Avalon » Serie komiksowe » Icons: Chamber » Icons: Chamber #3

Icons: Chamber #3

Icons: Chamber #3

"The Hollow Man" Chapter Three

Postacie
  • * Chamber
  • * Amber Cheesman, Kirk, Gigi Martin, Walter, inni uczniowie Empire State University
Cytat


Bramkarz na dyskotece: "Don't matter if you're a mutant or a muppet, I can still tell when you're under twenty-one." (Rysuje na dłoni Chambera literę X)
Chamber: "I'll be damned. No matter where I go, I always end up wearing that lousy letter."

Streszczenie

Jono wpada do pokoju Amber, ale zamiast niej zastaje jej atrakcyjną współlokatorkę, która przerażona wybiega z pomieszczenia. Po chwili pojawia się Amber, która pyta co się dzieje, a Jono natychmiast chce iść do dawnego klubu uczniowskiego, w którym zginęli członkowie ESU. Dziewczyna uświadamia mu, że o tej godzinie się tam nie dostanie i że musi poczekać do rana, więc chcąc, nie chcąc Jono opuszcza jej mieszkanie, wcześniej prosząc, żeby przeprosiła współlokatorkę za wtargnięcie.

Po drodze do swojego pokoju, Jonothon spotyka Waltera, który nie może się tam dostać z powodu zepsutej windy. Chamber postanawia z nim poczekać na naprawę i współlokatorzy zaczynają zadawać sobie pytania na swój temat.

Nazajutrz, Amber i Jono dostają się do pomieszczenia, gdzie zginęli członkowie ESU. Na zniszczonych ścianach Chamber dostrzega dowód na to, że zabił ich mutant, nie bomba - widnieją tam ślady podobne do tych, które pozostawiają jego własne psioniczne pociski. Postanawia jeszcze raz porozmawiać z Gigi.

Znajdują ją na sali gimnastycznej - dziewczyna trenuje szermierkę. Po skończeniu treningu przyznaje, że nie widziała bomby, ale dodaje, że nie ma pojęcia, czy jakiś mutant posiada moc, która mogłaby spowodować wybuch. Uczniowie na Uniwersytecie wolą nie mówić, jakimi mocami dysponują - tak jak Amber. Jono uświadamia sobie, że nie wie, co potrafi jego nowa znajoma, ale ta odmawia odpowiedzi, ponieważ woli być kojarzona z czynami, nie z mocami. Gigi to szanuje i wie, że ktoś musi ponieść odpowiedzialność za tragedię. Prosi, żeby Jono odkrył sprawcę zamachu.

Chwilę później, Jono i Amber wychodzą na świeże powietrze i dyskutują o Gigi. Dziewczyna ma zamiar ją wypytać o parę rzeczy, po czym sugeruje, że Jono jest w niej zakochany. Kiedy ten zaprzecza, dziewczyna pyta, jak ma zamiar zmarnować piątkowy wieczór, a Chamber odpowiada, że planuje pogadać z członkami Magnetic North. Amber życzy mu powodzenia i całuje jego maskę tam, gdzie powinny być usta. Jono pyta, co ona wyprawia i tłumaczy, że lubi ją, ale jako przyjaciółkę. Rozgniewana Amber zostawia zdezorientowanego Chambera, rzucając na odchodnym ironiczną uwagę, że może spotka jakąś ładną, normalną dziewczynę.

Wieczorem, Jono idzie do pobliskiego klubu, gdzie spotyka Kirka i jego znajomych. Chce dowiedzieć się, kto dysponuje podobną do niego mocą, jednak Neutrino Anihilator nie chce mu pomóc za darmo i używa swojej własnej mocy by go unieszkodliwić. Jego pirokineza nie czyni krzywdy Jonothonowi, więc na pomoc przywódcy przychodzą jego znajomi, żaden jednak nie stanowi wyzwania dla X-mana. W końcu, kiedy Chamber rozprawia się z nimi, Kirk podaje mu rękę i odpowiada, że widział tylko jednego mutanta o mocy podobnej do niego...

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Icons: Chamber #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.