Avalon » Serie komiksowe » S.W.O.R.D. » S.W.O.R.D. #3

S.W.O.R.D. #3

Postacie
Zapowiedź

Agentka Brand, Beast, Sydren, Beta Ray Bill, Marvel Boy, Jazinda, Karolina i reszta obcych przebywających na Ziemi została uwięziona przez Gyricha i jego grupę "żadnych więcej obcych". Tylko jedna osoba może ich uratować - Lockheed.

Cytat

Brand: "So... How did you get yourself arrested?"
Beast: "I went to have a chat with that Unit robot fellow. He's a turncoat! Can you believe it?"

Streszczenie

Areszt Peak. Uwięziona w polu siłowym Brand stanowczo zabrania Beastowi ratowania jej, każe mu jedynie pilnować, żeby Gyrich jeszcze bardziej nie pogorszył sytuacji. Po chwili prosi go też, żeby postarał się uratować jej brata. Po zakończeniu rozmowy Hank udaje się do innego poziomu więzienia, gdzie nowy dowódca S.W.O.R.D. przeprowadza inspekcję. McCoy wygarnia mu, co myśli o jego pomyśle, ten jednak stwierdza jedynie, że Beast jest zły za to, że zamknął jego dziewczynę, że robi to, co konieczne, i że Hank powinien znać go na tyle, żeby wiedzieć, że nie zwykł się mylić. Gdy Gyrich odchodzi Beast krzyczy za nim, że myli się cały czas, po czym sam też opuszcza pomieszczenie, zapewniając uwięzioną Karolinę Dean, że wszystko będzie dobrze.

Gyrich każe się poinformować o realizacji jego planu. Agent Cecilia zawiadamia go więc, że za chwilę rozpocznie się akcja pochwycenia Przymierza, na czas której, niestety, na stacji pozostanie szczątkowa załoga. Agenci pozaziemskiego pochodzenia zaczęli być aresztowani, ale na razie nie było z nimi problemów. Gdy jednak Gyrich dowiaduje się, że jeszcze nie próbowano zatrzymać Lockheeda, stwierdza, że problemy zaraz się pojawią.

Tymczasem, w kabinie wyżej wspomnianego. Oddział uzbrojonych po zęby agentów prosi smoka, żeby poszedł z nimi i założył kaganiec. Ten jednak zieje w nich dymem i ogniem, po czym wykorzystuje ich oślepienie do ucieczki systemem wentylacyjnym.

Doug Ramsey kontaktuje się z Beastem i opowiada mu o tym, co stało się z Warlockiem. Udali się we dwójkę do Golden Parku, żeby zobaczyć Złotego Celestianina, ale gdy tam dotarli, nagle w kosmitę uderzył snop światła. Przez chwilę nic się nie działo, ale w pewnym momencie Warlock po prostu złożył się w sobie. Wtedy na miejscu pojawili się agenci, którzy zabrali Technarcha ze sobą, a Doug dowiedział się jedynie, że wszystkie istoty pozaziemskie zostają deportowane. Hank obiecuje, że postara się pomóc i rozłącza się. Po chwili do pomieszczenia dostaje się Lockheed.

