Avalon » Serie komiksowe » Blink » Blink #3

Blink #3

Blink #3

"On The Side Of The Angels"

Postacie
Cytat

Ahmyor: "You are a marvel, my love."
Blink: "Yeah, that's me. Miss Marvel."

Streszczenie

Clarise znalazła się w tym świecie niedawno, nie pamiętając, kim jest, ani skąd pochodzi. Jednak coś podpowiedziało jej, że powinna przyłączyć się do rebelii, przeciwko władzy niejakiego Blastaara i powstrzymać go przed atakiem na Ziemię. Tak też zrobiła i ta decyzja doprowadziła ją obecnej sytuacji, kiedy to ucieka przez pustynię na grzbiecie dziwnego zwierzaka, ostrzeliwana przez żołnierzy z garnizonu, który samotnie zaatakowała. Sytuacja nie jest jednak tak oczywista, jak samym żołdakom się wydaje, bo Blink właśnie prowadzi ich w pułapkę. U wejścia do wąwozu czeka już Ahmyor na czele sporego oddziału, który w okamgnieniu rozbija grupę pościgową. Wojownik dziękuje damie swego serca za udaną akcję, lecz przypomina, że to dopiero początek walki. Teraz musi przygotować im drogę do koszar.


Dwaj strażnicy garnizonu obserwują horyzont z koszarowej wieży. Przypuszczają, że grupa, która wysłali schwytała napastniczkę, ale chcieli się z nią zabawić przed powrotem. Clarise zaskakuje ich całkowicie i eliminuje, zanim zdążą wszcząć alarm, a następnie zrzuca z wieży naładowany miecz, jako znak dla oddziału rebeliantów. Dopiero uderzenia taranu o bramę zwracają uwagę dowództwa, ale zanim oderwą się od kart i zdążą zarządzić zbiórkę, również zostają obezwładnieni przez Blink, która wykrada klucz do wszystkich bram. Podczas gdy oddział wdziera się na dziedziniec, ona wchodzi do wieży, by uwolnić więźniów. Zapach i ciemności przywołują chwile, które spędziła w Zagrodach Hodowlanych i to, jak z Ilianą drżały przed Sugar Manem. Ahmyor znajduje ją na ziemi, drżącą ze strachu i przytula, mówiąc, że jest już bezpieczna, ona zaś skupia się na rodzącym się uczuciu do niego, które pozwala odpędzić lęki.


Następnego ranka, Clarise i Ahmyor obserwują razem wschód trzech słońc. On chciał, żeby to zobaczyła, ponieważ wydawało mu się, że to najlepszy moment, by powiedzieć jej, co czuje i podziękować, za wszystko, co mu dała. W tej sytuacji zaskakuje ich patrol żołnierzy Blastaara i obezwładnia salwą z miotaczy.


Kilka godzin później, Blink budzi się w ciemności, ze związanymi rękami. Woła swojego partnera, a gdy zapala się pojedynczy reflektor, widzi go, przywiązanego do pala. Słyszy śmiech Blastaara, który szydzi z ich uczucia. Gdy, na jego rozkaz, zapalają się światła, okazuje się, że są na wielkiej arenie, przed tronem tyrana. Clarise zaczyna rzucać groźby, ale zostaje przywołana do porządku wystrzałem energii. Władca zbliża się do niej i unosi za włosy, mówiąc, że jest teraz współwinna zbrodni tego potwora, którego nazywa swoim ukochanym. Gdy Blink krzyczy, że to on jest potworem, Blastaar wybucha śmiechem. Rzuca ją pod nogi Ahmyora, oświadczając, że powinien był się spodziewać, że nie wyjawi jej prawdy o sobie, bo oszustwo leży w naturze tyrana Annihilusa. Clarise jest przerażona tym odkryciem, ale sam Ahmyor również wydaje się być nim zdziwiony.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Blink #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.