Avalon » Serie komiksowe » X-Men Unlimited » X-Men Unlimited #26

X-Men Unlimited #26

X-Men Unlimited #26

"Ages Of Apocalypse: Day Of Judgement"

Streszczenie

Kosmos zawsze wydawał się dla ludzi nieosiągalną granicą. Dla większości ludzi, ma się rozumieć. Tutaj właśnie, na powierzchni Księżyca, a konkretniej - jego Niebieskiej Strefy, X-Men stawiają czoła inwazji Imperialnej Armady  Shi'Ar. Są ostatnią linią oporu, jeśli zawiodą, Ziemia ulegnie zdobywcom.

Cable przejmuje dowodzenie: każe Icemanowi i Rogue powstrzymać oddział, zbliżający się z prawej flanki. Lodowa zapora, zamieniona jednym ciosem w lawinę, szybko załatwia sprawę. Phoenix zauważa, że żołnierze są w jakiś sposób chronieni przed jej telepatią, więc Storm sądzi, że musieli zostać odpowiednio wyposażeni do tej walki. X-Men i cesarska rodzina Imperium znają się nie od dziś, ktoś musiał przewidzieć, że staną na drodze Imperium. Jest jednak wśród X-Men ktoś nowy, na kogo nie przygotowali się odpowiednio, nowa członkini grupy - Siphon. Jej promień optyczny w okamgnieniu rozbija cały oddział. Szkarłatna wiązka energii zwraca uwagę Jean, przypominając jej o Cyclopsie, ale w tej chwili następuje inne uderzenie.

Jeźdźcy Apokalipsy spadają z nieba wprost na zaskoczonych X-Men. Death rzuca się na Wolverine'a, oskarżając go o zdradę mistrza. Deathbird atakuje Icemana, ale podmuch, wywołany przez Storm odrzuca ją, zanim zdąży uderzyć włócznią. Za to, była cesarzowa grozi jej śmiercią, lecz najpierw będzie musiała zmierzyć się z Cablem i Phoenix.

Odgłosy walki dochodzą do ambulatorium. Doktor Reyes próbuje ponaglać transport, ale następuje eksplozja i przez ścianę wpadają Ahab i Caliban, wraz z żołnierzami. Famine rozkazuje zabić wszystkich słabych. Żołnierze otwierają ogień, ale pole siłowe Cecilii powstrzymuje wiązki energii. Nagle, w środku oddziału pojawia się Nightcrawler, powalając kilku żołdaków. Zaraz za nim przybywa reszta Excalibura. Mają rachunki do wyrównania z Jeźdźcami, którzy są odpowiedzialni za śmierć kilku członków grupy, więc od razu przystępują do walki. Shadowcat próbuje przemówić do Calbiana, którego zna jeszcze z czasów Morlocków, lecz on jest całkowicie oddany ideologii przetrwania najsilniejszych. Teraz Kitty może tylko patrzeć, jak walczy z Braddockiem. Obserwując całe to zamieszanie, dostrzega ironię sytuacji: dawni przyjaciele, jak Caliban, stali się wrogami, a dawni wrogowie, jak Mastermind walczą teraz po ich stronie.

Wolverine walczy z Erikiem, dowodząc, że w walce wręcz nie ma sobie równych. W tej sytuacji, przeciwnik postanawia załatwić sprawę na dystans, miotając wiązki energii. Na szczęście, X-Men zawsze pilnują swoich i szybko do walki włączają się Iceman, Rogue i Siphon.

Banshee ostrzega Storm, że Excalibur jest ostatnią grupą, która zdołała przybyć i nie będzie więcej posiłków. Doradza strategiczny odwrót, ale Ororo nie może się na to zgodzić, twierdząc, że pozostaną na linii frontu do końca. W tej sytuacji, Sean może tylko zgodzić się z nią i ruszyć do walki, wydając z siebie najmocniejszy krzyk, na jaki go stać. Po chwili jednak, jego struny głosowe odmawiają posłuszeństwa i zaczyna spadać. Ororo chwyta go w porę i zabiera do jego grupy. Kurt  dzieli się z nią swoimi obawami o dalszy los X-Men, ale po chwili jednogłośnie podejmują decyzję o pozostaniu na polu walki do końca.

