Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #26

X-Force vol. 3 #26

X-Force vol. 3 #26

"Second Coming" - Chapter 05

Postacie
Zapowiedź

X-Men próbują przetransportować Hope na Utopię, jednak ich przeciwnicy nie poddadzą się tak łatwo. W wynikającej bitwie zginie jeden z mutantów.

Cytat

Nightcrawler (umierając, do Hope): "I believe in you."

Streszczenie

Centrum dowodzenia Bastiona w Waszyngtonie. Steve Lang składa raport, w którym informuje, dokąd przemieszcza się Cable. Bastion stwierdza, że potrzebny im transport.

 

Tymczasem New Mutants mkną Black Birdem z ciężko ranną Karmą. Cyclops przekazuje im, że mają wracać do Utopii, lecz wtedy sygnał się urywa.

 

W Utopii Scott i Nemesis rozmawiają o wieżach, które się pojawiły. Scott dochodzi do wniosku, że są teraz ich priorytetem. Prodigy ogłasza brak łączności z zespołami w terenie.

 

X-Force wraz z Colossusem, Psylocke i Cablem walczą zaciekle z robotami. Mają nadzieję, że Bastion myśli, iż dziewczyna jest z nimi.

 

Tymczasem, w Las Vegas. Kurt teleportuje się z Rogue i Hope. Jest wykończony długimi skokami, wychowanka Cable’a też nie czuje się dobrze. Nagle pojawia się Bastion. Celuje laserem w Hope, lecz Nightcrawler broni ją własnym ciałem. Rogue, korzystając z mocy innych mutantów staje do walki. Po każdym ciosie Bastion szybko się jednak odbudowuje i nawet połączone zdolności najlepszych X-Men nie mogą mu sprostać. Kiedy Bastion już ma złapać Hope za szyję w morderczym uścisku, Kurt materializuje się pośrodku jego wyciągniętej ręki i tym samym przebija się nią na wylot. Ostatnim tchnieniem teleportuje się jeszcze z dziewczyną do Utopii, po czym umiera… Smutek ogarnia obecnych na wyspie mutantów, oraz resztę, która przybywa później.

Autor: Jim J

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #26 X-Force vol. 3 #26 X-Force vol. 3 #26 X-Force vol. 3 #26 X-Force vol. 3 #26 X-Force vol. 3 #26 X-Force vol. 3 #26 X-Force vol. 3 #26 X-Force vol. 3 #26 X-Force vol. 3 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.