Beast odwiedza Unita i prosto z mostu pyta, do czego ten zmierza. Wyjaśnia, że po sposobie zatrzymania Hepzibah i Warlocka, które opierały się na wykorzystaniu niecodziennej technologii, domyślił się, że Gyrich uzyskał pomoc od robota, ale nie rozumie, czemu ten miałby pomagać tak jemu, jak i Brand. Maszyna gratuluje Hankowi zmysłu dedukcji i zaczyna opowiadać swoją historię. Jest wytworem pewnej starożytnej cywilizacji, która miliardy lat temu osiągnęła utopię. Jej członkowie byli nieśmiertelni, więc ów raj mógł trwać wiecznie. Jednak jeden z nich zwrócił ich uwagę na resztę Wszechświata, daleką od ideału, który stworzyli, zaczęli więc pomagać innym rasom w rozwoju. Jedni przyjęli ich pomoc, inni – nie. Nie minęło długo nim ci, którzy ich odrzucili, zaczęli atakować tych, którzy tego nie zrobili, twórcy robota stanęli więc przez problemem – jeśli mieli stworzyć Raj, musieliby najpierw zniszczyć tych, którzy im w tym przeszkadzali. Tak też uczynili, a jednym ze sposobów były roboty podobne Unitowi. Były one zsyłane na zamieszkałe planety, a po przybyciu ich twórcy zastawali świat albo pacyfistyczny, albo spacyfikowany. W końcu rasy, które odrzuciły ich dar, stworzyły koalicję i zaatakowały twórców Unita, ostatecznie wygrywając. Teraz robot jest jedynym, co pozostało po tej rasie i zamierza wypełnić jej misję – jeśli mu się uda, znaczyć to będzie, że koniec końców mieli oni rację, a cele uświęcają środki, a jeśli zawiedzie, jego twórcy okażą się najgorszymi tyranami, jakich znał Wszechświat. Żeby to uczynić, sam też nie zamierza poprzestawać na niczym, a na stacji S.W.O.R.D. będzie pomagał każdemu, byle tylko umocnić swoją pozycję i stać się niezbędnym. Gdy Beast pyta, czemu w ogóle miałby działać na dwa fronty, skoro Gyrich znajduje się u władzy, Unit odpiera, że nie zamierza jeszcze skreślać genialnego byłego X-Mana, Hanka McCoya, bo z chęcią by jeszcze kiedyś z nim porozmawiał.

Wpół do dziewiętnastej. Rozpoczyna się operacja aresztowania Warbound. Lothi próbował ukryć się przed ścigającym go Death's Headem wśród pierścieni Jowisza, jednak najemnik nadal depcze mu po piętach. A na stacji reszta lojalnej Brand załogi – razem z Beastem, którego wsypał Unit – zostaje aresztowana, poza tymi, którzy znajdują się w delikatnych sytuacjach, jak nadal pertraktujący z Drenxami Sydren. Nagle system podtrzymania życia na poziomie więzienia o zaostrzonym rygorze, gdzie znajdują się Brand i Beast, zawodzi – jak się okazuje, za sprawą Lockheeda – Gyrich każe więc wysłać do nich całą ciężką artylerię, która została na stacji, i ich przenieść. Gdy więc Abby i Hank pod strażą idą korytarzami, McCoy streszcza swojej dziewczynie ostatnie wydarzenia. Gdy ta stwierdza, że danie się złapać nie było mądrym posunięciem, mutant odpiera, że było mądrzejsze od pominięcia przez agentów sprawdzenia, czy nie założył przypadkiem sztucznego futra, po czym wyciąga zza pazuchy, gdzie miał ukrytą kieszeń, kilka kapsuł z podtrzymującą życie mazią. W następnej chwili ściana eksploduje, a Beast i Brand zostają pochwyceni przez macki ze statku Death's Heada. Już na pokładzie pojazdu Hank tłumaczy, że wynajął robota do ich odbicia, wykorzystując budżet agencji, a tym samym ułatwiając Lothiemu ucieczkę. Brand każe najemnikowi jak najszybciej uciekać.

Na Peak agent Cecilia informuje Gyricha, że rozpoczęli poszukiwania Lockheeda i że jedyni kosmici na stacji, którzy jeszcze są wolni, to ci działający w delikatnych sytuacjach. Henry każe ich także aresztować, po chwili więc uzbrojeni agenci wpadają do sali konferencyjnej zajmowanej przez Sydrena i Drenxów. Agentka informuje też Gyricha o sygnale, który odbierają od rana, a który właśnie przestał być tajemniczy...

Na pokładzie statku Death's Heada Beast podsłuchuje komunikacje z Peak, dowiadując się, że pod Mount Rushmore właśnie przeteleportowała się grupa Metrolithów, gigantycznych tułaczy zbudowanych na bazie krzemu [czyli, mówiąc po ludzku, z kamienia – przyp. S_O]. Jak trafnie zgaduje Brand, Gyrich jest zbyt zajęty pilnowaniem realizacji swojego pomysłu i rozkaże poinformować o całej sytuacji Osborna i jego Avengers. Abby stwierdza, że muszą wrócić i pomóc nowoprzybyłym kosmitom, zanim to nieporozumienie zmieni się w rzeź.

Autor: S_O

Galeria numeru

S.W.O.R.D. #3 S.W.O.R.D. #3 S.W.O.R.D. #3 S.W.O.R.D. #3 S.W.O.R.D. #3 S.W.O.R.D. #3 S.W.O.R.D. #3 S.W.O.R.D. #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.