Avalon » Serie komiksowe » NYX: No Way Home » NYX: No Way Home #3

NYX: No Way Home #3

Postacie
Zapowiedź

Kiden Nixon ufała tylko jednej dorosłej osobie - własnemu ojcu, którego rady pomogły jej przetrwać na ulicy. Niestety, Nick Nixon został zabity lata temu, a Kiden, w obliczu najtrudniejszych chwil, musi zdecydować, czy głos z zaświatów jest godny zaufania...

Cytat

Kiden: 'You have blood on your hands, Bobby.'

Bobby: 'So do you.'

Streszczenie

Bobby miał kiedyś starszą siostrę o imieniu Mali. Rodzeństwo opiekowało się sobą nawzajem i dawało, choć z trudem, radę. Pewnego dnia jednak, dziewczyna została porwana, zgwałcona i pobita przez konkubina ich matki. Po śmierci Mali, Bobby chciał odejść z domu, lecz pojawił się Lil’Bro, młodszy brat, któremu mógł się poświęcić. Chłopczyk był radosnym, rozgadanym dzieckiem, aż do chwili, kiedy pewnego popołudnia  został sam, z kolejnym kochankiem matki. Cokolwiek tam się wydarzyło, Lil’Bro nie odezwał się już nigdy ani słowem, a Bobby był zmuszony po raz pierwszy użyć swej mocy przejmowania ciał ze śmiertelnym skutkiem. Bohater, wspomina to wszystko okładając bezlitośnie mężczyznę, który postrzelił Tatianę [poprz. numer – Jim]. Kiden nakazuje mu przestać, gdyż potrzebują go żywego. Dziewczyna przykłada czarnoskóremu chłopakowi lufę do twarzy i każe mówić, gdzie jest pani Palmer. Ten twierdzi, iż przekazali ją wytatuowanemu mężczyźnie, z którym spotykali się na terenie uniwersytetu Empire State. Wtem, do mieszkania wchodzi reszta domowników, którzy na widok zaistniałej sytuacji, od razu wyjmują broń i zaczynają strzelać. Kiden w porę zatrzymuje czas, dotykając równocześnie stopą Tatiany, z Lil’Bro uwieszonym na jej szyi, oraz trzymając się za rękę z Bobbym. Dzięki kontaktowi fizycznemu z dziewczyną, bohaterowie nie zatrzymali się razem z czasem i po chwili wszyscy opuszczają mieszkanie.

Rana Catiany jest poważna, więc cała czwórka udaje się do szpitala. Ostatkiem sił dziewczyna wyjawia Kiden ważny numer telefoniczny, który zapamiętała, gdy zamieniła się w swego napastnika [poprz. numer – Jim]. Kiedy bohaterkę zabierają na salę operacyjną, w TV mówią o zniknięciu pani Palmer i zamieszanych w to nastolatkach. W mgnieniu oka, Bobby i reszta znikają ze szpitala.

W okolicach uniwersytetu Empire State, nasi młodzi mutanci postanawiają zdobyć telefon. Kiden, używa swych mocy i kradnie komórkę oraz hamburgery ze stołu pary, siedzącej w pobliskim barze. Po chwili, bohaterowie siedzą na trawie przed uczelnią, wcinają skradzione bułki i przymierzają się do zadzwonienia na podany przez Tatianę numer. Kiedy Bobby wreszcie się decyduje, dzwonek słychać dosłownie parę metrów od nich. Z cienia za drzewem, trzymając komórkę w dłoni, wychodzi wytatuowany mężczyzna.

Tymczasem w szpitalu, Catiana jest poddawana operacji. Kiedy dochodzi do transfuzji krwi, dziewczyna zamienia się w zupełnie inną osobę. Jedna z pielęgniarek łapie telefon, by najprawdopodobniej przekazać odpowiednim władzom o niezarejestrowanej, młodej mutantce.

Z powrotem w okolicach Empire State, po krótkim, nic niewyjaśniającym wstępie tajemniczego, wytatuowanego mężczyzny, Lil’Bro zaczyna projekcję ogromnego smoka i robota. Złoczyńca nie boi się i nagle pojawia się za plecami Kiden i ogłusza ją. Następnie podchodzi do Lil’Bro, co zmusza Bobby’ego do użycia swojej mocy i wstąpienia w ciało napastnika. Po jakimś czasie, gdy wszyscy dochodzą do siebie, Kiden cieszy się, że są cali i zdrowi. Bobby jednak, patrzy na nią i na brata dziwnym wzrokiem i pyta się kim w ogóle są.

Autor: Jim J

Galeria numeru

NYX: No Way Home #3 NYX: No Way Home #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.