Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 4 » Black Panther vol. 4 #27

Black Panther vol. 4 #27

Black Panther vol. 4 #27

"Two plus two" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Sorry... CLASSIFIED INFORMATION!

Cytat

Thing: "Luceeee, I'm hooooome!"

Streszczenie

Baxter Building. Fantastyczna Czwórka, wraz z Gravity i Deathlokiem, pojawia się nagle na środku pokoju. Po potyczce z Galactusem Ororo jest trochę zmęczona i proponuje T'Challi krótką "drzemkę". Thing także chce odpocząć, ale nie pozwala mu zasnąć nagły hałas. Okazuje się, że jego źródłem nie było żadne z Fantastycznej Czwórki, ale gdy Storm chce sprawdzić, czy wszystko w porządku z dziećmi, atakuje ją Herbie. Kobieta obezwładnia robota błyskawicą, a Franklin tłumaczy, że chciał on ich tylko ochronić przed "robakiem". W międzyczasie T'Challa dochodzi do wniosku, że całe zamieszanie jest winą intruza z Negative Zone, który zdołał pokonać wszystkie pułapki wymyślnego systemu bezpieczeństwa Baxter Building.

W innej części budynku, potwór atakuje jedną z pracownic ambasady, zostaje jednak powstrzymany przez Dora Milajae. Wojowniczki nie są jednak dla niego przeciwniczkami i tylko interwencja Thinga ratuje kobiety. Wkrótce okazuje się, że nawet ciosy Bena nie są w stanie powstrzymać stwora, który rzuca Thingiem w ścianę i bez problemów gasi płomień Johnny'ego, którego przed stratowaniem w ostatniej chwili ratuje powiew wiatru Storm.

Podczas gdy reszta Fantastycznej Czwórki walczy z obcym, T'Challa poszukuje wśród wynalazków Reeda urządzenia, które mogłoby go powstrzymać. Niestety, system katalogowania Richardsa pozostawia wiele do życzenia, co nie ułatwia Pantherowi sprawy. Nagle Herbie oznajmia T'Challi, że ma pilny telefon od S.H.I.E.L.D.. Maria Hill oferuje mu pomoc w walce z potworem, który najwyraźniej należy do tej samej rasy, co najeźdźcy, atakujący 42. T'Challa odrzeka jednak, że sami sobie poradzą i rozłącza się. Okazuje się, że cały czas monitoruje 42 i widzi, że S.H.I.E.L.D. sami nie radzą sobie z inwazją. Gdy Herbie oznajmia telefon z pałacu w Wakandzie, Panther zakłada swoją maskę i odpowiada, że oddzwoni.

Wakanda. W swojej komnacie, Shuri i dwóch jej znajomych obserwują statki amerykańskiej floty. Jeden z mężczyzn nie rozumie, dlaczego ich król po prostu ich nie zatopi, na co Shuri odrzeka, że być może nie chce wzniecać wojny. G'Mal proponuje na to, by to ona przyjęła odpowiedzialność za następne pokolenie i przejęła rządy pod nieobecność brata. Shuri nie zgadza się, więc mężczyzna sugeruje, by pod osłoną nocy sami wypłynęli i wybadali Amerykanów w ich statkach, na co oboje przyjaciół oznajmia mu, że jest szalony.

W Baxter Biulding połączone siły Storm, Human Torcha i Thinga nie dają rady obcemu, który zaczyna pożerać meble. W tej chwili pojawia się Black Panther z wózkiem pełnym broni, skonstruowanej przez Reeda. Żadna z nich nie działa jednak na stwora, który chciwym okiem zaczyna się przyglądać zbiornikowi z wodą na dachu sąsiedniego budynku. W tej sytuacji T'Challa postanawia użyć jednej z zaginających czasoprzestrzeń żab króla Salomona [patrz: Fantastic Four #546 - TNA]. Fantastyczna Czwórka rzuca się więc na obcego, umożliwiając Pantherowi użycie magicznej żaby, która przenosi wszystkich wysoko w powietrze, ponad jakieś futurystyczne miasto. Johnny, Ororo i T'Challa dają radę spokojnie wylądować, ale zarówno Thing, jak i obcy uderzają z impetem w ziemię. Ben jest trochę skołowany upadkiem, ale wkrótce odzyskuje sprawność, gdy okazuje się, że żaba zabrała Fantastyczną Czwórkę na planetę Skrulli. Black Panther myśli, że nie może już być gorzej, gdy z portalu na niebie wyłania się oddział Zombie Galacti.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Black Panther vol. 4 #27 Black Panther vol. 4 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.