich dostaje wysypki i pada na ziemię. Drugi, próbując mu pomóc, zauważa postać kryjącą się w ciemności, która ucieka gdy zostaje zauważona. Nie pomagają prośby o pomoc dla dotkniętego zarazą.


Zaczęło się to kilka dni temu i szybko doprowadziło do objęcia miasta kwarantanną. To wszystko, czego Jean zdołała się dowiedzieć, skanując myśli ludzi na ulicy. Towarzyszący jej Cable, domyśla się w tym działania swego śmiertelnego wroga i traci nadzieję na odnalezienie ojca. Jean każe mu się skopić na telekinetycznym filtrowaniu powietrza, a sama wykonuje kolejny skan. Próbuje zrozumieć, co jej mąż może robić w takim miejscu i dlaczego Ozymandias wprowadził ich na ten trop, Nathan zaś jest przekonany, że to jakaś pułapka. Ostrzega, by uważała na plecy, bo skoro wezyr wysłał już jedną ze swoich uczennic, nie mogą być pewni, czy w pobliżu nie czają się inni słudzy Nura. Postanawiają w końcu ruszyć dalej, nieświadomi, że obserwuje ich Gauntlet.


Na stacji kolejowej, Anais próbuje przekonać kasjera, żeby sprzedał jej dwa bilety do Akkaby. Mężczyzna jednak uparcie twierdzi, że miasto objęte jest kwarantanną i nie może zrobić wyjątku. W takim razie, Anais postanawia skorzystać ze swoich zdolności, by zdobyć bilety siłą.


Jean i Nathan docierają w końcu do zajazdu, w którym zatrzymali się poprzedniej nocy Scott i Anais. Właściciel okazuje się bardzo rozmowny, opowiadając wszystko człowieku z bandażem na oczach, jego towarzyszce i ich nocnej ucieczce. Phoenix odzyskuje nadzieję i próbuje nawiązać telepatyczny kontakt z mężem. W tej chwili, gdzieś w bocznej uliczce, Summers zaczyna bełkotać o głosach w swojej głowie, a gdy zaczepia go przypadkowy chłopiec, patrzy na niego szerokimi, szkarłatnymi oczami. Podekscytowana Jean, mówi Nathanowi, że na chwilę odzyskała psycho-kontakt i oboje wybiegają z zajazdu. Właściciel wybiega za nimi, domagając się zapłaty, a w cieniu za nim, czai się Anais.


Widząc przerażenie chłopca, Scott opanowuje się i wraca do normy. Mamrocząc coś o walce z potworem, cofa się w głąb uliczki, a wtedy klapa kanału za nim otwiera się i wpada do środka. W kanale prawie nic nie widzi, ale słyszy, że ktoś jest w pobliżu. Na wezwanie, ujawnia się Caliban, zdziwiony, że jego mistrz nie poznaje swojego wiernego Jeźdźca. W innym miejscu, do kanałów schodzą również Jean i Nathan. Rozmawiając o zagrożeniu nie zwracają uwagi, że ich śladem podąża Anais, za nią zaś, Gauntlet.


Summers nie rozumie, dlaczego obcy stwór nazywa go swoim panem, więc Caliban wyjaśnia wszystko na swój sposób, opowiadając, że śledził go od dłuższego czasu, chociaż jego trop dziwnie się zmienił. Nagle, zostaje zaatakowany przez Anais, która oświadcza, że Apocalypse nie potrzebuje służby tych, którzy okazali się słabi. Wyjaśnia w końcu zaskoczonemu Scottowi, co w nim siedzi i oferuje się strzec odrodzenia swego pana. To jednak nie będzie takie proste, bo właśnie przybyli X-Men i Phoenix kulturalnie prosi ją, żeby odsunęła się od jej męża. Scott rozpoznaje jej głos, a w tej samej chwili, Caliban rozpoznaje w Nathanie swojego starego przyjaciela. Anais wpada w złość i zamierza walczyć z nimi wszystkimi, ale zanim do tego dojdzie, Caliban wyczuwa jeszcze jedną obecność i w ostatniej chwili odpycha Cable'a z linii strzału Gauntleta. Strop kanału zaczyna się walić, więc Jean Nathan podtrzymują go telekinetycznie. Tymczasem Caliban atakuje Gauntleta, ale ten poraża go gazem paraliżującym. Cable rusza na pomoc, ale dopiero gdy pokonuje przeciwnika, rozpoznaje w nim byłego Dark Ridera. Sądząc, że przysłał go Ozymandias, przystawia mu go gardła swój psimitar, ale wtedy Gauntlet ujawnia, że jest po ich stronie i wymownie spogląda na Jean.


Obok, Anais próbuje wyciągnąć Scotta z kanałów, lecz ten opiera się. Jego oczy znowu zmieniają kształt a osobowość Apocalypse'a przejmuje kontrole. Zbliża się do Calibana i kładzie rękę na jego głowie, mówiąc, że zwalnia go ze służby. Gdy następuje błysk energii, Summers wraca do normy i zwraca się do Jean, ale w tej chwili, strop zapada się, rozdzielając ich. W gruzowisku, Scott znajduje bilet do Akkaby i postanawia udać się tam, by poznać prawdę o sobie. Po drugiej stronie, Cable również znajduje bilet i zgaduje, że Apocalypse kieruje się do miejsca swoich narodzin. Tam więc wszystko się rozstrzygnie.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men: The Search For Cyclops #3 X-Men: The Search For Cyclops #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.