Avalon » Serie komiksowe » Ororo: Before The Storm » Ororo: Before The Storm #3

Ororo: Before The Storm #3

Postacie
Zapowiedź

Ororo i banda jej koleżków, zakradają się do starożytnej świątyni, by uraść pewien artefakt. Znajdują tam jednak potężnego przeciwnika, a pojedynek, który się rozegra, będzie miał duży wpływ na przyszłość i X-Men.

Cytat

Hakiim: "Thank you, Nari. I owe you one"
Nari: "Yeah, yeah...Just don't tell anyone, okay?"

Streszczenie

Zaniepokojony przedłużającą się nieobecnością swych podopiecznych Achmed zmierza w kierunku namiotu Barretta. Stojąc przed wejściem jest świadkiem sceny, w której dr Desmond zapowiada nadejście nowego Wieku Apokalipsy. Stanie się to zaraz po tym, jak odzyska Opal. El-Gibar rzuca się do ucieczki, jednak szybko zostaje złapany.

Tymczasem wewnątrz piramidy. Hakiim, Ororo i Nari stają do nierównej walki z ożywionymi posągami pilnującymi sanktuarium. Storm domyśla się, że strażnik Opala, któremu Nari wykradła kamień, jest tu dowódcą. Tymczasem trójka młodych złodziei jest w wyraźnej defensywie i ostatecznie ulega pod naporem przeważających sił przeciwnika. Ororo w akcie desperacji decyduje się na zuchwały krok. Wyrywa artefakt z rąk Nari i podbiega do studni znajdującej się w centralnym punkcie komnaty. Szantażuje strażnika Opala, że wrzuci kamień do studni, jeżeli natychmiast nie rozkaże uwolnić jej towarzyszy. Ozymandias jest pod wrażeniem postawy Storm, jednak dziewczyna zostaje błyskawicznie złapana przez jeden z posągów. Los całej trójki wydaje się być przesądzony. Zupełnie nieoczekiwanie jednak strażnik Opala przyjrzawszy się bliżej Ororo zaczyna ją przepraszać kłaniając się w pas zupełnie zdezorientowanej dziewczynie. Munroe uświadamia sobie, że strażnik Opala to właśnie Ozymandias. Ten tłumaczy, że jest sługą En Sabah Nura, a od tego dnia także jej. Pokazuje zaskoczonej Ororo centralną kolumnę, na której wyryte zostały podobizny nie tylko jej w przyszłości, ale także wszystkich X-men. Wyjaśnia, że już wkrótce jej los się odmieni, że stanie się boginią, która unosić się będzie na wietrze i od której zależeć będzie ocalenie wielu ludzkich istnień. Gdy dziewczyna chce oddać Ozymandiasowi kamień strażnik oznajmia, że od teraz należy on do Storm. Uwalnia też Hakiima i Nari. Na pytanie Ororo, w jaki sposób będzie mogła się odwdzięczyć Ozymandias odpowiada, że pewnego dnia w całości spłaci swój dług En Sabah Nurowi.

W innym miejscu. Do budynku zamieszkanego przez młodych złodziei Achmeda El-Gibara zbliża się grupa rzezimieszków nasłanych przez Barretta.

Z powrotem w piramidzie. Wracając korytarzem cała trójka zastanawia się, co tak naprawdę im się przydarzyło. Nari próbuje dowiedzieć się od Ororo, co też powiedział jej Ozymandias. Storm odpowiada, że to co usłyszała, było przeznaczone tylko dla jej uszu, czym doprowadza towarzyszkę do wściekłości. Zupełnie niespodziewanie sufit eksploduje żółtym światłem i zapada się, grzebiąc Ororo i Hakiima. Jedyna ocalała Nari rzuca się w kierunku wyjścia. Przed piramidą wpada na Barretta, który jest zaskoczony faktem, że komukolwiek z trójki udało się ujść z życiem z jego pułapki. Nari zaczyna wzywać swego nauczyciela. Oczy Barretta płoną teraz nieziemskim ogniem. Cynicznie stwierdza, że nie ma potrzeby wzywać Achmeda, gdyż i tak jej nie usłyszy. Nie ma się jednak czym martwić. Zaraz i tak do niego dołączy. Nari przerażona powoli wycofuje się. Stojącemu nad nią Desmondowi dłonie rozbłyskują żółtym światłem, po czym wystrzeliwuje z nich promień w kierunku dziewczyny.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Ororo: Before The Storm #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.