Avalon » Serie komiksowe » Death of Wolverine » Death of Wolverine #3

Death of Wolverine #3

Death of Wolverine #3

"Seppuku"

Postacie
Zapowiedź

To jest początek końca - "3 Months To Die" Kończy się właśnie tutaj!
• Początek końca jest tutaj... ŚMIERĆ WOLVERINE'A!
• "Three Months To Die", strata czynnika samouzdrawiającego -- to wszystko ptowadzi do tego. Najważniejszy moment tej dekady dla X-Men
•  Logan spędził cały wiek będąc najlepszym w tym co robi... ale nawet najlepsi w końcu polegną.
• Przez lata Logan był wojownikiem, bohaterem, renegatem, samurajem, nauczycielem i długo by jeszcze wymieniać. Ale teraz, największy bohater wśród X-Men odegra rolę, w którą się jeszcze nie wcielał. To wszystko w specjalnej miniserii, która ukazywać się będzie co tydzień.

Cytat

Wolverine: "Just one lifetime, where every choice matters. Just one chance. And I'm gonna use it."

Streszczenie

Madripoor. Lady Deathstrike stwierdza, że Kitty nie jest morderczynią i uwalnia się, gdy jednak próbuje ciąć, Shadowcat wykorzystuje swoje moce, by rozsadzić jej dłoń. Każe jej uciekać, po czym zwraca się do Wolverine'a, który na jej oczach mdleje. Dziewczyna dopada do niego i wbija w niego strzykawkę, po której zaaplikowaniu Logan budzi się, otwierając oboje oczu. Kitty wyjaśnia więc, że to serum regenerujące, po czym tłumaczy, że po tonie głosu, który miał podczas ich rozmowy telefonicznej domyśliła się, że coś jest nie tak – a także, gdzie się uda, będąc w takim nastroju. Logan wyjaśnia więc, że próbuje unieważnić kontrakt na swoją głowę, w który zamieszani są Viper, Deathstrike i Ogun, Kitty stwierdza więc, że muszą wobec tego udać się do Japonii – w końcu ona też ma porachunki z Ogunem.

Jakiś czas później, w jednym z ogrodów w Tokio, Logan wyjaśnia przyjaciółce, co wie na temat kontraktu – że ktoś obiecał pokaźną nagrodę za schwytanie go żywym i że miał też inne żądania, które zdają się nie być ze sobą powiązane. Stwierdza jednak, że od początku musiał toczyć jedną walkę za drugą i obawia się, że podczas którejś z nich po prostu będzie zbyt wolny, by uniknąć śmiertelnego ciosu. Wspomina, że czasem zastanawia się, czy nie skończyć z sobą samemu, zapewnia jednak, że ma plany na przyszłość – od kiedy stał się śmiertelny, zrozumiał, że teraz ma tylko jedną szansę na życie i nie zamierza jej zmarnować. Nagle Kitty całuje go, a gdy ten ją odpycha, stwierdzając, że nigdy wcześniej nie myśleli o sobie w ten sposób, dziewczyna pyta, czy jest gorsza od wszystkich jego martwych miłości. Wolverine domyśla się, że ma do czynienia z Ogunem, a ten przyznaje, że zmartwiona Pryde zaczęła szukać go w Japonii, ale to on ją odnalazł. Wolverine każe mu opuścić ciało dziewczyny, ten jednak stwierdza, że może jedynie wymienić ją na niego samego. Ruszają do walki, w której Ogun szybko zdobywa przewagę, a uderzony mutant wpada do zbrojowni-muzeum, gdzie zakłada pancerz samuraja i chwyta dwie katany. Ogun również sięga po miecz, gdy jednak ma szansę zadania śmiertelnego cięcia, ostrze zamiast tego wbija się w kolumnę – Logan domyśla się więc, że Kitty walczy o kontrolę. Razem udaje im się zmusić Oguna do porzucenia ciała, dziewczyna stwierdza więc, że duch jest osłabiony i że będzie musiał posiąść kogoś w pobliżu. Nim jednak Wolverine rusza w pogoń, ujawnia ona, że odkryła w umyśle Oguna, kto stoi za tym wszystkim – Abraham Cornelius. Logan przyznaje, że wie, o kogo chodzi, po czym rusza w pogoń za Ogunem. W końcu dogania w magazynie, gdzie odnajduje zbiornik z kwasem, w którym rozpuszczane jest ciało Cybera. Pyta Oguna, czego chce Cornelius, ten więc oświadcza, że naukowiec wysłał swoich ludzi do zdobycia najróżniejszych przedmiotów wykonanych z adamantium, gdy jednak mutant zgaduje, że to dlatego wystawił na niego nagrodę, ninja przypomina, że nagrodę można otrzymać tylko, gdy przyprowadzi się Logana żywego. Ujawnia, że Cornelius działa w laboratorium w Paradise Valley w Nevadzie, po czym staje na skraju zbiornika, stwierdzając, że może sobie pozwolić na stratę nosiciela, dodaje jednak, że wolałby tego nie robić – wszystko zależy od tego, czy Wolverine zgodzi się odejść, nie atakując go. Wściekły, Logan każe jedynie przekazać Corneliusowi, że go dorwie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death of Wolverine #3 Death of Wolverine #3 Death of Wolverine #3 Death of Wolverine #3 Death of Wolverine #3 Death of Wolverine #3 Death of Wolverine #3 Death of Wolverine #3 Death of Wolverine #3 Death of Wolverine #3 Death of Wolverine #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.