Avalon » Serie komiksowe » Son Of M » Son Of M #3

Son Of M #3

Son Of M #3

"The Crooked Path"

Postacie
Zapowiedź

Pietro próbował znaleĽć spokój wśród Inhumans, ale kiedy nawet żona go odrzuciła, poprzysięga srogą zemstę... a wszyscy wiemy, do czego jest zdolny.

Cytat

Luna: "Is his Earth? Why does it smell so Bad?"

Streszczenie

Stając przed drugim sobą - trochę chudszym i jakby starszym - Pietro jest co najmniej zdezorientowany. Ten drugi wie doskonale jakie to uczucie i wie, o czym teraz myśli: że prawdopodobnie zemdlał w grotach i to mu się wydaje. Oboje wiedzą jednak, że to wszystko jest zbyt rzeczywiste. Ten drugi wie o wszystkim, ponieważ pamięta jak to się stało. Po chwili droczenia się z Pietrem, wyjawia wreszcie prawdę - zetknięcie z terrigenową mgłą w pewnym sensie przywróciło mu mutacyjne zdolności, ale w innej postaci - jako umiejętność podróżowania w czasie. Wygląda jednak na to, że może podróżować jedynie w przyszłość, wyprzedzając bieg wydarzeń przez wprawianie swojego ciała w wibracje. Teraz na przykład wybiegł czternaście dni w przyszłość. Pietro jest bardziej zdziwiony faktem, że jego druga wersja wygląda na starszą o kilka lat, niż samą możliwością skoków w czasie. Tamten wyjaśnia, że to efekt uboczny tej nowej umiejętności. Ponieważ mają mało czasu, bo podróżujący Pietro wróci do swojego punktu w kontinuum kiedy się zmęczy, szybko wyjaśnia mu, co powinien teraz zrobić: Ponieważ wkrótce wyjdzie na jaw, że ktoś dostał się do jaskiń, powinien odpowiedzieć na alarm i wraz z innymi wziąć udział w poszukiwaniach, by odwrócić od siebie podejrzenia. Potem musi znaleźć sposób, by jeszcze raz poddać się działaniu mgły, ponieważ jeden raz nie wystarczył. Pietro stwierdza, że to nie będzie łatwe i dotyka swojego sobowtóra, a w tej samej chwili obaj mają dziwne uczucie. Ten drugi mówi, że już czas wracać i daje mu kryształ, który dostał od Luny, mówiąc, że to ważne, by go zabrał. Pietro chce się dowiedzieć więcej, ale to niemożliwe, bo właśnie znika z tego czasu, a jego starsza wersja uśmiecha się złowieszczo.


Gdy Pietro wraca do siebie, już słychać wycie alarmu. Kładzie więc kryształ na półce obok oryginalnego i przypomina sobie, jak Luna mówiła, że jest on unikalny. Przez chwilę zastanawia się, co by było, gdyby nie posłuchał rad przyszłego siebie i nie odpowiedział na alarm, ale zaraz potem wychodzi i zaczepia kogoś za drzwiami, pytając, co się dzieje.


Wkrótce potem, wszyscy Inhumans zostali zebrani na placu przed pałacem, a specjalna ekipa zdaje raport Black Boltowi, potwierdzając wtargnięcie do świętych jaskiń. Medusa w imieniu władcy pyta Crystal, gdzie w tym czasie był jej mąż, ale ona, widząc Pietro w tłumie, zapewnia, ze on nie mógł tego uczynić. Tymczasem Pietro zauważa, ze Videmus uważnie przygląda mu się oczami kogoś z tłumu.


Później, na osobności, Crystal wprost pyta męża, czy był w jaskiniach. Pietro w odpowiedzi rzuca wymijające "jak możesz o to pytać?" czym tylko utwierdza ją w przekonaniu, że nie zmienił się mimo wszystko. Gdy on pyta, czy są jeszcze dla nich jakieś nadzieje, to ona unika odpowiedzi, przekazując informację, że z rozkazu Black Bolta został mu przydzielony osobisty strażnik, który ma mu towarzyszyć wszędzie poza prywatną kwaterą. Gdy Crystal wychodzi, Pietro stwierdza, że nie tak łatwo zrobić z niego więźnia i pierwszy raz świadomie używa swoich nowych zdolności.


