Avalon » Serie komiksowe » Generation M » Generation M #3

Generation M #3

Generation M #3

"Generation M" part 3

Postacie
Zapowiedź

Reporterka Sally Floyd stara się przedstawić sytuację mutantów w nowym świecie. Tym razem, śledztwo skrzyżowało ścieżki jej i Bloba, lecz to nie Dukes stanowi tutaj największy problem Sally.

Cytat

Nelson Cragg: "Hey... Robbie... You know I never meant nothing by that joke. It was a bit of fun. I never knew you even liked the damn rat when I ate it. What say we forget it and be friend?"

Streszczenie

Sally i jej córeczka Minnie wypoczywają na piaszczystej plaży. Kąpiąca się dziewczynka nagle zaczyna się topić. Floyd biegnie córeczce na ratunek. Nie udaje jej się jednak dobiec na czas, gdyż dzwoniący telefon budzi ją ze snu całą zapłakaną. Zaspana podnosi słuchawkę. Po drugiej stronie odzywa się tajemniczy morderca mutantów. Sam każe nazywać siebie Ghoul. Chciałby wiedzieć, dlaczego pani redaktor nie chce opublikować jego historii. Pyta, ilu jeszcze musi zginąć, by ją do tego przekonać, po czym odkłada słuchawkę.


Później w redakcji. Neil pyta Sally, jak poszło namierzanie jej rozmówcy. Dziewczyna nie ma dobrych wiadomości. Telefon z którego dzwoniono należał do byłego mutanta, którego nikt nie widział od ponad tygodnia. Niewielkie są też szanse, by to właśnie właścicielka nuemeru była poszukiwanym mordercą. Neil coraz bardziej zaczyna martwić się o swoją podopieczną. Sally jednak uważa, że dopóki nie da Ghoulowi powodu, nic jej nie grozi. Naczelny informuje Sally, że znalazł coś ciekawego do serii jej artykułów.


Floyd za radą naczelnego udaje się do grupy wsparcia dla byłych mutantów. Na miejscu ma okazję wysłuchać kilku życiorysów, jak się jednak później dowiaduje, niektórzy z obecnych nigdy nie byli mutantami. Przychodzą tu, by opowiadać nieprawdopodobne historie ze swego życia, które nigdy nie miały miejsca.


Opuszczając grupę wsparcia Floyd natyka się na Bloba. Ten utraciwszy swe mutacyjne zdolności prezentuje teraz iście żałosny widok. Blob utracił swą tuszę i teraz skóra obwisa mu ze wszystkich stron tworząc obrzydliwe fałdy. To jednak nie koniec jego problemów. Wraz z utratą mocy pojawiły się wszystkie symptomy świadczące o nadwadze. Blob nie chce robić z tego tematu na kolejny artykuł. Ma dla Sally coś dużo ciekawszego. Pani redaktor powinna zainteresować się tym, co dzieje się w przytułku Ravencrofta dla chorych psychicznie mutantów.


Wieczorem tego samego dnia Floyd udaje się na spotkanie AA. Siada jednak z tyłu i tylko biernie przysłuchuje się opowieściom pozostałych. Sama nie jest jeszcze gotowa do zwierzeń


Wróciwszy do domu zastaje włączone światło. Bierze do ręki butelkę i skrada się do drzwi. Szybko je otwiera i wpada z krzykiem do pokoju. Na miejscu zastaje Kena, jej eks męża. Przyszedł, gdyż uświadomił sobie prawdę o Minnie. Na dźwięk tego imienia Sally reaguje wręcz histerycznie. Rzuca się po pokoju, każe Kenowi wynosić się z jej mieszkania, oskarża go, że opuścił ją i ich córeczkę. Ten powoli wstaje i wychodzi z mieszkania. Na odchodnym jednak stwierdza, że cała ta sytuacja przerasta Sally i nigdy nie uda jej się wyrwać z nałogu. Dziewczyna siada na parapecie z pluszowym Elmo w jednej i butelką whisky w drugiej ręce.


Następnego dnia Sally postanawia odwiedzić przytułek Ravencrofta. Miejscowy lekarz przekazuje jej informacje o sytuacji w zakładzie. Przed M-Days przytułek zamieszkiwało 77-miu mutantów. W chwili obecnej jest ich tylko trzech, przy czym ogólna liczba pacjentów pozostała mniej więcej na tym samym poziomie. Do tej pory najsłabsi, po utracie mocy przez pozostałych, obecnie należą do najsilniejszych. Sally jest świadkiem, jak jeden z tych nielicznych, którzy nie utracili swych mocy, zabija jednego z zastraszonych eks mutantów.


Wracając do domu Floyd zastanawia się nad tym, co zobaczyła. W zasadzie świat zewnętrzny wcale nie różnił sie aż tak bardzo od tego, co zastała za murami zakładu. Nagle szyba samochodu Sally roztrzaskuje się w drobny mak. Dziewczyna gwałtownie hamuje i staje bokiem na jezdni. Na masce jej samochodu leżą zwłoki opatrzone charakterystyczną notatką.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Generation M #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.