Avalon » Serie komiksowe » Genext » Genext #3

Genext #3

Postacie
Zapowiedź

Jej przeszłość zawsze stanowiła zagadkę zarówno wsród rówieśników, jak i profesorów. Teraz to, o czym chciała zapomnieć, powraca. Nie ogladając się na innych, wychodzi przeciwnościom na spotkanie. Kiedy jej przyjaciele zauważają jej brak, postanawiają odnaleść ją za wszelką cenę. Nawet jeśli jest to świadome zignorowanie rozkazów dorosłych.

Streszczenie

Mieszkańcy Instytutu Xaviera śpią w swoich pokojach. Nagle budzi ich dźwięk alarmu. Gdy młodzi mutanci zbierają się w jednym miejscu, orientują się, iż brakuje No-Name. Okazuje się, iż tuż przed włączeniem się alarmu zniknęła z pokoju, w którym mieszka razem z Becką. Dziewczyna jest zaskoczona, iż No-Name jest tak cicha, że zdołała uciec bez obudzenia jej. Powodem całego zamieszania jest pojawienie się Val Cooper z agentami federalnymi. Sytuacja jest równie zaskakująca dla studentów, jak i dla dyrekcji Instytutu. Cyclops chce wyjaśnień od Val. Ta mówi mu, iż on sam pomagał w tworzeniu zasad, które ona egzekwuje. Wykryto potencjalne zagrożenie, którym może być No-Name. Następuje seria przesłuchań najbliższych przyjaciółmutantki. Nie przynoszą żadnych informacji o możliwym miejscu przebywania No-Name.

Odbywa się narada, w której bierze udział kadra nauczycielska Instytutu oraz Val. Beast sugeruje by poczekać i zobaczyć co się wydarzy dalej. Cyclops odpowiada mu, iż za bardzo cieszy go cała sytuacja. Wyjaśnia, iż to nie jest akademia dla superbohaterów, ale szkoła. On jest jej dyrektorem i jest odpowiedzialny za los tych młodych ludzi. Prosi Hanka by popatrzył na zdjęcia za jego plecami. To on Scott Summers musiał poinformować rodziców studentów ze zdjęć o śmierci ich dzieci. Nie może już do tego dopuścić. Nigdy więcej.

Na zewnątrz Instytutu Pavel, Rico, Becka i Olivier zastanawiają się nad tym, jak pomóc No-Name. Swoją rozmowę przenoszą do baru. Rico ma wątpliwości, czy powinni ruszać jej na ratunek. Becka stwierdza, iż jeśli ich przyjaciółka potrzebuje pomocy, muszą działać. Jeżeli natomiast wszystko, co o niej wiedzą, jest kłamstwem, to muszą ją powstrzymać. Na koniec rozmowy Olivier pyta Rico, czy potrafi zlokalizować No-Name. Po dłuższej wymianie zdań Rico daje się przekonać by, zaczęli już działać.

 

 

Pavel i Olivier spotykają się w bibliotece. Olivier dostrzega, iż jego kolega jest smutny. Colossus wyjawia mu, iż boi się o No-Name. Olivier stara się pocieszyć przyjaciela. Kończąc rozmowę, stwierdza, iż odnalezienie No-Name to jedna sprawa. Szczęśliwe zakończenie tej sytuacji to wyzwanie.

 

 

Emma Frost udaje się do swojego gabinetu. Gdy sprawdza dokumenty na swoim biurku, nagle chwyta się za głowę. Po chwili wychodzi z gabinetu uśmiechnięta. Dostrzegają to studenci, którzy chcą się z nią przywitać. Jeden stwierdza, iż jej uśmiech przyprawia go o gęsią skórkę. Emma udaje się w kierunku Danger Roomu. Tam Becka odbywa sesję, testując swoje moce. Razem z nią w środku są Pavel, Rico, Olivier oraz X-23. Beast z pomieszczenia kontrolnego prosi, by Becka pokazała, jak lata. Wszystko przebiega spokojnie do momentu, gdy dziewczynie wydaje się, iż obok Beasta widzi kogoś w pomieszczeniu kontrolnym. Nagle jej moce zaczynają szaleć. Rico, korzystając z niewidzialnego pola ochronnego, osłania przyjaciół przebywających w pomieszczeniu. Olivier natomiast prosi, by Becka postarała się opanować moce. Ta informuje go, iż nie potrafi, gdyż wydaje jej się, że moce działają same. W tym momencie widzimy osobę obserwującą całe zamieszanie. Jest nią Emma Frost, najwyraźniej niewidoczna dla obecnych w Danger Roomie. Po chwili Becka zaczyna słabnąć. Jej oczy mają dziwny, żółty kolor. Do sali wbiega Beast. Nakazuje wszystkim udać się na badania, by sprawdzić, czy nic im się nie stało. Becka stwierdza, iż nie potrafi powiedzieć, co jej się przydarzyło.


 

W tej samej chwili do gabinetu Emmy Frost wchodzi studentka z pewnym dokumentami. Po chwili upuszcza dokumenty i zaczyna krzyczeć. W fotelu siedzi dziwnie ubrana Emma. W momencie, gdy druga Emma, dalej niewidoczna dla nikogo, opuszcza Danger Room, rozbrzmiewa alarm. Beast rozpoznaje ten rodzaj alarmu. Zdaje sobie sprawę, iż ma on najwyższy stopień, nie słyszał go od lat. Razem z X-23 wyruszają, by sprawdzić, co się dzieje. Olivier mówi przyjaciołom, iż to jest chwila, na którą czekali. Prosi by udali się do hangaru. Muszą odnaleźć No-Name.


Biegnąc do hangaru, zaczynają rozmawiać. Dostrzegają, iż zaczyna się szerzyć panika wśród studentów, jak i profesorów. Rico wyjaśnia, iż gdy ostatni raz zabrzmiał tego rodzaju alarm, zginęły dzieci. ProsiRico, by sprawił, że będą niewidzialni dla wszystkich czujników.


W gabinecie Emmy Frost Beast dostrzega jej dziwny ubiór. Nim zdołał coś powiedzieć, Emma nakazuje wszystkim obecnym być cicho. Okazuje się, iż za jej obecny wygląd jest odpowiedzialna Janine Gray a.k.a. Black Marvel z innego wymiaru. Tymczasem Olivier i przyjaciele zmierzają do samolotu, którym mają wyruszyć na poszukiwania No-Name. Tym samolotem ma być oryginalny Blackbird. Rico pyta, czy ten antyk potrafi jeszcze latać. Olivier odpowiada, iż razem z Megan pracowali nad nim od kilku miesięcy. Jest zupełnie odnowiony. Rico stwierdza, iż ten samolot nie ma paliwa. Olivier odpowiada mu, iż jego zadaniem jest dopilnowanie, by dalej byli niewidzialni. Wówczas Becka będzie mogła wynieść ich za teren Instytutu. Dziewczyna zastanawia się, jak ma tego dokonać skoro drzwi hangaru są zamknięte. Olivier mówi jej, by leciała za samolotem, który zaraz wyleci patrolować teren Instytutu. Wie bowiem, iż przy tak wysokim stopniu zagrożenia są aktywowane wszystkie środki bezpieczeństwa.Rico stwierdza, iż jest pod wrażeniem planu Oliviera. Informuje przyjaciół, iż ma już namiary na No-Name. Becka, która leci, trzymając samolot swoimi mocami, prosi przyjaciół, by wylądowali na chwile. Olivier pyta co się dzieje. Ta odpowiada mu, iż musi iść do łazienki.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Genext #3 Genext #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.