Po chwili znajduje się w tym samym pokoju, osiem dni w przyszłości, witany przez drugiego siebie. Zauważywszy na półce dwa kryształy od Luny pyta, czy może zabierać ze sobą obiekty w przeszłość. Ten drugi odpowiada, że dotyczy to tylko materii nieorganicznej, więc na przykład kryształów Terrigenu. Będą musieli jednak poczekać jeszcze trochę, aż cała sprawa przycichnie, a tymczasem Pietro powinien ogłosić wszem i wobec, że chce wracać na Ziemię. Za sześć dni, ponownie wyruszy w przyszłość i razem ze swoim odpowiednikiem zdobędą kryształy, które zabierze na Ziemię, by naprawić to, co Wanda popsuła. Pietro pyta, co będzie z Luną, bo nie chce znowu jej zostawiać, a ten drugi stwierdza, że powinien porozmawiać o tym z nią. Zanim Pietro wróci na swoje miejsce, sobowtór dodaje jeszcze, by nie martwił się o Jolena, bo już się nim zajął.


Kilka dni później, kiedy Pietro zamierza porozmawiać z Crystal w ogrodzie, jest świadkiem jej spotkania z ogrodnikiem Jolenem, który wychwala jej urodę i wplata kwiat we włosy. Widząc to, Pietro wpada w szał i atakuje ogrodnika, ten jednak szybka obezwładnia go, wykorzystując swoją umiejętność kontroli roślin. Potyczkę przerywa Crystal, która przypomina mężowi, że jego dziecinna zazdrość była powodem ich rozstania. On widzi to trochę inaczej i przypomina, że już wcześniej go zdradziła. Gdy Crystal zaprzecza, jakoby coś łączyło ją z ogrodnikiem, Pietro wyciąga z jej włosów kwiat i zgniata go. Ona odchodzi, rzucając ze złością, że nigdy nie była jego własnością.


Dwa dni później, Pietro ponownie spotyka się z Luną, kiedy ta w swoim pokoju bawi się z Lockjawem. Przyszedł powiedzieć, że wraca na Ziemię, a gdy córka prosi by nie odchodził, pyta, czy nie chciała by udać się tam, razem z nim. Ona wie, ze matka nie pozwoliłaby na to, ale on twierdzi, że Crystal nie musi o niczym wiedzieć, zaś na pytanie, jak mieliby wrócić, nie mówiąc nikomu, Pietro pyta, czy jej przyjaciel Lockjaw zrobi wszystko, co mu każe. Luna ma mieszane uczucia, więc ojciec prosi, żeby jeszcze przemyślała sprawę, ale nie może z nikim o tym rozmawiać.


Później, Pietro ponownie podróżuje w przyszłość, tym razem dziewięć dni naprzód. Jego odpowiednik już zgromadził wszystkie potrzebne narzędzia do kradzieży kryształów. Teraz wygląda na dużo starszego i wychudzonego, ale gotów jest do ostatniego ruchu: każe Pietro odpocząć i przygotować się do skoku w przyszłość poza dzień, gdy opuści już Attilan. On zrobi to samo i razem ukradną kryształy Terrigenu, by zabrać je na Ziemię. Obiecuje też zająć się strażą, ale wręcza obecnemu Pietro sztylet, który każe zabrać ze sobą.


Dwanaście dni w przyszłości, dwaj Pietro spotykają się ponownie w pobliżu zejścia do jaskiń. Ten starszy twierdzi, że pozbył się strażników i schodzi do jaskiń. W tym czasie obecnego Pietro zaskakuje jego osobisty strażnik - Goran. Kiedy strażnik atakuje, Pietro próbuje go powstrzymać i wyjaśnić wszystko, ale musi się bronić i niechcący trafia go sztyletem. Gdy starszy wraca z kryształami, obecny Pietro pyta, czemu nie ostrzegł go przed tym. Tamten odpowiada, że to byłoby bez znaczenia, bo tak jest za każdym razem.


Następnego dnia po powrocie, Pietro, pod okiem Gorana, udaje się z kryształami do pokoju Luny. Ona zdecydowała już, że chce wrócić z ojcem na Ziemię i jest tym bardzo podekscytowana. Pietro każe jej zostawić liścik dla Crystal, chociaż oboje są pewni, że będzie wściekła i będzie ich szukać. Następnie, z pomocą Lockjawa przenoszą się do Nowego Jorku. Pietro każe córce odesłać przyjaciela i poprosić, by nie sprowadzał tu nikogo, co też Luna przekazuje, dodając, że to taka zabawa. Pietro zabiera ją do swojego mieszkania, obiecując, że długo tu nie zostaną i wkrótce pojadą nad jej ukochany ocean, wcześniej jednak muszą coś zrobić. To mówiąc, pokazuje jej pojemnik z kryształami Terrigenu i wyjaśnia, że chce dać jej to, co rodzina królewska chciała jej odebrać. Luna boi się, bo pamięta, że ostrzegano ją przed niebezpiecznymi skutkami Terrigenezy, ale ojciec otwiera pojemnik, zapewniając, że nie zrobiłby nic, co mogłoby jej zaszkodzić.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Son Of M #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.