Avalon » Serie komiksowe » Beast » Beast #3

Beast #3

Postacie
Cytat

Spiral: (Przykładając miecz do szyi Sama) "New customers, without an appointment?"

Streszczenie

Nga przykłada nóż do szyi Hanka McCoya. Resztkami sił opiera się władzy Viper, która chce zmusić ją do zabicia mężczyzny, ale, jak zauważa Sam, za długo nie da rady. W związku z tym Xi'an opanowuje Hanka i każe mu walczyć z siostrą, najwyraźniej chce ją zabić, by dłużej nie musiała cierpieć. Sam rzuca się na Karmę, zmuszając do zaprzestania używania mocy, gdyż jak twierdzi Hank wie, co robić. Canonball i Karma dostają się do drugiego pomieszczenia, gdzie czekają na nich Viper i Spiral, która ma zamiar poddać ich modyfikacjom. Z kokonu na plecach Nga wydostaje się replika Beasta. McCoy walczy z upodobnioną do siebie Coy i wykorzystując swoje doświadczenie bojowe zyskuje nad nią przewagę.

W pomieszczeniu obok Sam i Xi'an są umieszczeni w maszynach Spiral. Wietnamka pyta Viper dlaczego krzywdzi jej rodzinę, na co kobieta odpowiada, że to kwestia honoru. Chce by Karma cierpiała to, co zrobił jej brat i wuj. Opowiada, jak chciała niegdyś zabić wuja Shan, ale powstrzymał ją Tran Coy Manh. Brat Shan, posiadający takie same moce jak ona, sprawił, że Viper zastrzeliła swoją współpracowniczkę, po czym służyła w haremie Nguyen'a. Shan zauważa, że wina leży w jej bliźniaku, nie w niej samej. Viper pyta ją, czy wie, jakie to było dla niej upokorzenie, na co ta odpowiada, że tak i że to właśnie dlatego powstrzymała Trana raz na zawsze. Zielonowłosa policzkuje ją, na co Spiral każe jej ją zostawić, gdyż według umowy Sam i Xi'an należą do niej. Viper prosi ją, by to co im uczyni było bolesne.

Hank wie, że jest jakiś sposób, by uwolnić Nga spod władzy przeciwników i aby zastanowić się nad nim, zaczyna żonglować jej ciałem za pomocą nóg.

Shan zaczyna krzyczeć z bólu. Sam każe Spiral przestać. Ta zauważa, że w ciele Karmy jest ktoś jeszcze - ktoś niemal nierozerwalnie sprzężony z jej DNA. Shan szepce imię swojego bliźniaka: Tran. Do pomieszczenia wpada Beast, rzucony o podłogę przez Nga. Spiral jest wyraźnie dumna z wojowniczki, która w pojedynkę rozłożyła na łopatki doświadczonego X-mana. Viper mówi, że może ją w takim razie wymienić, gdyż jej zależy teraz tylko na ciele Shan - gdzieś w nim znajduje się sprawca jej cierpień, Tran. Nagle w blasku światła replika McCoya znika, a on sam podrywa się na równe nogi - jak okazało się, Nga zdradziła, a Beast udawał. Hank uwalnia Samuela. Wściekła Viper rozkazuje Leongowi zabić "zdrajczynię". Dziewczyna ze łzami w oczach błaga go o litość. Hank dzieli się z Samem swoją wiedzą zyskaną podczas długiej walki z Nga - na jej szyi znajdował się nadajnik kontrolujący ją. Sam podlatuje do chłopaka i niszczy nadajnik. Beast zauważa, że teraz dzieci są wolne, ale Spiral z uśmiechem stwierdza, że Karma nie. Beast każe Samowi zabrać Leonga i Nga, a następnie wrócić po Shan. Viper strzela do Spiral, nie chcąc, by coś stało się Xi'an. Budynek zaczyna się rozpadać, a dodatkowo Karma za pomocą mocy każe Samowi puścić bliźnięta, mówiąc, że to nie są jej brat i siostra, po czym wybija nim dziurę w ścianie. Viper krzyczy, że musi dostać Trana w swoje ręce, ale Spiral teleportuje siebie, ją i swoje potwory z walącego się budynku. Hank każe Xi'an ewakuować się razem z Leongiem i Nga, ale dziewczyna chce, żeby Beast najpierw przywrócił ich do normalnej formy. Mężczyzna mówi, że nie jest w stanie. Cała czwórka ucieka przez dziurę wybitą przez Canonballa. Gdy są już na zewnątrz, sklep rozpada się. Shan dziękuje X-menom za pomoc. Beast mówi, że troje Coy'ów może pojechac z nimi do Instytutu, ale dziewczyna odmawia i razem z rodzeństwem odchodzi w stronę siedzącego na wzgórzu Gatewaya.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Beast #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.