Avalon » Serie komiksowe » Nation X » Nation X #3

Nation X #3

Postacie
Zapowiedź

Teraz, gdy Danger wróciła do X-Men, pora przeprosić za śmierć Winga jego najlepszą przyjaciółkę - Armor. Tymczasem, Magik zsyła Anole'a do Limbo, a Cannonball musi sobie poradzić z wojskowym odrzutowcem zagrażającym Utopii. I jest jeszcze jedna historia, tak tajna, że nic o niej nie wiadomo. Więc ciiii...

Cytat

Armor, używając pazurów: "You know what I have to say to that? SNIKT."

Streszczenie

Armor odwiedza Danger w części więziennej Utopii. Przyszła tu na inspekcję. Wypytuje o sposób kontroli więźniów i zabezpieczenia. Danger domyśla się, że coś tu nie gra, i pyta, kto kazał zrobić tą inspekcję. Armor w swojej pancernej formie odpiera, że Wing. Uderza robota, który przelatuje przez kilka ścian. Hisako każe przeciwniczce wynosić się z wyspy. Danger odpiera, że jest tu potrzebna, ponieważ ma zresocjalizować więźniów. Japonka pyta, jak to możliwe, skoro sama zmusiła jej przyjaciela do zabicia się. Przez nią wszyscy pamiętają Winga jako krwawego potwora. Robot odpiera, że od tego momentu wszystko się zmieniło. Razem walczyły na Breakworld. Hisako nie chce jednak tego słuchać i rzuca się do walki. Wytwarza pazury na kształt tych używanych przez Logana. Danger, broniąc się, próbuje przemówić przeciwniczce do rozsądku, ale nie przynosi to rezultatu. Robot ostrzega, że ma w pamięci wszystkie treningi Armor z Danger Room i nic nie jest w stanie jej zaskoczyć. W tym momencie Hisako rozwala jej łeb, a następnie wyżywa się na reszcie mechanicznego ciała. Kiedy Japonka odchodzi, Danger tworzy nowe ciało. Grozi, że jeśli dalej będą walczyć, użyje lasera, którego nie powstrzyma zbroja mutantki. Ichiki chce wiedzieć, po co jej przeciwniczka tu jest. Dlaczego jest z ludźmi, którzy ponoć przez lata ją uciskali i niewolili. Danger odpiera, że chce zrozumiesz ludzkość, a głównym powodem jest Wing. Od czasu Breakworld cały czas widzi mutanta. Nie ważne, co robi, czy pisze program, czy pracuje, czy odpoczywa. Wszędzie z nią jest Wing i nie rozumie, dlaczego. Formatowała swoją pamięć, skanowała programy i nie wie, dlaczego Wing ją prześladuje. Armor domyśla się, że to poczucie winy. Nie ma na to lekarstwa. Armor postanawia pomoc jej zrozumieć mutantów. Zaczyna od opowiedzenia jej o jednym z nich o pseudonimie Wing.

"Big Boy Pants"

Scenariusz: Grace Randolph
Rysunki: James Harren

Postacie:
*    Anole
*    Rockslide, Mercury, Cannonball, Magik

New Mutants wraz z kilkoma dzieciakami oczyszczają ziemię przygotowując ją do uprawy. Anole strasznie narzeka na ta pracę. Chce być wojownikiem, a nie farmerem. Słyszy go Cannonball, który prosi, aby młokos rozwinął temat. Według Victora mutanci marnują tu swój czas i talenty. Po jedzenie powinni wysłać kogoś do sklepu, a nie samemu je robić. Sam odpiera, że Cyclops ma inne zdanie, ale jeśli Victor chce, to zawsze może sobie pójść. Chłopakowi nie trzeba dwa razy powtarzać. Kiedy jednak przechodzi koło Magik, zostaje teleportowany w nieznane.

Anole budzi się na jakieś pustyni. Traktuje to jak wyzwanie. Jako jaszczurka może wytrwać tu wiele dni. Po pięciu dniach nudy i pragnienia zmienia zdanie. Kiedy koło niego zjawia się Magik z manierką wody, rzuca się na nią. Kiedy dziewczyna chce odejść, zaczyna przepraszać za swoje zachowanie. Zrozumiał, że bez jedzenia mogą umrzeć. Zrozumiał tą lekcję. Ilyana odpiera, że to nie była żadna lekcja. Przeniosła go tu, bo ją denerwował. Następnie zabiera go z powrotem na Utopię. Okazuje się, że w rzeczywistości nie było go tylko kilka minut. Victor uspokaja zdenerwowanych kolegów i bierze się do pracy.

