Avalon » Serie komiksowe » Magneto Rex » Magneto Rex #3

Magneto Rex #3

Magneto Rex #3

"Once We Were Kings"

Postacie
Cytat

Amelia Voght: "With Magneto as ruler of us all... God help us."

Streszczenie

Pod budynkiem ONZ w Nowym Jorku trwa demonstracja przeciwko władzy Magneto w Genoshy. Jest ona tylko jednym z argumentów, jakie przedstawiają komisarze Narodów Zjednoczonych w rozmowie z doktor Huxley, która przekonuje, że to tylko chwilowy zryw, napędzany przez media. Ambasador Haller ostrzega, że obecna sytuacja jest zagrożeniem dla ONZ, które może się rozpaść, jeśli status Genoshy nie zostanie określony w najbliższym czasie. Alda Huxley uspokaja wszystkich, że wkrótce wszystko się uspokoi, bo Magneto robi postępuje dokładnie tak, jak przewidziała.


W tym samym czasie, Magneto unosi się nad ulicami Hammer Bay, dając pokaz siły i ogłaszając, że nadszedł kres anarchii i początek jego rządów. Pietro wykorzystuje ten moment, by dokonać przeglądu sytuacji, ale rozmyślania przerywa mu początek dyskusji między Magnusem i Zealotem. Obaj twierdzą, że władza w Genoshy im się należy i obaj gotowi są tego dowieść. Już pierwszy atak Magneto zdaje się rozwiązywać sprawę, ale Zealot szybko dochodzi do siebie i rozpoczyna kontrę. Okazuje się, że włada tą ziemią w bardzo dosłownym sensie, bo na jego mentalny rozkaz, grunt wokół Magnusa ożywa i zaczyna go pochłaniać.


Doktor Huxley wraca do centrum dowodzenia i odkrywa, że jest ono niemal opuszczone. Robot Ferris wyjaśnia, że Magneto i członkowie rządu opuścili budynek, by zmierzyć się z Zealotem. Informuje też o obecności Rogue na miejscu zdarzeń, a to zdaje się bardzo niepokoić panią doktor.


Bitwa w mieście rozgorzała na dobre. Rogue namawia Philopa Moreau, by spróbował przemówić do brata, ale ten nie widzi sensu w takim postępowaniu, twierdząc, że psychika Zealota załamała się dawno temu, kiedy ich ojciec poddał go procesowi transgenicznego wiązania. Obok, Quicksilver i Fabian Cortez walczą ramię w ramię, obiecując sobie, że wyrównają rachunki, gdy to wszystko się skończy. Jednak kiedy widzą, że Magneto nie daje sobie rady z atakami Zealota, postanawiają zgodnie ruszyć mu na pomoc, wiedząc, że bez niego Genosha nie ma przyszłości.


Tymczasem, gdzieś na wybrzeżu Genoshy, samotna postać przechadza się wśród ludzkich zwłok, pozostałych po masakrze dokonanej przez wyzwoleńców. Podoba mu się ten widok, bo zapowiada, że po wielu tysiącach lat, silni zaczynają wreszcie pozbywać się słabych. To zwiastun czasów apokalipsy. Jego czasów.


Quicksilver domaga się, by Cortez zwiększył jego zdolności, gdyż tylko dzięki temu, będzie mógł ocalić Magneto. Gdy Fabian robi swoje, Pietro w okamgnieniu rozbija skały otaczające Magnusa. Ten jest co najmniej zdziwiony, że syn przyszedł mu z pomocą. W tej chwili, Philip Moreau odwraca uwagę brata, przypominając mu, kim jest, lecz ten oświadcza, że jego jedyną rodziną są jego wyznawcy, a nie ci, którzy spowodowali jego cierpienia. Wtedy znowu atakuje go Magneto, mówiąc, że Zealot nic jeszcze nie wie o cierpieniu, ale zamierza zapoznać go z tym uczuciem. Jednak próba otoczenia metalem nic nie daje, bo Zealot natychmiast kontratakuje, śmiejąc się tylko, że jest niepokonany, póki stoi na rodzinnej ziemi. Magnus unosi go więc w powietrze i otacza polem siłowym. Zealot krzyczy, że wraz z jego śmiercią, ginie przyszłość Genoshy i obarcza winą za to tych, którzy oddali władzę Magneto, bowiem on sprowadzi ruinę na ich ojczyznę. Gdy tak przemawia, Mistrz Magnetyzmu otacza go metalem, by zerwać jego kontakt z ziemią, a następnie wysyła na orbitę, życząc, by spoczął w pokoju.


Pozostali mogli tylko przyglądać się temu, gdyż zostali unieruchomieni, ale kiedy Magneto wyłącza swoje pole, Rogue natychmiast rzuca się na niego, krzycząc, że zakończy te rządy terroru. Powstrzymuje ją jednak Quicksilver, prosząc, by pozwoliła mu spróbować innego sposobu. Ich kłótnię ba temat, kto ma większe prawo do powstrzymania Magnusa przerywa sam zainteresowany. Pietro natychmiast wyrzuca mu, wszystkie popełnione błędy oraz to, że stał się całkowicie nieludzki. Oświadcza, że nie zamierza stanąć u jego boku, by patrzeć, jak zwalcza nienawiść nienawiścią, a następnym razem, gdy się spotkają, nie będzie już marnował czasu na słowa. Amelia prosi go jednak, by się powstrzymał, bo chce mu pokazać jeszcze jedną rzecz. Gdy się teleportują, Magnus stwierdza, że jego syn nie do końca miał rację.