Druga część grupy wycofuje się do ambulatorium. Phoenix i Rogue pomagają rannym, podczas gdy Cable i Nate osłaniają odwrót. Nagle przez ścianę wpada Wolverine, a za nim zjawiają się Jeźdźcy, wraz z całą armią. Deathbird oświadcza, że zostali uznani za zbyt słabych, by przetrwać. Niespodziewanie, pomoc przychodzi z góry. Charles Xavier przybył wraz ze swoją Cadre K, by ukarać Deathbird za zamordowanie siostry i wiele innych zbrodni. I tym razem, profesor decyduje się na użycie radykalnych metod, serwując byłej cesarzowej potężne uderzenie telepatyczne. Death próbuje pomóc swojej towarzyszce, ale Wolverine uniemożliwia mu to, wbijając pazury w plecy. Ahab również przechodzi do ataku, strzelając do rannych, ale kiedy trafia Kitty, Caliban wpada we wściekłość i rzuca się na niego, sam zaś zostaje trafiony przez Deathbird.

Phoenix dochodzi do wniosku, że wszystkie te działania do niczego nie prowadzą i postanawia rozwiązać problem inaczej. Prosi o pomoc Mastermind i wspólnie wywołują iluzję Dark Phoenix. Jej sama obecność do tego stopnia przeraża dowódców armady, że nakazują natychmiastowy odwrót. Widząc to, Deathbird również rozkazuje Jeźdźcom wycofać się i zaraz znikają w błysku teleportacji.

Jean dziękuje Charlesowi za przybycie we właściwej chwili, jednak on oddaje jej i Mastermind całą zasługę. Przypomina także, że wygrana bitwa nie oznacza końca wojny. Do tego jeszcze daleko, tak długo, jak długo doktryna szaleńca jest obecna we Wszechświecie.


"Full Circle"

Scenariusz: Matt Nixon
Rysunki: Toby Cypress

Postacie:
* Wolverine

Logan wjeżdża na swoim motorze do ubogiej dzielnicy Manhattanu. Tym razem nie przybył tu szukać guza, czy ratować świat przed super-łotrami. Przybył tu, by zadość uczynić swojemu sumieniu i pomóc kilku nieszczęśnikom przeżyć zimną noc na ulicy. Przyniósł ze sobą kanapki, ciepłą herbatę w termosie i dobre słowo.

W jednej z ciemnych uliczek jego uwagę zwraca kobieta, która wyraźnie tu nie pasuje. Wygląda na zagubioną, ale okazuje się, że to ona szuka kogoś - swojego syna. Na policji powiedzieli jej, że poszukiwania mogą rozpocząć po dwudziestu czterech godzinach od zaginięcia, a dzieciak pewnie i tak sam wróci do domu. One jednak przeczuwa, że coś się stało, bo Charlie nigdy by tak nie zniknął. W tej sytuacji, Logan postanawia jej pomóc, używając swoich wyostrzonych zmysłów. Kobieta jest zaskoczona, ale on każe jej tylko zaczekać w kawiarni i obiecuje, że wszystko będzie dobrze.

Zapach najpierw zaprowadził go do Harlemu, a potem do zniszczonej rudery. Dom wydawał się opuszczony, ale okazało się, że ma wiele kryjówek, a wszędzie porozrzucane są części komputerów. Na poddaszu, Logan znajduje starego dziwaka, nazywającego siebie Profesorem Gibbonem - najmądrzejszym człowiekiem świata. Facet zmontował jakiś dziwny sprzęt i teraz chce go przetestować na chłopaku, którego uprowadził i trzyma w kufrze. Wolvie natychmiast rusza na pomoc, ale stary dziwak wymyka mu się spod pazurów i atakuje krzesłem, a zaraz potem przystawia chłopakowi nóż do gardła i zaczyna bredzić o swoim planie przeniesienia go do cyberprzestrzeni za pomocą swojego hełmu z odpadów komputerowych. Logan słucha cierpliwie, a potem po prostu wyrywa profesorowi nóż i przebija go pazurami. Charlie wkrótce wraca do mamusi, a szalony naukowiec trafia do więziennego szpitala.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Men Unlimited #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.