Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four: House Of M » Fantastic Four: House Of M #3

Fantastic Four: House Of M #3

Fantastic Four: House Of M #3

"King For A Day"

Postacie
Cytat

Kristoff: "I think Lady Polaris' green hair is really pretty. I can't wait to see it burn."

Streszczenie

Tuż po przejściu do innego wymiaru, Magnus został pochwycony przez The It, a jego syn obezwładniony przez Invincible Woman. Victor uznaje, że to najlepszy moment, by przedyskutować warunki jego kapitulacji, ale w zamian słyszy tylko groźby powolnej i bolesnej śmierci. Śmieje się, bo wie, że tutaj Magneto nie może mu nic zrobić. W tym wymiarze magia góruje nad fizyką, więc, chociaż zajęło mu to dużo czasu, znalazł wreszcie grunt, na którym to on jest silniejszy. Natychmiast demonstruje swoją przewagę, uderzając w Magnusa magicznymi energiami. Obok, Kristoff zachwyca się przypływem mocy, lecz Valeria hamuje jego entuzjazm przypominając, że prawdziwa potęga - choć innego rodzaju - czeka na nich dopiero po powrocie. Magnus wciąż nie zamierza się ugiąć, więc Victor każe swojemu stworowi pobić jego i Pietro do nieprzytomności. Gdy The It wypełnia rozkaz, Kristoff sugeruje, że lepiej byłoby ich zabić, jednak ojciec odpowiada, że jedyną właściwą karą za poniżanie Dooma, będzie powolna śmierć głodowa i szaleństwo.


Gdy cała rodzinka, rozradowana wraca do domu, jeden z naukowców ośmiela się zapytać, kiedy powróci Lord Magnus z synem. Szacując z grubsza, Victor odpowiada, że raczej nigdy i przebija go, zmieniając rękę w ostrze. Pozostałym swoim pracownikom oświadcza, że przyszedł czas na zmiany. Wie, że większość z nich była mu lojalna, ale też wie, że część zdradziła go dla Magneto, a ponieważ nie może pozwolić sobie na ryzyko, postanawia zabić wszystkich. Po zakończeniu rzezi, planuje udać się do gabinetu, by napisać przemowę żałobną po tragicznej śmierci Magnusa. Każe Valerii odszukać Lornę i rozprawić się z nią, a Kristofowi, uprzątnąć zwłoki, a później odstawić The It do klatki. Niespodziewanie, stwór sprzeciwia się i oświadcza, że jako członek grupy zasługuje na więcej szacunku. Doom stwierdza, że jest tylko bezwartościowym dziwolągiem i już dostał więcej niż zasługuje, jednak gdy The It spogląda mu w oczy z groźną miną, ustępuje i pozwala mu zostać na wolności. Ponieważ Kristoff bardzo chciałby pomóc matce w zabiciu Polaris, bo nie może się doczekać widoku jej zielonych włosów w ogniu, Valeria pozwala mu pójść ze sobą, zostawiając sprzątnięcie laboratorium na głowie niewdzięcznego i głupiego stwora. Gdy wychodzą, The It spogląda na aparaturę i coś przychodzi mu do głowy.


Victor z radością przechadza się po tarasie swojej sali tronowej, napawając się widokiem świata, który od teraz należy do niego. Do wieczora zajmuje się usuwaniem portretów Magnusa i pisaniem przemowy, ogłaszającej śmierć Magneto i początek jego panowania. Gdy już zbliża się do końca, przybywają Valeria i Kristoff z wiadomością, że Lorna gdzieś zniknęła i nie mogą jej znaleźć. W tej samej chwili, ona pojawia się w sali tronowej w towarzystwie The It, a także swojego ojca i brata, których sprowadziła z innego wymiaru, gdy stwór uprzedził ją o przebiegu wydarzeń. Kipiący z wściekłości, pozostali członkowie Freasome Four, atakują go jednocześnie pełnią sił, sprawiając, że spada z tarasu na ulicę. Sami zostają natychmiast zaatakowani przez rodzinę Magnusa, a po chwili bitwa przenosi się na ulicę, gdzie dołączają się zamieszkujący Latverię mutanci. Tłum otacza Valerię i Kristofa, krzycząc, że nie mogą krzywdzić Lorda Magnusa. Desperacko próbują się wyrwać, ale mutanci mają ogromną przewagę, próbują więc wezwać na pomoc Victora, lecz ten jest teraz zajęty, bo dostrzegł okazję do zabicia ogłuszonego Magneto. Zmienia postać na metalową i formuje dłoń na kształt topora, którym zamierza skrócić go o głowę, ale w tej chwili Magnus odzyskuje przytomność i używa swoich zdolności, by cofnąć przemianę.


Po chwili, Victor von Doom stoi nad zwłokami swojej rodziny, świadom, że Magnus ma teraz całkowitą kontrolę nad jego ciałem. Magneto głośno zastanawia się, co powinien z nim teraz zrobić. Każe dwóm mutantom przyprowadzić jego matkę, a gdy to czynią, sugeruje, że powinien ukarać ją za czyny syna i z pomocą jego urządzenia zesłać do jakiegoś demonicznego wymiaru na męki. Słysząc to, kobieta wyrywa się strażnikom i pada do stóp Magnusa, błagając o łaskę i zarzekając się, że nie wiedziała nic o planach swojego podłego syna. W tej sytuacji, Magneto postanawia uwolnić ją, obiecując, że nie będzie musiała więcej martwić się swoim zdradzieckim pomiotem. Następnie podchodzi do zszokowanego Victora i oświadcza, że przyszła pora, by zapłacił za zdradę. Używając swoich zdolności, rozciąga jego ciało i wygina do granic możliwości, sprawiając potworny ból. Doom zaczyna błagać, by go zabił, ale wtedy Magnus przywraca mu ludzką postać i oświadcza, że wybacza mu tym razem, ponieważ ma inne plany co do niego. Gdy strażnicy wloką go z powrotem do komnat, Pietro pyta ojca, czy na pewno wie, co czyni, Lorna zaś dodaje, że może ponownie spróbować ich zabić. Magneto spokojnie odpowiada, że Doom dostał swoją lekcję i od teraz będzie już wiedział, gdzie jest jego miejsce. Ta próba kosztowała go wszystko, co było mu drogie, więc chociaż zachowa władzę w swoim państewku, nic już nie znaczy.


The It budzi się w brudnym zaułku, otoczony przez ludzi z włóczniami, którzy zamierzają go zabić, biorąc za mutanta. Wyjaśnia im, że nie jest mutantem i zanim zmienił się w potwora, był człowiekiem. W tej sytuacji, członkowie Ruchu Oporu uznają, że może być im przydatny i zabierają go ze sobą do podziemnego przejścia. Ponieważ słabo widzi w ciemności, z pomocą przychodzi mu przewodniczka - Alicia Masters.

Autor: Housekeeper Gil Galad

Galeria numeru

Fantastic Four: House Of M #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.