To, co Voght chciała pokazać Quicksilverowi, okazuje się być obozem dla mutantów i Mutów zarażonych Legacy Virusem. Przypomina on obóz koncentracyjny, a Amelia twierdzi, ze to jedyny sposób, w jaki nowy rząd radzi sobie z problemem choroby. Co więcej, zdradza też plany Magnusa na przyszłość: Genosha jest dopiero początkiem, a żądza jego władzy zdaje się nie mieć końca. Voght dawno już straciła wiarę w czystość jego intencji, dlatego zdecydowała się odnaleźć kogoś, kto mógłby jeszcze wpłynąć na Magneto. Pietro dziękuje jej, że pokazała mu to wszystko, bo to pomogło mu podjąć decyzję.


Magneto kazał sprowadzić przed swój tron ludzką elitę Genoshy. Chociaż zgromadzeni ludzie drżą o swoje życie, propozycja, jaką im składa, okazuje się zgoła odmienna: Za czterdzieści osiem godzin, granice Genoshy zostaną zamknięte, do tego czasu mogą swobodnie opuścić kraj lub pozostać i pracować dalej dla jego dobra, nic nie ryzykując. Doktor Huxley uważa, że w ten sposób Magnus chce pozbyć się potencjalnego zagrożenia i zatrzymać dla siebie najbardziej wartościowych pracowników, do których zalicza samą siebie, lecz on ostrzega, by nie przeceniała swojej wartości, a następnie odprawia wszystkich. Ransome i Moreau próbują przekonać go, że nie może wyrzucać ludzi z ich ojczyzny, ale Magneto twierdzi, że dał im wybór, a przy okazji wskazuje obojgu ich miejsce, przypominając, kto tu rządzi. Obserwująca to z boku Rogue, przyznaje przed sobą, że zawiodła na całej linii. Niespodziewanie w sali pojawia się Quicksilver. Ogłasza, że widział, co dzieje się na wyspie i doszedł do wniosku, że jest jedyną osobą, która może cokolwiek z tym zrobić. Chociaż nie zgadza się z polityką ojca, chce pozostać z nim jako jego sumienie i głos rozsądku, by stać się przeciwwagą dla jego szaleńczej obsesji, bo tylko w taki sposób może dać Genoshy szansę na pokój, tak samo dla mutantów, jak i dla ludzi. Magneto akceptuje jego propozycję. Rogue jednak nie może się z tym pogodzić i błaga Pietro, by jeszcze się zastanowił i nie skazywał się dobrowolnie na izolację i potępienie ze strony dawnych sojuszników. On zdaje sobie z tego sprawę i prosi, by pozwoliła mu spróbować coś zmienić. Rogue zwraca się teraz do Magneto, mówiąc, że to, co kiedyś ich połączyło, rozpadło się, a po człowieku, którym był, pozostała jedynie pustka. Wyraża nadzieje, że Pietro wpłynie na niego pozytywnie. Zanim odejdzie, ostrzega też członków rządu, by uważali na swego przywódcę i na siebie nawzajem, a na koniec dodaje, że X-Men będą ich obserwować. Potem odlatuje, z ciężkim sercem.


W wieczornych wiadomościach, Trish Tilby przedstawia obecną sytuację: Ambasador Huxley przedstawiła ONZ postanowienia i skład nowego rządu Genoshy. Największe zdziwienie budzi obecność w jego składzie Quicksilvera, który wskazywany jest jako gwarant pokojowych zamiarów Magneto. Mimo to, na całym świecie odbywają się demonstracje przeciwko zmianom w Genoshy, a politycy, dziennikarze i zwykli ludzie zadają sobie pytanie, jak bardzo zmieni się ich świat od tego dnia.


Epilog. W swoim gabinecie, Magneto dziękuje Amelii za pomoc. Jej pośrednictwo przyniosło pożądany skutek - Pietro stanął u boku swego ojca. Voght pyta, czy chodziło mu tylko o to, by móc kontrolować tego, który zawsze mu się sprzeciwiał, lecz on odpowiada, że potrzebuje dziedzica dla swojej sprawy. Gdy Amelia przypomina, że Pietro nie podziela jego poglądów, Magnus twierdzi, że to tylko kwestia czasu i gotów jest na wszelkie poświęcenie, bo zmienić ten fakt. Teraz najważniejsze jest to, że świat nie odważy się już zagrozić mutantom, a to oznacza, że wkrótce nadejdzie ich czas i wszyscy zobaczą, że Xavier się mylił. Voght może tylko westchnąć nad losem ich wszystkich.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Magneto Rex #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.