Avalon » Serie komiksowe » Mutopia X » Mutopia X #3

Mutopia X #3

Mutopia X #3

Part 3 of 5

Postacie
Zapowiedź

Córka Ismaela Ortegi przygotowuje się do Rytuału, ale uroczystość rodzinną zakłócą niespodziewane wydarzenia z udziałem osobnika, którego tożsamości nikt z Marvela nie chce ujawnić...

Cytat

policjant przeszukujący zgliszcza kamienicy: "Hey Bishop, you think you used enough firepower?"

Streszczenie

Sapien Town. Ortega i Bishop wraz z policją przeszukują zgliszcza byłej już kryjówki Ligi Ludzi. Tam zamiast przywódczyni tej organizacji znajdują jedynie podziurawione zdjęcia Ismaela, które służyły za tarczę strzelecką. Wtedy spod gruzu wyskakuje jedna z terrorystek i strzela do Ismaela nazywając go zdrajcą ludzkiej rasy. Na szczęście Bishop był w pobliżu i tuż przed twarzą partnera przejął kulę ręką nie robiąc sobie żadnej krzywdy. Nim kobieta zdążyła wystrzelić po raz drugi została podziurawiona jak sito przez oddziały specjalne. Tymczasem, w innej części tego zrujnowanego mieszkania, jeden z policjantów odnalazł właz do tunelu prowadzącego do kanałów. To nim właśnie uciekła Popova, niestety tam gdzie wyszła na powierzchnie czekali już na nią ochroniarze Kaufmana. Daniel nie posiadał się z radości, gdy jego ludzie donieśli mu telefonicznie, iż ją maja.


Centrala XSE. Zdjęcia znalezione w kryjówce Ligi Ludzi świadczą o tym, że Ortega jest teraz celem terrorystów, dlatego jego szef, Alexei Vazhin przydziela mu i jego rodzinie ochronę. Bishop od razu wywiązuje się z obowiązku i osobiście eskortuje Ismaela do domu. Tam jednak czekają na niego rzeczy o wiele straszniejsze niż jacyś zamachowcy. Na stole leży poranne wydanie gazety a w progu stoi rozgniewana żona. Wybucha kłótnia, Armena grozi, że wyrzuci męża z domu. W tym samym czasie Esteban zapada w dziwny trans i zaczyna lewitować razem ze wszystkimi przedmiotami w swoim pokoju. Chamayra alarmuje o tym fakcie rodziców i wszyscy próbują pomóc chłopcu. Kiedy Esteban się budzi, ze łzami w oczach prosi ojca aby ich nie opuszczał, bo wtedy wydarzy się coś złego. Armena pozwala zostać Ismaelowi pod jednym warunkiem, że ten wyrazi zgodę na transformację Chamayry.


Tymczasem, Kaufman po przeczytaniu gazety szaleje po swojej rezydencji. Lara błaga go, aby pozwolił jej odejść i chcąc mu dopiec mówi, że to co otrzymała od Ortegi przez tą krótką chwilę było cenniejsze niż to otrzymała od niego przez ich całe wspólne życie. Kaufman wpadł w amok, zamachnął się na nią, ale uderzył w ścianę obok, prawie ją dziurawiąc. Po chwili uspokoił się i rozkazał swoim ludziom zabrać nią do piwnicy, miejsca gdzie wszelkie koszmary stają się prawdą. Lara próbowała się bronić tworząc przeraźliwe iluzje, ale nic to nie dało, zabrano ją do podziemi.


Mutopia, Centrum Transformacji i Oświecenia. Mr. M spędza miłe chwile w towarzystwie Lorelei, kiedy przychodzi Patricia Hamilton z wiadomością, iż państwo Ortega wyrazili zgodę na uczestnictwo ich córki w rytuale przemiany, obydwoje. Mercator w pierwszej chwili ucieszył się, ale zaraz naszły go wątpliwości, może Ismael miał rację, może on nie powinien ingerować w naturę. Taka ignorancja i zabawy w boga mogą się źle skończyć. Mr. M poszedł po radę do swojego przyjaciela, Gregora, lecz ten mu w niczym nie pomógł, nawet nie przemówił do niego, gdyż po procesie transformacji jest już tylko zwykłym drzewem.


Ludzie Kaufmana obserwują z ukrycia Ortegę oraz jego rodzinę już od rana i donoszą telefonicznie szefowi, iż są oni nonstop pod czułą opieką policji. Daniel jest podirytowany, każe im wracać do rezydencji, ale nie poddaje się, chce aby Ismael zapłacił za jego publiczne zniesławienie i ośmieszenie. Jeden z ochroniarzy Kaufmana wygrzebuje z Internetu informację, że córka Ortegi weźmie udział w najbliższym rytuale transformacji. Uroczystość ta gromadzi wielką publiczność i będzie idealną okazją do przeprowadzenia zamachu na życie Ismaela.


Kaufman schodzi do piwnicy, gdzie więzi i torturuje swoich wrogów, jest tam Popova, która wisi przykuta łańcuchami do słupa, a w jednej z cel jest zamknięta Lara. Terrorystka dostaje propozycję nie do odrzucenia. Kaufman wie, dlaczego ona tak nienawidzi wszystkich homosuperiors, ponieważ wiele lat temu pewien mutant pozostawił jej ciężarną, starszą siostrę na pastwę losu, a dziecko (też mutant) dosłownie wygryzło sobie drogę do wcześniejszego porodu na oczach małej Sashenki. Daniel oświadcza, że dowie się gdzie znajduje się to dziecko oraz jego ojciec, aby kobieta mogła dokonać zemsty, jeśli ta zabije dla niego Ismaela Ortegę. Popova dość szybko przystaje na tą propozycję, ponieważ i tak sama chciała go zabić. Tymczasem ludzie Kaufmana opowiadają sobie straszne historie związane z tymi podziemiami. Podobno, kiedy zginął ulubiony ochroniarz Kaufmana, Mr. Punch, szefowi kompletnie odbiło. Złapał winowajcę, "Filthy" Frankiego Zaprudera i powiesił go na hakach, poczym wykorzystując swoją fortunę wybudował, w Stark Industries, setki androidów podobnych do swojego ulubieńca. Podobno, "Filthy" Frankie wisi gdzieś tam do tej pory sztucznie podtrzymywany przy życiu. Wszystkie te historie okazały się prawdziwe, gdyż w tym samym czasie Kaufman właśnie wchodzi do jednej z cel pełnej Mr. Punchów z zamiarem wyładowania swojej agresji. Daniel chwyta metalową rurę i łomocze nią pierwszego z brzegu robota dopóki temu nie odpadnie głowa, poczym bierze ją na ręce i utula niczym małe dziecko. A na to wszystko z wysokości sufitu z przerażeniem w oczach spogląda wciąż jeszcze żywe, choć na wpół przegnite ciało Frankiego Zaprudera.

Autor: Black Bolt of M

Galeria numeru

Mutopia X #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.