"Boxes"

Scenariusz: Chris Yost
Rysunki: Karl Moline

Postacie:
*    Madison Jeffries, Diamond Lil
*    Wolverine, Cyclops, Emma Frost, Beast, Angel, Magik, Dr. Nemesis

Dzień 45. Pogrzeb Diamond Lil. Jej ciało zostało umieszczone w szklanej trumnie i wrzucone do morza. Z brzegu obserwuje to jej były mąż, Madison Jeffries. Wspomina, że kiedy widział ja po raz pierwszy, również było to przez szybę. Zastanawia się, jak mogło dojść do tej tragedii.

Dzień 1. Jeffries wie o przylocie jego żony na Utopię. Obserwuje lądowanie samolotu z oddali. Podziwia urodę swojej ukochanej. Nie ma zamiaru się z nią spotykać. Po tym, co przeszła, zasługuje na coś lepszego.

Dzień 4. Madison pracuje nad robotem. Jest w tym dobry. Rzeczy nie mają uczuć, nie trzeba z nimi rozmawiać. Do jego pracowni wchodzi Diamond Lil. Ma pretensję do męża, że jej unika. Nie ma dość odwagi, aby spojrzeć jej w oczy. On potrafi powiedzieć tylko, że przeprasza. To dla niej za mało. Skrzywdził ją, a potem zostawił, aby zginęła. Jeśli jeszcze raz go spotka na tej wyspie, to go zabije. Jeffries nie ma zamiaru się jej narzucać. Uznaje swoją winę i wie, że lepiej im będzie osobno.

Przez następne dni zatraca się w pracy. Nie spełnia się na zebraniach, gdzie trzeba sypać pomysłami. Kiedy może coś naprawić lub zbudować jest najszczęśliwszy. Dzień 26. Lillian znów do niego przychodzi. Przyszła mu powiedzieć o śmierci Marinny. On o tym wie. Ta śmierć wprawia ją w stan melancholii. Wszyscy, których znała, umierają.

Później dalej stara się jej schodzić z drogi. Tęskni i w nocy odwiedza jej pokuj, ale się nie narzuca. Dzień 38. Lillian wpada do niego wściekła. On broni się, że stara się jej nie wchodzić w drogę. To ona ciągle do niego przychodzić. Kobieta zapłakana chce wiedzieć, dlaczego ją skrzywdził. Kochała go, zaufała mu. Dlaczego nie walczył o to, co mieli. Jeffries przeprasza, jeśli mógłby cofnąć czas, oddałby za nią życie. Jeśli dzięki temu będzie czuła się lepiej, to nawet dziś może opuścić wyspę. Kobieta odpiera, że nie będzie to potrzebne. Nie chce już być sama.

Dzień 41. Oboje leżą nadzy na podłodze pracowni Madisona. Wspominają początki ich związku. Oboje wierzą, że tym razem im wyjdzie. Godzinę później była już martwa. 4 dni później odbył się pogrzeb. Chyba lepiej, gdyby zostali w separacji.

"Cannonball"

Scenariusz: Corey Lewis
Rysunki: Corey Lewis

Postacie:
*    Cannonball
*    Surge, Magma
*    Tiger-01

Myśliwiec prawie zostaje zestrzelony przez promień energii. Pilot o kryptonimie Tiger-01 melduje o tym do bazy. Poniżej Magma i Surge proszą Cannonballa o pomoc. Przez przypadek prawie zestrzeliły samolot i boja się, aby zdarzenie nie zostało odebrane jako akt agresji. Proszą, aby Sam poleciał tam i wyjaśnił sprawę z pilotem. Przy pomocy swojego odrzutu pisze na niebie "Nasza wina". Dowódca pilota odbiera to jako zniewagę i każe żołnierzowi atakować. Wystrzeliwuje pocisk w kierunku mutanta. Sam leci w kierunku swoich koleżanek, nie rozumiejąc, co się dzieje. Magma powstrzymuje jednak koleżankę przed interwencją. Cannonball podlatuje do pocisku i niszczy go ciosem. Dochodzi do eksplozji, ale na szczęście mutant ląduje na ziemi bez obrażeń. Magma tłumaczy mu, że popełnił błąd w napisie i prawdopodobnie tym ich zdenerwował. Samolot zawraca, więc Sam leci mu na spotkanie. Dzięki swojej mocy kule odbijają się od niego. Dowódca pozwala użyć pilotowi eksperymentalnej broni. Na szczęście chłopak unika pocisków. Broń nawala i powoduje uszkodzenie myśliwca, który zaczyna spadać. Cannonball podlatuje do maszyny i pomaga jej wylądować. Pilot wyskakuje z samolotu i żąda wyjaśnień. Mutanci przepraszają go i wyjaśniają nieporozumienie.

Autor: Spell

Galeria numeru

Nation X #3 Nation X #3 Nation X #3 Nation X #3 Nation X #3 Nation X #3 Nation X #3 Nation X #3 Nation X #3 Nation X #3 Nation X #3 Nation X #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.